Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Filtracja

Warszawa (mazowieckie)

Laboratorium

Warszawa (mazowieckie)

Butelkownia

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)
A A
Aktualności

POT: wzrosła liczba zagranicznych turystów w Polsce

W pierwszych trzech kwartałach 2019 roku Polskę odwiedziło o 8,2 procenta więcej turystów zagranicznych niż w analogicznym okresie roku 2018  — informuje Polska Organizacja Turystyczna. W sumie Polskę odwiedziło w tym czasie 16,3 miliona turystów.
 
Prognozy wskazują, że miniony rok był rekordowy pod względem liczby turystów odwiedzających nasz kraj. — Szczególnie cieszy stabilny wzrost turystów z krajów Unii Europejskiej, głównie z UE15. Stamtąd przyjeżdża bowiem do Polski prawie 57 procent wszystkich zagranicznych turystów. W 2019 roku zanotowaliśmy wzrost ich liczby na poziomie 5,3 procenta co oznacza, że z tych 15 państw przyjechało do Polski przez 9 miesięcy ponad 460 tysięcy turystów więcej — mówi sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju Andrzej Gut-Mostowy.
 
Pod względem dynamiki wzrostu na pierwszym miejscu znajdują się Finlandia (wzrost o 8,6 procenta) i Wielka Brytania (wzrost o 8,5 procenta). Wzrost przyjazdów z największego rynku, czyli z Niemiec wynoszący 5 procent oznacza ponad ćwierć miliona nowych turystów z tego kraju 
Najbardziej optymistyczne są jednak dane dotyczące wzrostów na ważnych rynkach zamorskich (USA - 6,4 procenta, Kanada - 10,2 procenta, Korea Południowa - 67,3 procenta, Japonia - 7,5 procenta, Australia - 11,8 procenta).
 
 — Wzrosty przyjazdów z dalekich krajów związany jest między innymi z dynamicznym rozwojem siatki połączeń lotniczych otwieranych przez PLL LOT. Są to dla nas bardzo ważni turyści, gdyż ich średni pobyt wynosi więcej niż 16 dni i w tym czasie zostawiają oni w Polsce ponad 5500 zł na osobę. Polska Organizacja Turystyczna jest aktywna na wszystkich tych rynkach, poza Australią. Warto zwrócić też uwagę na ponad 11-procentowy wzrost liczby turystów z Chin i stabilizację na rynku izraelskim, z którego mimo mniejszej liczby lotów przyjechało prawie tyle samo turystów co w 2018 roku — dodał prezes POT Robert Andrzejczyk.
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

* Łącznie z Hongkongiem i Makau
Źródło: MR – GUS - NBP

24 sty 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.