Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Filtracja

Warszawa (mazowieckie)

Laboratorium

Warszawa (mazowieckie)

Butelkownia

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)
A A
Aktualności

Meetings Week Poland 2020 w Pałacu Kultury i Nauki

Ósma edycja Meetings Week Poland odbędzie się w dniach 22 24 kwietnia 2020 roku, w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Tegoroczne wydarzenie przebiegać będzie pod hasłem "Edukacja, networking, trendy i dobre praktyki, promocja".
 
Podczas trzech dni eventu odbędą się konferencje, debaty i spotkania dotyczące przyszłości branży, a także zagadnień bezpieczeństwa i ochrony w przemyśle spotkań, kodeksu dobrych praktyk i zrównoważonych modeli działania. Wśród tematów będzie także „zero waste”, jako marketingowe słowo sezonu 2019/2020.
 
22 kwietnia 2020 Meetings Week Poland rozpocznie konferencja Poland Meetings Destination: Turystyka spotkań w Polsce. Nowe perspektywy?, prowadzona przez The Warsaw Voice. Jej uczestnicy będą się starali znaleźć odpowiedź na pytanie, jak zmieni się sytuacja branży turystycznej po tym, jak znalazła się ona w gestii Ministerstwa Rozwoju, co podkreśla jej związki z gospodarką, a nie ze sportem, jak było wcześniej. Zastanowią się, czy Polska powinna zmierzać w kierunku rozwoju turystyki spotkań, stymulującej rozwój całej gospodarki i czy pojawią się nowe środki i narzędzia służące rozwojowi turystyki i przemysłu spotkań.
 
Również 22 kwietnia 2020 Stowarzyszenie Branży Eventowej poprowadzi spotkanie na temat Kodeksu Dobrych Praktyk, zatytułowane "Branża Eventowa tworzy zasady etycznej współpracy". Premiera Kodeksu Dobrych Praktyk Branży Eventowej, odbyła się cztery lata temu podczas Meetings Week Poland 2016 (kodeks dostępny jest na stronie www.sbe.org.pl/rada-etyki). Sygnatariuszami Kodeksu zostali członkowie Rady Etyki jako reprezentanci środowiska przemysłu wydarzeń i zobowiązali się do postępowania według zapisanych w nim zasad. Uczestnicy poruszą temat, czy zmiana wytycznych jest możliwa tylko dzięki współpracy i otwartej dyskusji pomiędzy agencjami eventowymi, dostawcami i lokalizacjami.
Organizatorom zależy nie tylko na rozmowie, ale również praktycznych radach, które zostaną jasno określone w dokumencie Kodeks Dobrych Praktyk.
 
Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce przygotuje spotkanie na temat zrównoważonego modelu działania przemysłu spotkań, które odbędzie się 23 kwietnia 2020.
Decyzja o wyborze takiego tematu wynikała z faktu, że dzisiaj przedsiębiorstwa nie liczą już jedynie na ekonomiczny aspekt organizowanych wydarzeń, ale patrzą szerzej, szukając efektów, które zmienią ich firmy i świat, przezwyciężą bariery, zmienią podejście decydentów i zainspirują lokalne społeczności. Firmy stawiają na misję w duchu zrównoważonego rozwoju i biorą pełną odpowiedzialność za organizowane przez siebie wydarzenia.
 
Do udziału w tej konferencji zaproszono ekspertów z Global Destination Sustainable Index oraz BestCities Global Alliance, którzy przedstawią aktualne modele działania zrównoważonych miast, obiektów i firm. Uzupełnieniem prezentacji będą case studies w obszarze organizacji wydarzeń. Dyskusja będzie dotyczyła trendów, raportów i innowacyjnych rozwiązań dla obiektów i organizatorów, a także problemów i zalet obiektów wielofunkcyjnych. Po raz pierwszy dla przedstawicieli obiektów Business Exchange zostanie zorganizowana sesja round table, mająca na celu wymianę informacji o polskich kongresach i konferencjach (kontakty, procesy decyzyjne, kwestie budżetowe).
 
Również 23 kwietnia 2020 odbędzie się spotkanie Warszawskiego Klubu Ambasadora Kongresów. Jest to projekt, w ramach którego Convention Bureau Warszawskiej Organizacji Turysycznej wspólnie z SKKP wspiera lokalny świat nauki i stowarzyszenia branżowe w pozyskiwaniu ważnych, międzynarodowych wydarzeń dla Warszawy. Ważnym działaniem Klubu jest organizacja spotkań networkingowo-informacyjnych, w ramach, których Warsaw Convention Bureau i SKKP przekazują ambasadorom i potencjalnym ambasadorom kongresów informacje o możliwym zakresie wsparcia ze strony warszawskiego convention i jego partnerów oraz dzielą się wiedzą merytoryczną dotyczącą skutecznego pozyskiwania i profesjonalnej realizacji wydarzeń kongresowych. Spotkanie Klubu będzie poświęcone tematowi: „Jak lokalny świat nauki może współpracować z samorządem i organizacjami pozarządowymi w celu wzmocnienia synergii potrójnej helisy." 
 
Tego samego dnia zostanie także zorganizowane doroczne spotkanie Poland Convention Bureau POT z regionalnymi i lokalnymi convention bureaux, które dotyczyć będzie wspólnych działań oraz współpracy na najbliższy rok podczas takich wydarzeń jak targi branżowe, prezentacje, przygotowania kolejnych edycji raportu „Przemysł Spotkań i Wydarzeń w Polsce”, działania w ramach Programu Ambasadorów Kongresów Polskich oraz Narodowego Programu Wsparcia dla Przemysłu Spotkań.
 
24 kwietnia 2020 MPI Poland Chapter zaprasza na konferencję na temat bezpieczeństwa i ochrony branży spotkań. Temat ten znajduje się wśród priorytetów edukacyjnych MPI Global, które wydało właśnie obszerną publikację pt. „Bezpieczeństwo i ochrona w branży eventowej - przewodnik po najlepszych praktykach w planowaniu spotkań i wydarzeń”. MPI Poland Chapter chce rozwijać świadomość i edukować w tym temacie również polską branżę i celem spotkania będzie próba odniesienia kluczowych zagadnień wskazanych w przewodniku do polskiego rynku, obecnych praktyk, wymagań, regulacji, a także bolączek i obszarów do usprawnień. W tym celu zaproszono ekspertów z różnych dziedzin i praktyków z obszaru bezpieczeństwa, aby podzielili się swoją wiedzą, doświadczeniami i spostrzeżeniami.
 
Również 24 kwietnia 2020 Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula poprowadzi IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum, które odbędzie się po raz ósmy w ramach Meetings Week Poland, a po raz piętnasty w Polsce.
Spotkanie to, w którym wezmą udział profesjonaliście turystyki biznesowe z całego świata, skierowane jest do studentów. Będzie ono dawać unikalną okazję do zawarcia nowych znajomości oraz możliwość na rozwijanie kariery w przemyśle spotkań. FLF to także duża dawka motywacji, inspiracji oraz podstawy skutecznego networkingu tak ważnej umiejętności w każdej branży. FLF ponadto daję możliwość poznania ekspertów przemysłu spotkań w sesji Round-Table Discussion.
Studenci będą także mieli szansę wzięcia udziału w konkursie IMEX University Challenge, który umożliwia wykazanie się kreatywnością w planowaniu wydarzeń. Nagrodą dla zwycięzców jest udział w największych europejskich targach przemysłu spotkań IMEX we Frankfurcie, gdzie prezentują oni swoje projekty.
 
Finałowym eventem Meetings Week Poland będzie finał konkursu MP Power Awards®, organizowanego przez Meetingplanner.pl czyli gala MP Power Night.
W ósmej edycji MP Power Awards® jury konkursu tradycyjnie nagrodzi najlepsze eventy, wskaże miejsca ze szczególnym potencjałem eventowym, eventowe produkty roku oraz wyróżni osobistości branży. W konkursie Kreatywny Roku Branży Eventowej jury wyróżni kreatywnych wyspecjalizowanych w sektorze eventowym oraz ludzi, którzy mają potencjał, by rozwijać swoją karierę w tym kierunku. Podczas MP Power Night branża pozna także Odkrycie Roku MPI Poland. Uroczysta gala odbędzie się w Muzeum Polin w Warszawie.
MeetingPlanner.pl jest wspołoraganiztorem przedsięwzięcia i wspiera je jako patron medialny.
 
 

 

PROGRAM MEETINGS WEEK POLAND 2020 W SKRÓCIE:
 

  • Poland – Meetings Destination: Turystyka spotkań w Polsce. Nowe perspektywy? (22 kwietnia, organizator: magazyn The Warsaw Voice)
  • Kodeks dobrych praktyk (22 kwietnia, organizator: Stowarzyszenie Branży Eventowej)
  • Zrównoważone modele działania przemysłu spotkań (23 kwietnia, organizator: Stowarzyszenie „Konferencje & Kongresy w Polsce”)
  • Warszwski Klub Amabasadora (23 kwietnia, organizator: Stowarzyszenie „Konferencje & Kongresy w Polsce”, Warsaw Convention Bureau)
  • Bezpieczeństwo i ochrona w branży spotkań (24 kwietnia, organizator: MPI Poland Chapter)
  • Spotkanie Poland Convention Bureau POT z regionalnymi i lokalnymi CB (23 kwietnia, organizator: Polska Organizacja Turystyczna Poland Convention Bureau)
  • IMEX-MPI-MCI Future Leaders Forum (24 kwietnia, organizator: Szkoła Główna Turystyki i Hotelarstwa Vistula w Warszawie)
  • Gala konkursu MP Power Awards® (24 kwietnia, organizator: MeetingPlanner.pl)
30 sty 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.