Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Filtracja

Warszawa (mazowieckie)

Laboratorium

Warszawa (mazowieckie)

Butelkownia

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)
A A
Aktualności

LOT zawiesił rejsy do Pekinu

Zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję o tymczasowym zawieszeniu rejsów do Pekinu do 9 lutego 2020 roku. Decyzja jest związana z ogłoszonym przez Międzynarodową Organizację Zdrowia (WHO) komunikatem dotyczącym rozprzestrzeniania się koronawirusa 2019-nCoV.
 
LOT konsultował decyzję z Ministerstwem Zdrowia i sztabem działającym przy Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Zarząd przewoźnika wyjaśnia, że decyzja jest podyktowana szczególną troską o zapewnienie pełnego bezpieczeństwa pasażerom i członkom załóg.
 
LOT poinformował też o wylocie samolotu z Warszawy do Pekinu 31 stycznia 2020 w celu przywiezienia do Polski załóg LOT-u pozostających w Chinach oraz tych pasażerów z Polski i Unii Europejskiej, którzy zdecydują się wrócić do swoich krajów.
 
- Jesteśmy w stałym kontakcie z przedstawicielami rządu. PLL LOT wyraża swoją gotowość do organizacji dodatkowych rejsów dla polskich obywateli przebywających na terytorium Chińskiej Republiki Ludowej, gdy będzie taka potrzeba – zapewnił LOT w komunikacie.
Wiele państwa decyduje się na zamknięcie swoich granic przez Chinami. Rządy Izraela, Indii, Singapuru, Stanów Zjednoczonych, Japonii i Korei Południowej ogłosiły, że pasażerowie podróżujący do tych krajów, przebywający w ostatnich dwóch tygodniach w Chinach, nie zostaną wpuszczeni na ich teren.
 
LOT poinformował też, że pasażerowie posiadający ważne bilety lotnicze na połączenia do Tel Avivu, Delhi, Singapuru, Seulu, Tokio oraz Stanów Zjednoczonych w terminie od 2 lutego do 29 lutego 2020, którzy w ciągu 14 dni od planowanej daty wylotu przebywali na terytorium Chin, mogą dokonać bezpłatnej zmiany terminu wylotu na podróże od 1 marca 30 czerwca 2020 lub uzyskać całkowity zwrot za zakup biletów.
 
Powyższe warunki dotyczą biletów na rejsy operowane przez LOT zakupionych przed 27 stycznia 2020.
 
W tej chwili w Polsce nie ma przypadku zakażenia koronanowirusem. Wszyscy wracający z Chin są pod nadzorem epidemiologicznym. Jeśli pojawią się objawy charakterystyczne: temperatura, kaszel i duszność w wyniku pobytu w Chinach lub kontaktu z osobą, która przebywała w Chinach, konieczna jest hospitalizacja z pełnym reżimem sanitarnym podczas transportu. 
04 lut 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.