Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Filtracja

Warszawa (mazowieckie)

Laboratorium

Warszawa (mazowieckie)

Butelkownia

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)
A A
Aktualności

Eko-polityka w MCK w Katowicach

W ramach działań pro-ekologicznych Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach planuje w roku 2020 wymianę oświetlenia na LED w poszczególnych przestrzeniach obiektu oraz Spodka oraz pełną segregację odpadów, zarówno w trakcie wydarzeń, jak i podczas ich montaży i demontaży.
 
Także operatorzy cateringowi obsługujący MCK i Spodek wdrożą szereg działań przyjaznych środowisku. Posiłki serwowane będą tylko i wyłącznie na porcelanie i ekologicznych naczyniach jednorazowych, talerze, sztućce, pudełka i pojemniki wykonane będą z papieru lub naturalnych tworzyw biodegradowalnych wytwarzanych z masy celulozowej, drewna, kukurydzy lub otrąb. Do pakowania potraw nie będą używane torby foliowe, a do serwowania napojów – słomki plastikowe.
 
Poza tym podczas wydarzeń realizowanych w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym, w tym imprez masowych, będą wykorzystywane kubki biodegradowalne, a podczas wybranych wydarzeń, w tym koncertów i wydarzeń sportowych, wykorzystywane będą kubki wielokrotnego użytku.
Klienci i partnerzy MCK zobowiązani są do przestrzegania wdrożonej przez obiekt polityki eko.
 
Międzynarodowe Centrum Kongresowe od 2017 roku wprowadza rozwiązania przyjazne dla środowiska, takie jak system zarządzania i optymalizacji zużycia energii elektrycznej i cieplnej, który pozwala na stałe kontrolowanie parametrów takich jak temperatura czy CO² oraz inteligentny system zarządzania ogrzewaniem i nawiewem.
 
Zarówno Spodek, jak i MCK chłodzone są w godzinach nocnych powietrzem zewnętrznym o niskiej temperaturze, stosowany jest zegar astronomiczny przy sterowaniu oświetleniem zewnętrznym. Wdrożono specjalne procesy monitoringu korzystania z oświetlenia oraz system ograniczenia zużycia wody. Zieleń na terenie obiektu podlewana jest z wykorzystaniem wody deszczowej magazynowanej w zbiornikach retencyjnych,
Zainstalowano także specjalne kurtyny do wzmocnienia izolacji termicznej w halach MCK i w Spodku.
06 lut 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.