Nowe technologie, teatr, festiwale, eventy na Scenie Jutra

19 i 20 lutego 2020 w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie odbędzie się dwudniowa międzynarodowa konferencja poświęcona nowym technologiom z dziedziny oświetlenia, multimediów i dźwięków. W programie wydarzenia znalazły się dyskusje, warsztaty oraz wystawa.
 
Celem konferencji jest przedstawienie trendów zachodzących na scenie dziś i w przyszłości, budowanie wśród uczestników świadomości istnienia nowych możliwości identyfikacja zagrożeń związanych z nowinkami technicznymi i wypracowanie rozwiązań, stworzenie „wspólnego języka”, tak by twórca w sposób jednoznaczny mógł przekazać, co chce uzyskać, a technicy, realizatorzy i dostawcy rozwiązań byli wstanie zaproponować optymalne rozwiązania.
 
Inspiracją dla uczestników będą wystąpienia gości dzielących się doświadczeniami, a liczne panele dyskusyjne będą okazją do rozmowy o potrzebach ludzi sceny i wyzwaniach, jakie tworzy rzeczywistość. Na wystawie będzie można zobaczyć, jakie rozwiązania podsuwa otaczający świat i najnowsze technologie.
 
Wśród prelegentów będą między innymi: Dan Braun, show dyrektor zespołu Metallica, Christopher Bauder – właściciel studia WHITEvoid, Glenn Kelly, szef produkcji i członek zarządu The Imaginarium Studios, reżyser teatralny Grzegorz Jarzyna, Wojciech Kępczyński, dyrektor naczelny Teatru Muzycznego Roma, Katarzyna Gospodarek, odpowiadająca za komunikację korporacyjną w BMW Group Polska, Paweł „Spider” Pająk, wirtualny producet kreatywny, Carlos Nararrete-Patino z Cirque de Solei & studio 4u2c czy Małgorzata Szabłkowska, zastępca dyrektora ds. technicznych Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie.
 
Panele dyskusyjne, które będą miały miejsce na Foyer Sceny Głównej 19 lutego 2020, rozpoczną się o 10.30 punktem, podczas którego Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych zaprezentuje się jako uczelnia nowych mediów i przedstawi swoje plany i projekty. Kolejne punkty będą dotyczyły możliwości współpracy uczelni artystycznej i uczelni technicznej, VR w sztuce, evencie i rozrywce, dźwięku oraz nowoczesnych obiektów kultury, których składnikami są: wizja, koncepcja, projekt, realizacja oraz finansowanie. W ramach paneli pierwszego dnia konferencji zsotaną także poruszone takie zagadnienia jak: Jakie czynniki mają znaczenie przy inwestowaniu w nowe technologie sceniczne, Źródła światła wczoraj, dziś i jutro. Czy nowe zawsze znaczy lepsze? oraz - Światło i kolor, a kostium i scenografia. Na co zwracać uwagę
 
Drugi dzień spotkania rozpocznie panel dotyczący kobiet w nowych technologiach, a kolejne zagadnienia tego dnia to - Kreacji a produkcja wydarzeń artystycznych - jak połączyć dwa żywioły by stworzyć niezapomniany show?, Festiwal na czynniki pierwsze – jak powstaje ten typ eventów. Konstrukcja, zarządzanie projektem, trendy, Kreacja eventowa to zbiorowa praca? Rola i perspektywa firm dostarczających cząstkowe komponenty eventów w przygotowaniu ich konceptów kreatywnych. Jak mówić jednym językiem?
Kolejne punkty będą dotyczyły pracowników technicznych, obsługi sceny i producentów technicznych, prowadzący panel zastanowią się na tym, czy pracownicy ci będą na wagę złota i jak rozwiązać problem braku kadry w branży scenicznej i obsługi eventów. Pojawi sie także temat "zero waste" w kontekście oranizacji wydarzeń i wpływie tego trendu na ich aspekty techniczne.
Uczestnicy dyskusji odpowiedzą także na pytanie, jak technologie zmienią sposób komunikacji za pomocą eventów i na co powinni być przygotowani twórcy wydarzeń. Jednym z tematów dyskusji będzie także - Koncerty muzyki poważnej, a nowe technologie - czyli jak udoskonalić dzieło doskonałe?
 
19 lutego 2020 w Sali Kameralnej odbędą się dwa bloki tematyczne - blok oświetleniowy i blok dźwiękowy, których uczestnicy zapoznają się z różnymi aspektami technicznymi i nowościami w tym zakresie.
 
Blok oświetleniowy to zagadnienia - SpotME, FollowMe, RoboSpot czy BlackTrax - który system śledzenia obiektów scenicznych jest najlepszy do moich potrzeb? Temperatura barwowa, CRI, delta UV - jak prawidłowo mierzyć i ustawiać światło, Addytywny czy Subtraktywny system mieszania kolorów. Który jest lepszy dla Ciebie?
 
Blok dźwiękowy to tematy: Realistyczny dźwięk imersyjny od L-Acoustics L-ISA, Twój dźwięk, nasza transmisja. Dźwięk bezprzewodowy w erze hałasu w paśmie radiowym oraz Komunikacja to podstawa. Zintegrowany system zarządzania sceną.
 
Całodniowe warsztaty technologiczne będą obejmowały zagadnienia: Podstawy systemu disguise, VR i wirtualne studio, BlackTrax, Konfiguracja i obsługa systemu – podstawy, Vectorworks - pierwsze kroki w oprogramowaniu do projektowania, Lumitrix - programowanie i obsługa systemu, Augment3d od ETC - podstawy konfiguracji i obsługi, ETC Fos4 - nowy wymiar światła studyjnego, Konsolety Yamaha Commercial Audio, Technologia L-Acoustics L-ISA – prezentacja software, Urządzenia pomiarowe Teqsas – wieszanie systemu, Oprogramowanie Electro-Voice Sonicue – konfiguracja systemu, Procesor L-Acoustics P1 – Strojenie i konfiguracja, Nowe funkcjonalności systemu Synergy - od AVOLITES (Quartz + Q3), Robe ESPRiTE - wymiana źródła, konfiguracja, pomiary, Robe T1 / Esprite - addytywny i subtraktywny system mieszania kolorów porównanie, Robe Robospot - konfiguracja i obsługa oraz Robert Juliat SpotMe - konfiguracja i obsługa.
 
Konferencji będzie towarzyszyć wystawa sprzętu i technologii przyszłości.
Organizatorami konferencji są: Prolight, Teatr Wielki Opera Narodowa, TSE i Audioplus.MeetingPlanner.pl jest partnerem merytorycznym Sceny Jutra.
 
Zapisy na wydarzenie odbywają się poprzez sklep internetowy www.liteshop.pl oraz poprzez portal do dystrybucji biletów eventim.pl

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl