Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Warsaw River View

Warszawa (mazowieckie)

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Filtracja

Warszawa (mazowieckie)

Laboratorium

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)
A A
Aktualności

Powstał największy zadaszony park wodny w Europie

Przedstawiciele inwestora, w środku - Idan...
W miejscowości Wręcza, w gminie Mszczonów, około 50 km od Warszawy, powstał Suntago Park Wodny, największy zadaszony park wodny w Europie. Obiekt posiada salę konferencyjną, a pod koniec marca 2020 będzie można tutaj także przenocować.
 
Oficjalne otwarcie obiektu nastąpi 20 lutego 2020 roku, 18 lutego 2020 zorganizowano konferencję prasową dla dziennikarzy, podczas której zaprezentowano wszystkie atrakcje obiektu.
 
Suntago Wodny Świat podzielony został na trzy strefy tematyczne: dostępną dla wszystkich bez względu na ograniczenia wiekowe Jamango oraz Saunaria i Relax, do których wstęp mają wyłącznie osoby powyżej 16. roku życia. Wewnątrz tej ostatniej znajduje się także wellness & spa. Obiekt umożliwia spędzenie urlopu w Polsce w tropikalnym klimacie 32 stopni Celsjusza, w otoczeniu ponad 740 prawdziwych palm przywiezionych z różnych zakątków świata. Do dyspozycji gości jest 18 basenów.
 
Jamango to wodna dżungla z masą atrakcji, 4000 leżaków w otoczeniu prawdziwych palm, 32 zjeżdżalnie, w tym jedna z najdłuższych w Europie. Na zjeżdżalni o nazwie Green Mamba na pontonie może zjeżdżać jednocześnie do czterech osób. Dla najmłodszych dostępny w strefie jest mini wodny plac zabaw. Jamango to również basen ze sztucznie generowaną falą. W zewnętrznym i wewnętrznym basenie z wodami termalnymi działają jacuzzi, hydromasaże oraz dwa bary osadzone w basenie. Częścią obiektu są baseny - na przykład Dead Sea z wodą solankową, basen siarkowy oraz floatingowy, łaźnia parowa. Wewnątrz strefy Relax goście mają również możliwość skorzystania z zabiegów kosmetycznych i masaży. Saunaria to 10 różnych saun i łaźni oraz 2 baseny witalne. Na terenie obiektu działają także obiekty gastronomiczne, kawiarnie i bary, międzi nnymi restauracja Arizona Steak & Burger, restauracja japońska Nori Sushi Bar czy restauracja Portada.

Suntago to pierwszy etap projektu Park of Poland.
 
– Inwestycja Park of Poland, w tym Suntago Wodny Świat, jest dla nas zarówno wielką szansą, jak i wyzwaniem. Wiemy, że miejsca takie jak to mają ogromny potencjał, przede wszystkim dlatego, że zapewniają rozrywkę tysiącom osób dziennie. Suntago to największy zadaszony park wodny w Europie i pierwszy tego typu, tak spektakularny obiekt w Polsce. Park przyjmie gości na tropikalne wakacje przez 365 dni w roku. Mamy też świadomość, że tak duża inwestycja, która do tej pory kosztowała ponad 170 mln euro, wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, aby naszym gościom dostarczyć rozrywkę na najwyższym poziomie. Zrobiliśmy wszystko aby goście, przekraczając próg Suntago nie tylko czuli magiczną atmosferę egzotycznych wakacji, ale również mieli zapewnioną obsługę jakiej oczekują. – mówił Idan Greidinger, prezes Park of Poland. 
 
Właściciele obiektu zapewnią dojazd specjalnymi autokarami z Dworca Centralnego PKP z Warszawy oraz z dworca PKP w Żyrardowie (około 8 km od Park of Poland). Obecny na konfernecji prasowej burmistrz Mszczonowa Józef Grzegorz Kurek poinformował o staraniach dotyczących utworzenia w pobliżu przystanku kolejowego, na którym zatrzymywałyby się pociągi Intercity. 
 
Pod koniec marca 2020 dostępne będą w obiekcie także noclegi, Zaczną tutaj funkcjonować 92 domki typu bungalow, każdy o powierzchni 32 mkw, ale możliwe będzie połączenie ze sobą dwóch domków, co daje przestrzeń dla ośmiu osób. Właściciele zapowiadają także zagospodarownie pobliskiego zbiornika wodnego. 
 
Na terenie parku zlokalizowana jest również sala konferencyjna o powierzchni 550 mkw. dająca możliwość zorganizowania konferencji lub biznesowych spotkań w tropikalnej atmosferze dla 400 osób.
 
Obiekt posiada 2500 bezpłatnych miejsc parkingowych dla samochodów osobowych i 19 miejsc dla autobusów. W obiekcie jednocześnie może przebywać 15 tysięcy ludzi. Obiekt  jest większy od Tropical Island pod Berlinem.

Jedynym inwestorem obiektu Suntago Wodny Świat, będącym pierwszym etapem projektu Park of Poland, jest Global City Holdings, nakwiększy udziałowiec w Cineworld, drugim największym operatorze kin na świecie, właścicielu największej sieci kin w Polsce - Cinema City. GHC posiada również portfel nieruchomości komercyjnych w czterech  krajach – Bułgarii, Polsce, Izraelu i Czechach.
 
Cała inwestycja pod nazwą "Park of Poland" ma być drugim co do wielkości parkietm rozrywki w Europie, docelowo zajmie 80 hektarów. Całość ma być gotowa za około 6-8 lat. Oprócz parku wodnego będzie tutaj działać galeria handlowa, rollercoastery, centrum konferencyjne i klika hoteli.
19 lut 2020
 
średnia ocen:
5.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.