Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Warsaw River View

Warszawa (mazowieckie)

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Filtracja

Warszawa (mazowieckie)

Laboratorium

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)
A A
Aktualności

Ptak Warsaw Expo gotowy przeznaczyć swoje hale na szpital polowy

Firma Ptak Warsaw Expo wyraziła gotowość przeznaczenia swoich terenów targowych położonych w Nadarzynie pod Warszawą na szpital polowy, gdyby była taka potrzeba w związku z epidemią koronawirusa.
 
– Jesteśmy gotowi, w przypadku nasilającej się pandemii koronawirusa, przekazać do dyspozycji władz w sposób całkowicie niekomercyjny obiekt Ptak Warsaw Expo znajdujący się w Nadarzynie na utworzenie szpitala polowego, tak jak zrobiono to we Włoszech, Hiszpanii czy Stanach Zjednoczonych. Na szpitale polowe dostosowano największe obiekty Expo w Mediolanie, Madrycie i Nowym Jorku Posiadamy sześć hal o łącznej powierzchni prawie 150 tysięcy mkw., na terenie których zmieszczą się tysiące łóżek dla osób wymagających hospitalizacji. Wszyscy nasi pracownicy działu technicznego mogą od zaraz włączyć się w przygotowania do adaptacji przestrzeni pod szpital. Tak więc oferujemy polskim władzom nasze obiekty, zaplecze techniczne i częściowe wyposażenie. Propozycja zarządu Ptak jest całkowicie niekomercyjna i jeśli zaistnieje taka potrzeba ze strony władz, oddamy obiekty do dyspozycji nieodpłatnie – informuje Tomasz Szypuła, prezes zarządu Ptak Warsaw Expo.
 
Obiekt nadaje się do tego celu także z tego powodu, że jest położony w pobliżu głównych tras komunikacyjnych, a także można tam zorganizować lądowisko dla helikopterów. Takie rozwiązanie było już testowane podczas odbywających się tam targów pomocy humanitarnej i rozwojowej.
 
Ptak Warsaw Expo znalazł się na liście obiektów, sporządzonej przez wojewodę mazowieckiego, zgodnie z przepisami ustawy o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi. Z ustawy wynika, że na cele związane z walką z epidemią mogą być wykorzystane wybrane obiekty, takie jak hotele, szkoły, tereny targowe itd.
 
O tym, jak obiekt zostanie wykorzystany i kiedy, zdecyduje sztab kryzysowy wojewody. Firma nie udziela na ten temat więcej informacji.
 
Ptak Warsaw Expo, podobnie jak inne firmy z branży eventowej, dotknął kryzys, odwołane zostały zaplanowane na wiosnę i lato wydarzenia, ale firma jest w o tyle dobrej sytuacji, że posiada własny obiekt, dlatego może przełożyć swoje eventy na późniejszy termin. To samo proponuje innym organizatorom wydarzeń.
 
– Jesienią, gdy już będą się mogły odbywać wydarzenia, jesteśmy w stanie organizować po kilka imprez targowych lub biznesowych jednocześnie. W zależności od rodzaju eventu, może ich się u nas odbywać nawet pięć w tym samym terminie – wyjaśnia Marcin Chojnowski, dyrektor ds. marketingu Ptak Warsaw Expo, i zapewnia, że firmy, które z powodu odwołania organizowanych eventów mają problem ze znalezieniem lokalizacji, będą traktowane na preferencyjnych warunkach.
25 mar 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.