Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Arche Hotel Częstochowa

Częstochowa (śląskie)

Cukrownia Żnin

Żnin (kujawsko-pomorskie)

Zamek Janów Podlaski****

Janów Podlaski (lubelskie)

Warsaw River View

Warszawa (mazowieckie)

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)
A A
Aktualności

Od 4 maja 2020 otwarte będę hotele i miejsca noclegowe, resort rozwoju publikuje wytyczne

W ramach kolejnego etapu odmrażania gospodarki – od 4 maja 2020 roku otwarte zostaną hotele i miejsca noclegowe. 28 kwietnia 2020 Ministerstwo Rozwoju opublikowało wytyczne dla funkcjonowania tych obiektów w trakcie epidemii COVID-19. 
 
Wytyczne dotyczą czterech obszarów - zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom i obsłudze, zapewnienia bezpieczeństwa w obiekcie, a także zasad postępowania w razie podejrzenia zakażenia koronawirusem pracowników oraz klientów.
 
Wytyczne mówią między innymi o zachowaniu odległości między pracownikami, o noszeniu przez nich osłon na usta i nos, ustaleniu różnych godzin przerw, unikaniu dojazdu środkami komunikacji publicznej. Hotele będą musiały zapewnić klientom możliwość zakupu maseczek ochronnych oraz udostępnić dozowniki z płynem do dezynfekcji rąk.
 
Maksymalna liczba gości w hotelu będzie ustalana na podstawie liczby dostępnych pokoi – liczba pokoi razy dwie osoby. Z użytkowania będą wyłączone pomieszczenia takie jak wspólne sale telewizyjne, baseny, pokoje zabaw dla dzieci, dyskoteki itd. 
 
Z sal konferencyjnych będzie można korzystać, przebywając w nich z zachowaniem dystansu – 2 metry odległości osoby od osoby.
 
Pokoje będą dezynfekowane po każdym kliencie.
 
Funkcjonowanie restauracji i barów hotelowych lub w pensjonatach będzie możliwe z zachowaniem reżimu sanitarnego - z uwzględnieniem zakazu organizowania posiłków w formie bufetu. Będzie możliwość serwowania posiłków tylko dla gości hotelu w przestrzeni restauracji pod warunkiem zachowania minimum 2 metrów odległości między osobami spożywającymi posiłek.
 
 
W II etapie luzowania obostrzeń, który wejdzie w życie 4 maja 2020, otwarte zostaną także sklepy w galeriach handlowych. Będą w nich działać podobne zasady, jak w mniejszych sklepach - jeden klient na 15 metrów kwadratowych. Zaleca się utrzymanie odległości przynajmniej dwóch metrów pomiędzy klientami galerii handlowej, każda osoba w galerii będzie musiała zasłaniać nos i usta. Klienci będą ponadto mieli obowiązek noszenia w sklepach rękawiczek jednorazowych lub rękawiczek foliowych, które zapewni operator sklepu.
 
W ramach II etapu przewidziane jest także otwarcie instytucji kultury takich jak muzea, galerie sztuki i biblioteki oraz od 6 maja 2020 - żłobków i przedszkoli (w tej kwestii decyzja będzie należała do samorządów prowadzących te obiekty). Będą możliwe także zabiegi rehabilitacyjne.
 
Szczegóły drugiego etapu odmrażania gospodarki przedstawił na konferencji prasowej w środę 29 kwietnia 2020 premier Mateusz Morawiecki.
29 kwi 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.