Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Arche Hotel Częstochowa

Częstochowa (śląskie)

Cukrownia Żnin

Żnin (kujawsko-pomorskie)

Zamek Janów Podlaski****

Janów Podlaski (lubelskie)

Warsaw River View

Warszawa (mazowieckie)

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)
A A
Aktualności

#LightTheSky: Dziś o godz. 21.30 patrzymy w niebo

Branża sceny i estrady, bez zaangażowania której nie mogłoby się odbyć większość eventów, organizuje akcję #LightTheSky, w ramach której w podziękowaniu służbom medycznym za ich pracę w walce z COVID-19, rozświetli niebo swoimi pokazami. Akcja odbędzie się w całej Polsce, a jej inicjatorem jest Bartosz Kownacki.

1 maja o godzinie 21:30 technicy estrady rozświetlą niebo, prezentując pokaz przygotowany w ramach solidarności z polską służbą zdrowia. Środowisko branży estradowej i technicy sceny chcą w ten sposób podziękować wszystkim, którzy w tych trudnych czasach ratują ludzkie życie – lekarzom, pielęgniarkom i ratownikom medycznym.
Akcja #LightTheSky jest wyrazem solidarności przede wszystkim z tymi, którzy są na pierwszej linii frontu czyli personelem medycznym. Jest też sposobem na zamanifestowanie dramatycznej sytuacji w technice estradowej.

#LightTheSky Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/244371973581561/


Cała branża estradowa, wykorzystując oświetlenie estradowe oraz systemy multimedialne, a także projektowy i lasery zaświeci w kierunku nieba, oraz podświetli niektóre z obiektów w ramach podziękowania za oddanie i poświęcenie służb medycznych.
Pokazy będą przeprowadzone w taki sposób, aby mieszkańcy miast mogli je zobaczyć z okien swoich domów, bez konieczności wychodzenia z mieszkań.

Walka personelu medycznego, lekarzy, lekarek, pielęgniarek, pielęgniarzy, ratowników, salowych, jest w tym najbardziej heroiczna. Na nich spoczywa ogromny ciężar ratowania życia i powstrzymania pandemii. Ich poświęcenie i nadludzki wysiłek nie może być niezauważony i niedoceniony. 
Jednocześnie, w sektorze kultury toczy się inna walka, o przetrwanie artystów, realizatorów, techników i przedsiębiorstw. Zakaz spektakli, koncertów, wystaw, wszelkich imprez rozrywkowo-artystycznych, oznacza niemożność z dnia na dzień wykonywania pracy. A życie ot, tak nie może się zatrzymać! – podkreślają inicjatorzy akcji.


Kultura jest absolutnie konieczna do życia. Teraz oglądamy koncerty i wystawy w internecie, wracamy do wspomnień z festiwali. Ktoś je wymyślił, ktoś je zagrał, ktoś je stworzył i nagrał. Sektor kultury i techniki estradowej przeżywa ogromny kryzys. Teatry, sale koncertowe, kluby, areny stanęły. 
W akcji weźmie udział ponad 70 miast. Wśród nich znajduje się między innymi: Kraków, Warszawa, Poznań, Gdańsk, Koszalin, Gliwice i Szczecin.
 

Akcji towarzyszy zbiórka pieniędzy na walkę z koronawirusem:
Siepomaga https://tiny.pl/tz5bz
WOŚP http://lnnk.in/xbB

01 maj 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.