Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Muzeum Uzdrowiska Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Cafe Helenka - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Willa Marta - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Modrzewie Park Hotel ***** - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Atlas Arena Łódź

Łódź (łódzkie)

Najnowsze usługi

Przewodnik Tatrzański - Szymon...

Kraków (małopolskie)

SOFTBOX GROUP

ŁÓDŹ (łódzkie)

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)
A A
Aktualności

Jest rozporządzenie rządu odmrażające spotkania, choć z ograniczeniami

Rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii mówi o możliwości organizacji konferencji, kongresów, targów i spotkań od 6 czerwca.

W datowanym na 29 maja 2020 Rozporządzeniu, które ukazało się w sobotę, 30 maja, znalazły się postulowane przez branżę zapisy między innymi dotyczące organizacji wydarzeń czy imprez turystycznych.

Od 6 czerwca możliwe będzie organizowanie targów, wystaw, kongresów, konferencji i spotkań pod warunkiem, że ich uczestnicy będą mieli zakryte usta i nos (jeżeli wydarzenie odbywa się w obiekcie zamkniętym). Warunkiem jest także, że zajęta będzie nie więcej niż połowa dostępnych w obiekcie miejsc, w przypadku takich obiektów jak kina czy teatry. Inny zapis mówi o ograniczeniu liczby uczestników wydarzeń – „Możliwe jest organizowanie imprez, spotkań i zebrań niezależnie od ich rodzaju do maksymalnie 150 osób”. Można również organizować imprezy turystyczne, zachowując limit 150 uczestników, ale nie dotyczo on targów kongresów i konferencji..

Warunek w organizacji targów, wystaw, kongresów, konferencji i spotkań, to zapis iż „w miejscu odbywania się imprezy znajdowała się będzie nie więcej niż 1osoba na 4 mkw. powierzchni dostępnej dla uczestników, widzów lub klientów, z wyłączeniem obsługi”.

Ograniczenie liczby uczestników do 150 osób dotyczy także wydarzeń organizowanych na zewnątrz, przy czym konieczne jest zachowanie 2-metrowego odstępu między nimi, w innym przypadku, uczestnicy spotkania muszą mieć zakryte usta i nos.
Konieczność zakrywania ust i nosa nie dotyczy uczestników wesel czy przyjęć rodzinnych, zarówno w środku, jak i na zewnątrz.

Możliwe jest prowadzenie działalności gastronomicznej polegającej na „przygotowywaniu i podawaniu posiłków i napojów gościom siedzącym przy stołach lub gościom dokonującym własnego wyboru potraw z wystawionego menu, spożywanych na miejscu oraz związanej z konsumpcją i podawaniem napojów pod warunkiem, że klienci będą stosowali się do nakazu zakrywania ust i nosa, do czasu zajęcia przez nich miejsc, w których będą spożywali posiłki lub napoje. Obowiązek zakrycia ust i nosa dotyczy także obsługi. Przepisy te dotyczą także tzw. ogródków.
Jak zaznacza ustawodawca, odkrycie ust i nosa jest możliwe w przypadku spożywania posiłków lub napojów w lokalu, ogródku gastronomicznym i wydzielonej strefie gastronomicznej.

Rozporządzenie mówi także o możliwości podróżowania samolotem wypełnionym maksymalnie do 50 proc. dostępnych na pokładzie miejsc. Z lotu nie będą mogły skorzystać osoby, których temperatura ciała jest równa albo przekracza 38°C, które nie złożyły podczas odprawy oświadczenia o stanie zdrowia według wzoru udostępnionego przez przewoźnika lotniczego oraz nie przestrzegają obowiązku zakrywania ust i nosa przy pomocy maseczki.
Ograniczenie korzystanie jedynie z 50 proc. dostępnych miejsc nie dotyczy autokarów – podróżni mogą korzystać ze wszystkich miejsc.
Nadal zamknięte pozostają dyskoteki i kluby.

 

PEŁNA TREŚĆ ROZPORZĄDZENIA

31 maj 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.