Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Muzeum Uzdrowiska Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Cafe Helenka - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Willa Marta - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Modrzewie Park Hotel ***** - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Atlas Arena Łódź

Łódź (łódzkie)

Najnowsze usługi

Przewodnik Tatrzański - Szymon...

Kraków (małopolskie)

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)
A A
Aktualności

Loty bez połowy pustych miejsc w samolotach od lipca

Jadwiga Emilewicz: Od pierwszego lipca samoloty...

Wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz poinformowała w piątek, 19 czerwca, o zniesieniu limitów dotyczących liczby pasażerów w samolotach. Od pierwszego lipca zarówno regularne, jak i czarterowe loty będą mogły odbywać się w pełnym składzie.

 – Od pierwszego lipca samoloty będą mogły latać już z pełnym składem pasażerów. Od pierwszego lipca otwieramy niebo i pełny skład samolotów będzie mógł się poruszać i Polacy będą mogli z niego korzystać – powiedziała Jadwiga Emilewicz na briefingu nt. turystycznego ruchu lotniczego. W spotkaniu udział wzięli także wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel oraz Jarosław Pinkas, Główny Inspektor Sanitarny.

W opinii minister Emilewicz informacja jest istotna zarówno dla przedsiębiorców działających w turystyce wyjazdowej, jak i przyjazdowej. Dla tych pierwszych, gdyby samoloty były wypełnione w 50 proc., wydarzenia nie byłyby opłacalne, a Polacy nie mogliby swobodnie latać do tych krajów, które się dzisiaj już otworzyły. Ale wicepremier zwróciła także uwagę, że Polska jako destynacja atrakcyjna i bezpieczna także czeka na turystów i odwiedzających, tym bardziej, że ubiegły rok dla turystyki w Polsce – jak zaznaczyła minister – był rekordowy.

Zniesienie limitów zajętości miejsc w samolotach dotyczy wszelkich lotów, zarówno czarterów, jak i regularnych połączeń. Na podpis premiera czeka rozporządzenie, które decyzją rządu ma znieść limit miejsc w samolocie. Po podpisaniu rozporządzenia zostaną przygotowane wytyczne we współpracy z GIS.
Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas zaznaczył podczas spotkania, że decyzje dotyczące lotów są podejmowane w oparciu o posiadane dane epidemiologiczne, a loty będę realizowane do tych krajów, w których „sytuacja zdrowotna jest pod pełną kontrolą” (dotyczy to połączeń regularnych i czarterowych).

 

Zniesienie limitów dotyczących liczby miejsc w samolotach było jednym z postulatów kierowanych do minister Emilewicz przez branżę.

Do pierwszego lipca zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 29 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii w samolotach pasażerowie mogą zająć 50 proc. dostępnych na pokładzie miejsc.

20 czer 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.