Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Muzeum Uzdrowiska Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Cafe Helenka - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Willa Marta - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Modrzewie Park Hotel ***** - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Atlas Arena Łódź

Łódź (łódzkie)

Najnowsze usługi

Przewodnik Tatrzański - Szymon...

Kraków (małopolskie)

SOFTBOX GROUP

ŁÓDŹ (łódzkie)

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)
A A
Aktualności

Nowy projekt rozporządzenia dla sektora wydarzeń - zmniejszenie obostrzeń

Rząd zapowiedział zmniejszenie obostrzeń w związku z koronawirusem – dystans społeczny zostanie skrócony z 2 do 1,5 m. W związku z tym więcej osób będzie mogło brać udział w wydarzeniach. Nowe rozporządzenie Rady Ministrów ma wejść w życie 21 lipca, Ministerstwo Zdrowia zaprasza do składania uwag do projektu rozporządzenia w ramach konsultacji roboczych.

Skrócenie dystansu społecznego (z 2 do 1,5 m) nie znosi konieczności zakrywania ust i nosa. W przypadku organizacji targów, wystaw, kongresów i konferencji czy spotkań biznesowych na osobę musi przypadać nie 4 mkw. jak dotychczas, ale 2,5 mkw.

 

– Targi, kongresy czy szkolenia to wydarzenia, na których liczba osób może być w pełni kontrolowana, a każdy uczestnik może być ewidencjonowany z imienia i nazwiska. Co za tym idzie, mogliśmy tu wprowadzić pewne poluzowania co do tzw. dystansu społecznego – poinformował PAP wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński.

Uczestnicy wydarzeń sportowych mogą wypełnieć trybuny w 50 proc. (dotychczas mogli zająć jedną czwartą miejsc). Hale sportowe również mogę być wypełnione do połowy liczby miejsc.

W projekcie zapisano także zniesienie obowiązku naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach, na imprezach artystycznych i rozrywkowych w pomieszczeniach, w tym w klubach muzycznych i salach widowiskowo-sportowych czy amfiteatrach.

Uczestnik wydarzenia będzie dalej zobowiązany do zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia przez niego miejsca oraz podczas poruszania się po terenie obiektu. Będzie też musiał zachować 1,5 m odległości od innego uczestnika – w przypadku obiektów bez oznaczonych miejsc.

Limity mają być także zniesione na basenach – dotyczy to zarówno basenów otwartych, jak i w obiektach.

Uwagi w ramach konsultacji roboczych można przesyłać na adres RMrozp.epidemia@mz.gov.pl do poniedziałku 20 lipca, do godziny 10.00.
Rozporządzenie ma wejść w życie 21 lipca, z wyjątkiem niektórych przepisów, które będą obowiązywać od 4 sierpnia.

 

TREŚĆ PROJEKTU ROZPORZĄDZENIA 

18 lip 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.