Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

ADN Centrum Konferencyjne

Warszawa (mazowieckie)

Arche Hotel Częstochowa

Częstochowa (śląskie)

Cukrownia Żnin

Żnin (kujawsko-pomorskie)

Zamek Janów Podlaski****

Janów Podlaski (lubelskie)

Warsaw River View

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)
A A
Aktualności

Hotailors pozyskało 12,6 mln zł od inwestorów

Spółka Travel Manager, właściciel marki Hotailors, specjalizująca się zarządzaniu organizacją podróży służbowych, ogłosiła zamknięcie rundy inwestycyjnej seed. – Z sukcesem zakończyliśmy również udział w programie rozwojowym SAP.iO Foundry. Finansowanie od inwestorów pozwoli nam w pełni to wykorzystać. Naszym celem jest zdobycie kolejnych klientów z listy Fortune 500 – podkreśla Filip Błoch, prezes i współzałożyciel Hotailors.

Łącznie w zakończonej rundzie spółka Travel Manager pozyskała od inwestorów 12,6 mln zł. Polski startup jest światowym pionierem obsługi podróży służbowych pracowników zewnętrznych, m.in. dla takich j Google’a i Vodafone. 

– Rynek podróży służbowych jest wart prawie 1,5 bln dolarów rocznie. A dzięki naszemu rozwiązaniu jesteśmy atrakcyjnym partnerem dla największych światowych firm – mówi Filip Błoch. – Pieniądze pozyskane od inwestorów pozwolą nam na szybką ekspansję – dodaje.

Wśród inwestorów Hotailors są m.in.: DialCom24 – firma, która stworzyła serwis Przelewy24, Mariusz Kozłowski – inwestor i przewodniczący Rady Nadzorczej Mindspace Poland SA, operatora nowoczesnych przestrzeni coworkingowych, Dawid Sukacz – partner zarządzający w funduszu private equity 21 Concordia, Alfabeat – fundusze venture capital inwestujący w projekty technologiczne na wczesnym etapie rozwoju, które mają potencjał stania się globalnym liderem w swojej kategorii, Adam Kwaśniewski – pierwszy pracownik Google w Polsce oraz były dyrektor tej firmy w Dubaju.
– Jestem przekonany, że już niedługo Hotailors będzie pierwszym „prawdziwym” polskim jednorożcem z obszaru software – mówi Dawid Sukacz, podsumowując zamknięcie rundy inwestycyjnej.

Hotailors działa w branży, która przeżywa kryzys wywołany pandemią COVID-19. Polskiej firmie udało się jednak w tym czasie osiągnąć sukces w programie rozwojowym firmy SAP – jednej z największych firm informatycznych na świecie (jej aplikacji do zarządzania przedsiębiorstwami używa ponad 425 tys. dużych firm na całym świecie. 77 proc. wszystkich światowych transakcji odbywa się poprzez przedsiębiorstwa działające w środowisku SAP) oraz zamknąć z doskonały wynikiem rundę finansowania.
– Po pierwsze zaczęliśmy przygotowania już pod koniec stycznia. Dzięki rozmowom z inwestorami i naszymi partnerami byliśmy dobrze przygotowani do kryzysu. Po drugie dzięki wytężonej pracy zostaliśmy zaproszeni do programu SAP iO.Foundry – tłumaczy Filip Błoch.

– W czasie kryzysu zacieśniliśmy też współpracę z Amadeusem, światowym liderem technologii w branży hoteli i podróży – wspólnie tworzymy rozwiązania, które pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo podróżnych, co będzie bardzo ważne obecnie, gdy pracownicy znów zaczynają podróżować – dodaje Maciej Stopierzyński, dyrektor ds. technologii i współzałożyciel Hotailors.

– Efektem epidemii będzie m.in. to, że firmy jeszcze częściej będą zatrudniały specjalistów jako pracowników zewnętrznych. Do obsługi ich podróży służbowych będą potrzebowały takiego narzędzia jak Hotailors – podkreśla Michał Szeksztełło, dyrektor operacyjny i współzałożyciel Hotailors. 

Hotailors Polska firma, która ułatwia firmom organizowanie podróży służbowych. Jest światowym pionierem obsługi wyjazdów pracowników zewnętrznych (czyli pracujących na kontraktach). Za pomocą platformy Hotailors mogą oni rezerwować wyjazdy w ramach przysługujących im limitów, natomiast firma otrzymuje jedną zbiorczą fakturę. Hotailors umożliwia firmom dostęp do kompletnej wiedzy na temat kosztów podróży służbowych i realne zarządzanie nimi. Daje również kontrolę wydatków w czasie rzeczywistym. Pozwala również objąć pracowników zewnętrznych firmową polityką podróży i zasadami bezpieczeństwa. Jednocześnie podróżujący mają zapewnione przez cały czas wsparcie agentów podróży. Hotailors deklaruje iż proponowane przez firmę rozwiązania mogą zredukować koszty podróży służbowych nawet o 30 proc. i zmniejszyć czas potrzebny do ich zaplanowania, organizacji i rozliczenia o 90 proc.

20 lip 2020
 
średnia ocen:
5.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.