Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

ADN Centrum Konferencyjne

Warszawa (mazowieckie)

Arche Hotel Częstochowa

Częstochowa (śląskie)

Cukrownia Żnin

Żnin (kujawsko-pomorskie)

Zamek Janów Podlaski****

Janów Podlaski (lubelskie)

Warsaw River View

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)
A A
Aktualności

Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym we wrześniu w Polsce

Konferencja prasowa zapowiadająca organizację...
Liebherr 2020 ITTF European Table Tennis...

Indywidualne Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym - Liebherr 2020 ITTF European Table Tennis Championships odbędą się w dniach 15 - 20 września w Warszawie. Będzie to jedna z niewielu imprez rangi mistrzostw Europy, które w roku pandemii w ogóle się odbędą.

Mistrzostwa Europy odbędą się w warszawskiej hali Torwar, choć obok niej ma powstać dodatkowa zabudowa. Weźmie w nich udział 40 reprezentacji, których zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować o medale w grze pojedynczej, podwójnej oraz mieszanej. Medali będą bronić m.in. Polki, które dwa lata temu w Alicante zdobyły złoty i brązowy krążek w grze pojedynczej.
Organizatorem wydarzenie w Polsce jest Polski Związku Tenisa Stołowego.
 
W Centrum Olimpijskim w Warszawie odbyła się konferencja prasowa dotycząca mistrzostw. Oprócz zawodniczek, zawodników i trenerów reprezentacji, w wydarzeniu wzięły udział także gwiazdy polskiego tenisa stołowego m.in. Natalia Partyka, Leszek Kucharski czy Stefan Dryszel. Wśród gości znaleźli się przedstawiciele polskich władz państwowych i federacji europejskiej – minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk, przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Łukasz Schreiber, prezydent Europejskiej Unii Tenisa Stołowego Ronald Kramer oraz prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

- Bardzo się cieszę, że już we wrześniu Polska będzie gościć najlepszych tenisistów stołowych Starego Kontynentu. Sport, w dobie pandemii, odgrywa bardzo ważną rolę w życiu społecznym, dlatego powrót najważniejszych imprez rangi międzynarodowej jest bardzo istotny. Mam nadzieję, że wszystko odbędzie się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i Polska będzie przykładem organizacyjnym dla innych państw – gospodarzy – powiedziała minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk.

– Wrześniowe Mistrzostwa Europy to będzie święto naszej dyscypliny. Dziękujemy władzom naszego kraju za ważne wsparcie. Wierzę, że pandemia nas nie zatrzyma i zorganizujemy w Polsce dużą, międzynarodową imprezę sportową. Oczywiście liczę na sukces organizacyjny ale i bardzo dobre występy naszych reprezentantów. Przed dwoma laty w hiszpańskim Alicante, Li Qian zdobyła złoty medal, a Katarzyna Grzybowska-Franc brązowy w turnieju indywidualnym. Szansę na dobre wyniki mają również mężczyźni – powiedział Dariusz Szumacher, prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

– Polski sport ma wybitne osiągnięcia w organizowaniu wielkich wydarzeń, w tym także dużych imprez tenisa stołowego. Chociaż obecne okoliczności są skomplikowane i wiele wymagają od organizatorów i uczestników, ciężko pracujemy z naszymi polskimi przyjaciółmi, aby przygotować na wrzesień wyjątkowe Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym – powiedział prezydent Europejskiej Unii Tenisa Stołowego Ronald Kramer.

Partnerami Głównymi Indywidualnych Mistrzostw Europy w tenisie stołowym są Ministerstwo Sportu, Lotto oraz PKN Orlen. Partnerem wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa. Sponsorem tytularnym jest Liebherr. Za promocję wydarzenia odpowiada Sport Management Polska.

22 lip 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.