Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

ADN Centrum Konferencyjne

Warszawa (mazowieckie)

Arche Hotel Częstochowa

Częstochowa (śląskie)

Cukrownia Żnin

Żnin (kujawsko-pomorskie)

Zamek Janów Podlaski****

Janów Podlaski (lubelskie)

Warsaw River View

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)
A A
Aktualności
Grafika: KPRM

Limit 150 osób podczas wydarzeń B2B zniesiony

Od 25 lipca wchodzi w życie aktualizacja rozporządzenia Rady Ministrów, według której można organizować wydarzenie B2B powyżej 150 osób przy zachowaniu rygoru 2,5 m2 na osobę. Zmiany dotyczą także wydarzeń sportowych, artystycznych i rozrywkowych. Nic nie zmienia się natomiast w przypadku zakrywania nosa i ust.

Konferencje, targi, wystawy, eventy B2B
Od 25 lipca 2020 r. obniżony zostanie maksymalny limit uczestników targów, wystaw, kongresów czy konferencji – na jedną osobę przypadać ma 2,5 m2. Do tej pory było to 4 m2.
Dodatkowo zniesiony zostanie limit 150 osób uczestniczących w tego typu wydarzeniach. Targi, czy kongresy odbywają się zazwyczaj w dużych obiektach, często również ze strefami w przestrzeni otwartej – co pozwala na zniesienie obostrzeń. Co istotne, ich uczestnicy są w pełni identyfikowalni na wypadek pojawienia się ewentualnych zakażeń.

Imprezy artystyczne i rozrywkowe
Od 25 lipca 2020 r. zniesiony zostanie obowiązek naprzemiennego zajmowania miejsc w kinach i na imprezach artystycznych i rozrywkowych, które odbywają się w pomieszczeniach. Dotyczy to zatem klubów muzycznych, sal widowiskowo-sportowych, a także amfiteatrów oraz muszli koncertowych.

Wydarzenia sportowe
Zwiększa się liczba kibiców, którzy będą mogli wejść na stadiony. Publiczność będzie mogła zająć do 50 proc. miejsc w obiekcie.
Nowe rozwiązanie dotyczy stadionów, basenów, boisk i wszystkich miejsc przeznaczonych dla publiczności na terenie obiektów sportowych, w tym w halach sportowych.

Baseny i aquaparki
W przypadku basenów (krytych i na powietrzu) nie będzie ograniczenia liczby uczestników. Pozostanie ono jednak w aquaparkach. W wodnych parkach rozrywki będzie obowiązywać limit do 75 proc. obłożenia obiektu.
Na basenach publiczność będzie mogła zajmować co drugie miejsce na widowni (w rzędach naprzemiennie).

Mniejszy dystans społeczny
Dystans społeczny zostanie skrócony. Dotychczas wymagana odległość od innych osób, jaką trzeba było zachowywać w przestrzeni publicznej, wynosiła 2 metry. Od 25 lipca jest to 1,5 metra. Jeśli nie można zachować dystansu w otwartej przestrzeni, konieczne jest zasłonięcie nosa i ust.

Rozporządzenie Rady Ministrów z 24 lipca wprowadziło zmiany do rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

25 lip 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 

Pliki do pobrania

rozporzadzenie_rm_z_dnia_24_lipca.pdf rozporzadzenie_rm_z_dnia_24_lipca.pdf
 
Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 24 lipca 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.