Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

ADN Centrum Konferencyjne

Warszawa (mazowieckie)

Arche Hotel Częstochowa

Częstochowa (śląskie)

Cukrownia Żnin

Żnin (kujawsko-pomorskie)

Zamek Janów Podlaski****

Janów Podlaski (lubelskie)

Warsaw River View

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)
A A
Aktualności

Multimedialne widowisko „1920. Wdzięczni Bohaterom” na PGE Narodowym

Operator PGE Narodowego, spółka pl.2012+ jest organizatorem i producentem widowiska poświęconego jubileuszowi Bitwy Warszawskiej. Biuro Programu „Niepodległa” odpowiada za część artystyczną przedstawienia, które będzie zagrane na płycie areny pięć razy. Za scenotechnikę odpowiada Top Production, scenografię przygotowuje ArtExpo.

Multimedialny spektakl organizowany przez PGE Narodowy w Warszawie w 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 r. będzie miał premierę 15 sierpnia. Na płycie stadionu mają wyrosnąć polskie i bolszewickie okopy, a pomiędzy nimi imponująca scena, na której wystąpią m.in. Stanisława Celińska, Stanisław Sojka, Piotr Cugowski czy Kasia Cerekwicka. Do tego dziesiątki koni i kilkuset statystów - wszystko po to, aby na nowo ożyły wspomnienia Bitwy Warszawskiej podczas spektakularnego widowiska historycznego – widowisko zapowiedzieli podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym minister aktywów państwowych Jacek Sasin i minister kultury i dziedzictwa narodowego prof. Piotr Gliński.

Multimedialny spektakl organizowany pod patronatem honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości ma na celu uczczenie pamięci bohaterów i podkreślenie roli zwycięstwa Polski. — W symboliczną rocznicę Bitwy Warszawskiej, 15 sierpnia, warszawski PGE Narodowy ponownie stanie się areną, na której świętować będziemy wspólnie kolejną rocznicę ważną dla polskiej historii i kultury. Podobnie jak w roku 2018, kiedy na największym polskim stadionie odbył się wyjątkowy Koncert dla Niepodległej — powiedział minister kultury prof. Piotr Gliński. Jak podkreślał podczas konferencji liczba wydarzeń kulturalnych, które służą uczczeniu odzyskania przez Polskę niepodległości, w ramach sześcioletniego cyklu obchodów, idzie już w tysiące – są to wydarzenia organizowane zarówno w kraju, jak i za granicą. Jak poinformował, w tym roku, w stulecie Bitwy Warszawskiej, zorganizowane zostanie kilkaset wydarzeń z wykorzystaniem środków publicznych, różnych agend polskiego państwa, spółek skarbu państwa, instytucji kultury, muzeów oraz resortów.

O wartość merytoryczną i artystyczną spektaklu „1920. Wdzięczni Bohaterom: historia na żywo” zadba Biuro Programu „Niepodległa”. Premierowe widowisko, 15 sierpnia, które będzie transmitowane przez Telewizje Polską, reżyseruje Bolesław Pawlica, kolejne cztery pokazy (w skróconej wersji), które odbędą się w dniach 20 – 23 sierpnia, reżyseruje Marcin Kołaczkowski.

Scena i cała aranżacja widowiska zajmą ponad 7 tys. mkw. – za scenotechnikę odpowiada Top Production, za scenografię ArtExpo, które zostały wyłonione do współpracy przez producenta wydarzenia, spółkę PL.2012+ (operator PGE Narodowego odpowiada za koordynację i nadzór nad realizacją umów).
W wydarzeniu weźmie udział kilkudziesięciu artystów. W rolę marszałka Józefa Piłsudskiego wcieli się Jarosław Gajewski, a oficera Michaiła Tuchaczewskiego odegra Wojciech Brzeziński. Wystąpi Orkiestra Polskiego Radia.
Dzięki wykorzystaniu ikonografii, wizualizacji, animacji komputerowych, technik projekcyjnych, fotograficznych i filmowych materiałów archiwalnych, komentarzy narratora oraz scen aktorskich i grup rekonstrukcyjnych widzowie mają poznać bohaterów, przebieg bitwy i sytuację międzynarodową. Widowisku towarzyszyć będzie muzyka z tekstami polskich poetów i twórców piosenek m.in. Cypriana Kamila Norwida, Marka Grechuty, Agnieszki Osieckiej, Jacka Cygana, Romana Kołakowskiego w wykonaniu m.in. Olgi Szomańskiej, Macieja Balcara, Mateusza Ziółki czy Michała Kowalonka. Widzowie usłyszą również wiązankę tradycyjnych pieśni żołnierskich i patriotycznych w wykonaniu chóru Sound’n’Grace.

Budowa scenografii na płycie PGE Narodowego ruszyła 29 lipca.

— Będzie to pierwsze tak duże wydarzenie w tym roku na PGE Narodowym. Dołożyliśmy największych starań, aby było efektowne i przede wszystkim bezpieczne. Dostosowaliśmy obiekt, działania i procedury do obowiązujących przepisów. Ograniczeniu uległa liczba gości, udostępniliśmy tylko część miejsc w sektorach dostępnych dla publiczności. Aby zachować bezpieczną odległość pomiędzy uczestnikami w trakcie wydarzenia, sprzedawane będą bilety numerowane tak, aby między osobami pozostawały wolne fotele. Mimo ograniczeń w liczbie goście uruchomimy wszystkie bramy wejściowe na stadion, aby goście mieli komfort i czuli się bezpiecznie — zapewnia Marzena Małek, członek zarządu operatora PGE Narodowego.

Na widowni PGE Narodowego podczas widowiska usiądzie niewiele ponad 10 tys. osób (dokładnie będzie to 10 tys. 70 miejsc). Uruchomionych będzie sześć bram wejściowych. Sprzedawane będą bilety numerowane tak, aby między osobami pozostawało jedno wolne krzesło. Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi rodziny będą mogły siedzieć obok siebie, ale nie będzie prowadzona sprzedaż biletów rodzinnych. Rodziny będą kupowały bilety „co drugie miejsce” jednak ich członkowie będą mogli usiąść obok siebie, jeżeli udowodnią służbom porządkowym, że zamieszkują razem. 
Widzowie obecni na wydarzeniu muszą zaakceptować regulamin imprezy, w którym zobowiązani są do obowiązkowej dezynfekcji rąk oraz do zakrywania ust i nosa do czasu zajęcia miejsca na trybunie oraz w trakcie poruszania się po obiekcie. Realizacja tych wymagań, jak zaznacza organizator, będzie starannie sprawdzana przez służby porządkowe.
Wydarzenie jest biletowane, ceny biletów zaczynają się od 10 zł. Bilety są dostępne na stronie: www.1920.pgenarodowy.pl.

Mecenasem głównym widowiska jest PGNiG SA, mecenasami: PKN Orlen SA, PGE Polska Grupa Energetyczna SA, PKO Bank Polski SA. Jako partnerzy wydarzenie wspierają: Totalizator Sportowy, PZU SA, Bank Pekao SA, Bank Gospodarstwa Krajowego, Grupa Lotos SA, Enea SA, Grupa Azoty SA, Giełda Papierów Wartościowych, Alior Bank SA. Partnerami instytucjonalnymi są Ministerstwo Aktywów Państwowych, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Sportu. Patroni medialni to TVP oraz Polskie Radio.

01 sie 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.