Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Atlas Arena Łódź

Łódź (łódzkie)

Nosalowy Park Hotel & Spa

Zakopane (małopolskie)

Arche Hotel Krakowska

Warszawa (mazowieckie)

Koszary Arche Hotel

Góra Kalwaria (mazowieckie)

Dworek Gościnny - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Najnowsze usługi

Przewodnik Tatrzański - Szymon...

Kraków (małopolskie)

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)
A A
Aktualności

Ministerstwo Zdrowia: Trzy powiaty w strefie żółtej i zero w czerwonej

Źródło: KPRM

Na zaktualizowanej przez Ministerstwo Zdrowia liście powiatów, których dotyczą obostrzenia, od 12 września znajdą się trzy powiaty w strefie w żółtej i pięć w niebieskiej – ostrzegawczej. Oznacza to, że nie ma powiatu, w którym byłby zakaz organizacji targów czy kongresów.

Z dziesięciu do trzech spadła liczba powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami. W żółtej strefie znalazły się trzy powiaty, w czerwonej nie ma żadnego.

Dodatkowe ograniczenia związane z koronawirusem, przewidziane dla żółtej strefy, obowiązywać będą w powiatach limanowskim i tatrzańskim (w woj. małopolskim) oraz w powiecie gostyńskim w woj. wielkopolskim. W czerwonej strefie nie ma żadnego powiatu.

MZ podało, że alerty dla powiatów, które mogą trafić do stref z ograniczeniami, dotyczącą pięciu powiatów: kluczborskiego (woj. opolskie), nowotarskiego (woj. małopolskie), aleksandrowskiego (woj. kujawsko-pomorskie), głubczyckiego (woj. opolskie) i myślenickiego (woj. małopolskie).

Resort zdrowia okresowo aktualizuje listę powiatów, w których obowiązują dodatkowe obostrzenia w związku ze wzrostem liczby zakażeń w tych regionach. Lista powstaje na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ostatnich 14 dniach. Jeśli nowych zachorowań było w tym okresie powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat trafia do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej.

 

W wyznaczonych powiatach wprowadzone obostrzenia, dotyczą m.in.: obowiązku noszenia maseczek, a także organizacji targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, wesel czy transportu.

W strefie żółtej można organizować targi i kongresy, ale liczba ich uczestników jest uzależniona od powierzchni obiektu, licząc jedną osobę na 4 mkw. w obiekcie. Wydarzenia sportowe i kulturalne mogą odbywać się z udziałem publiczności, ale która może wypełnić dostępne w obiekcie miejsca w 25 proc. W plenerowych wydarzeniach kulturalnych udział może wziąć maksymalnie 100 osób. Limit 100 osób dotyczy także innych rodzajów wydarzeń oraz spotkań rodzinnych, w tym wesel. Mogą działać parki rozrywki czy rekreacyjne, ale pod warunkiem przeznaczenia 10 mkw. na jedną osobę. W obiektach gastronomicznych (lokalu i ogródku) obowiązuje przepis jednej osoby na 4 mkw.

 

W strefie czerwonej obowiązuje m.in. zakaz organizacji targów i kongresów, działania kin, siłowni i sanatoriów, funkcjonowania parków rozrywki czy wesołych miasteczek. Liczba osób biorących udział w zgromadzeniach i imprezach rodzinnych nie będzie mogła przekroczyć 50 osób. Wydarzenie sportowe mogą się odbywać, ale bez udziału publiczności, wydarzenie kulturalne – nie mogą się odbywać. W obiektach gastronomicznych (lokalu i ogródku) obowiązuje przepis jednej osoby na 4 mkw.

 

Różnice w regionalnych obostrzeniach dla powiatów czerwonych i żółtych>>>

12 wrz 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.