Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Muzeum Uzdrowiska Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Cafe Helenka - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Willa Marta - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Modrzewie Park Hotel ***** - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Atlas Arena Łódź

Łódź (łódzkie)

Najnowsze usługi

Przewodnik Tatrzański - Szymon...

Kraków (małopolskie)

SOFTBOX GROUP

ŁÓDŹ (łódzkie)

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)
A A
Aktualności

Ukazał się raport „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2020”

Po raz jedenasty Polska Organizacja Turystyczna z działającym w jej strukturach Poland Convention Bureau (PCB POT) opracowała raport „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2020”, stanowiący podsumowanie osiągnięć branży spotkań z 2019 roku. Analizie poddane zostało prawie 24,5 tys. spotkań.


Raport powstał dzięki współpracy z miejskimi i regionalnymi convention bureaux, rekomendowanymi organizatorami kongresów i podróży motywacyjnych oraz międzynarodowymi organizacjami i stowarzyszeniami, których POT PCB jest członkiem.
Dane przekazane do raportu „Przemysł spotkań i wydarzeń w Polsce 2020” prezentują prawie 24,5 tysiąca spotkań i wydarzeń, w których każdorazowo uczestniczyło 50 i więcej osób. W stosunku do danych prezentowanych rok wcześniej liczba wydarzeń jest wyższa o ponad 2000. Połowa z opisanych wydarzeń to konferencje i kongresy, drugą grupę stanowią wydarzenia korporacyjne i motywacyjne (43 proc.), natomiast targi i wystawy odnotowały najmniejszy udział w całej próbie, jednocześnie gromadząc najwięcej uczestników (ponad 4 mln). Dominującymi branżami okazały się: handlowo--usługowa, humanistyczna i medyczna. Zleceniodawcami wydarzeń w większości były przedsiębiorstwa lub firmy realizujące wydarzenia na ich zlecenie (77 proc.). Najwięcej wydarzeń zrealizowano w miesiącach marzec i maj (po 11,5 proc.), a także czerwiec i wrzesień (po 11 proc.). Opisane 24,5 tysiąca spotkań i wydarzeń zgromadziło ponad 7,5 miliona uczestników.

— W odpowiedzi na zaistniałą w 2020 roku sytuację, uzupełnieniem podstawowych treści tegorocznego raportu jest prezentacja trzech możliwych scenariuszy wychodzenia sektora spotkań z kryzysu spowodowanego pandemią COVID-19. W ramach współpracy ze Strategicznym Sojuszem Narodowych Europejskich Convention Bureaux (którego członkiem założycielem jest PCB POT) – na bazie danych gromadzonych rokrocznie na potrzeby raportu oraz zagregowanych danych z bazy Global Travel Service Tourism Economics – powstała analiza wpływu COVID-19 na europejski rynek spotkań — mówi Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Pełen Raport dostępny jest tutaj >>>>

17 wrz 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.