Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Muzeum Uzdrowiska Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Cafe Helenka - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Willa Marta - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Modrzewie Park Hotel ***** - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Atlas Arena Łódź

Łódź (łódzkie)

Najnowsze usługi

Przewodnik Tatrzański - Szymon...

Kraków (małopolskie)

SOFTBOX GROUP

ŁÓDŹ (łódzkie)

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)
A A
Aktualności

POT: „Bezpieczny Obiekt MICE ” – nowy program autocertyfikacji

Polska Organizacja Turystyczna na stronie internetowej bezpiecznyobiekt.pot.gov.pl uruchomiła nowy program autocertyfikacji skierowany do obiektów konferencyjnych i kongresowych w Polsce. Stworzenie listy dostępnych autocertyfikowanych obiektów, a także możliwość posługiwania się stosownym znakiem graficznym ma być nie tylko skutecznym narzędziem marketingowym, ale również instrumentem budowania zaufania wśród planistów i organizatorów wydarzeń.

― Zdajemy sobie sprawę, że najważniejsze jest bezpieczeństwo turystów, gości biznesowych oraz pracowników obiektów, dlatego wspólnie z branżą wypracowaliśmy dwa programy autocertyfikacji. Mamy bowiem świadomość, że zaufanie to podstawa, zarówno w życiu, jak i w biznesie, jakim jest turystyka i przemysł spotkań. Zapraszamy do rejestracji na stronie bezpiecznyobiekt.pot.gov.pl ― powiedział Robert Andrzejczyk, prezes Polskiej Organizacji Turystycznej.

Od początku czerwca obiekty noclegowe mogą przystępować do programu Polskiej Organizacji Turystycznej „Obiekt Bezpieczny Higienicznie” (obecnie zarejestrowanych jest ponad 1300 bezpiecznych obiektów). Natomiast w teraz Polska Organizacja Turystyczna i działające w jej strukturach Poland Convention Bureau uruchomiły program „Bezpieczny Obiekt MICE”, który ma na celu zapewnienie turystom biznesowym, zleceniodawcom spotkań i wydarzeń oraz profesjonalnym organizatorom kongresów dostępu do informacji na temat obiektów przystosowanych do świadczenia usług zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Rozwoju..

Nowy program skierowany jest do wszystkich podmiotów świadczących na terenie Polski działalność związaną z organizacją targów, wystaw i kongresów. Jego założenia zostały skonsultowanie z praktykami zrzeszonymi w Stowarzyszeniu Konferencje i Kongresy w Polsce a także z przedstawicielami polskich biur marketingu miejsc.

― Głównym celem naszego Stowarzyszenia jest wspieranie rozwoju usług konferencyjnych i kongresowych w Polsce, zatem z zadowoleniem przyjęliśmy zaproszenie Polskiej Organizacji Turystycznej do współpracy i konsultacji założeń programu „Bezpieczny Obiekt MICE”. Jestem przekonana, że ten program będzie dużym ułatwieniem w budowaniu pozytywnego (bezpiecznego) wizerunku polskich obiektów MICE. Możliwość posługiwania się certyfikatem autoryzowanym przez POT niewątpliwie przyczyni się do uwiarygodnienia naszych ofert wśród planistów i organizatorów wydarzeń – powiedziała Paula Fanderowska, prezes Stowarzyszenia Konferencje i Kongresy w Polsce.

Zgłoszenie jest bezpłatne i nieobowiązkowe. Znak graficzny może być używany do działań marketingowych przez rok od momentu potwierdzenia przestrzegania zasad i wytycznych. W kolejnym etapie projektu Poland Convention Bureau POT wraz z regionalnymi i lokalnymi convention bureaux przeprowadzą wizytacje losowo wybranych obiektów.
Zgłoszenia do projektu należy składać tutaj >>>

Premiera programu „Bezpieczny Obiekt MICE” odbyła się 16 września podczas Meeting Week Poland.

www.bezpiecznyobiekt.pot.gov.pl

19 wrz 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.