SztukMICEowski Carnaval – wizyta meeting plannerów w Lublinie

Fot. Robert A. Szarapka, PHOTOholic.pl. Uczestnicy wyjazdu studyjnego „SztukMICEowski Carnaval w Lublinie” podczas 40. Europejskiej Konwencji Żonglerskiej
Na zdjęciu: Fot. Robert A. Szarapka, PHOTOholic.pl. Uczestnicy wyjazdu studyjnego „SztukMICEowski Carnaval w Lublinie” podczas 40. Europejskiej Konwencji Żonglerskiej

Organizatorzy wydarzeń w ramach wyjazdu studyjnego „SztukMICEowski Carnaval w Lublinie” na zaproszenie Lubelskiego Convention Bureau poznali możliwości Lublina i potencjał regionu pod kątem oferty organizacji spotkań i wydarzeń. Na program wizyty złożyły się m.in. udział w Carnavale Sztukmistrzów, inspekcje obiektów, warsztaty B2B, konkursy i aktywności integracyjne.

Przez trzy dni festiwalu Carnaval Sztukmistrzów miasto zmienia się w przestrzeń wypełnioną spektaklami, sztuką cyrkową, konkursami i solowymi popisami sztukmistrzów z całego świata. Charakterystyczne dla tego wydarzenia są podniebne akrobacje na rozciągniętymi nad głowami przechodniów linach i taśmach (Urban Highline Festival), w namiotach cyrkowych bądź specjalnie do tego przygotowanych konstrukcjach oraz pokazy magików i żonglerów w niemal każdym zakątku miasta. W programie tegorocznego, ósmego Carnavalu Sztukmistrzów znalazły się m.in. spektakl inspirowany historią Lublina (miasto świętuje 700-lecie istnienia) – „Miasto, którego nie było”, renesansowe widowisko „Galileo" francuskiej grupy Cie Deus Ex Machina czy „Circus Charms” słowackiego zespołu Teatro Tatro, a towarzyszyły im pokazy rosyjskiej ruletki, połykaczy mieczy plujących ogniem czy szczudlarzy. Miasto wypełnia muzyka w wykonaniu street bandów i fanfar, instalacje artystyczne i kolorowe iluminacje. Mimo że wydarzenie przyciąga dużą publiczność, jest także bardzo ciekawą propozycją, która może stanowić część programu spotkania integracyjnego czy kongresu.

W nawiązaniu do głównego motywu, czyli karnawału sztukmistrzów, program wizyty studyjnej zawierał wiele elementów związanych właśnie z tą tematyką – dosłownie i w przenośni. Podczas warsztatów B2B przedstawiciele firm i obiektów województwa lubelskiego w magiczne 90 sekund prezentowali swoją ofertę, tak by jak najbardziej zaciekawić i być zapamiętanym przez meeting plannerów, z którymi później w specjalnej wersji MP Fast Date® prowadzili biznesowe rozmowy. Częścią tego spotkania były warsztaty z „korpomagikiem” Pawłem Kluzem, który pokazywał jak etycznie czarować w biznesie, np. prowadząc negocjacje czy działania sprzedażowe, i jak blisko temu obszarowi do „zwykłej” zabawy magią.


Uczestnicy wizyty studyjnej mogli też zobaczyć od środka nietypowy konwent – jubileuszową 40. Europejską Konwencję Żonglerską, która odbywała się w przestrzeni Targów Lublin i przylegającego do obiektu parku. Spotkanie w nazwie „europejskie” zgromadziło żonglerów i sztukmistrzów z całego świata.
W Lubelskim Archiwum Kryminalnym (znajdującym się w jednej z kamienic na Starym Mieście) uczestnicy wizyty musieli wykazać się sztuką dedukcji, spostrzegawczością, umiejętnością wiązania ze sobą często irracjonalnych wskazówek i dobrze pracować w zespołach, by udało im się uwolnić z pokojów zagadek. Wszystkie kryminalne historie w sztuce „Let me out” stanowiły opowieści związane z Lublinem, a ich motywy zaczerpnięto z powieści znanego lubelskiego twórcy kryminałów – Marcina Wrońskiego.


Współpraca w zespołach i sztuka przekazywania informacji za pomocą gestów była też potrzebna w quzie „Lubelaki Celebraki”. Okazuje się, że z Lublina pochodzi (niektórzy ciągle tam mieszkają) wiele znanych postaci ze świata rozrywki, sztuki czy sportu. Zadaniem uczestników było na podstawie różnego rodzaju wskazówek odgadnąć, o kogo chodzi. O ile Beata Kozidrak, Krzysztof Cugowski, Bohdan Łazuka  czy wspomniany Marcin Wroński nie stanowili trudności, o tyle już Mieczysława Ćwiklińska, Władysław Żmuda, Julia Hartwig czy Janina Porazińska okazali się dużym wyzwaniem.

W ramach MP MICE Tour® „SztukMICEowski Carnaval w Lublinie” uczestnicy odwiedzili następujące obiekty: Atelia Centrum Bankietowo-Cateringowe, Browar Perła, Centrum Spotkania Kultur, Hampton by Hilton, Hotel Alter, Hotel Europa, Hotel Wieniawski, IBB Grand Lublinianka, InBetween Hotel, Lubelskie Centrum Konferencyjne w Lublinie, Mercure Lublin Centrum, Targi Lublin SA oraz restauracje: 2 Pi Er, Perłowa Pijalnia Piwa, Sielsko Anielsko i ogrody Atelia Banquet & Catering Centre.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Lubelskie Convention Bureau oraz MeetingPlanner.pl. Odbyło się w dniach 27 – 29 lipca. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele agencji eventowych i incentive travel, DMC, PCO, firm szkoleniowych oraz meeting plannerzy korporacyjni.

Uczestnicy MP MICE Tour® „SztukMICEowski Carnaval w Lublinie” o potencjale regionu pod kątem organizacji wydarzeń

Anna Rogowiecka, marketing & PR director, Plej: Spektakularna metamorfoza
Słyszałam, że Lublin się zmienił, bardzo rozwinął, więc nadarzyła się idealna okazja, aby poznać możliwości tego miasta w zakresie organizacji wydarzeń specjalnych dla naszych klientów. O tym, że jest to tak spektakularna metamorfoza dowiedziałam się na miejscu, po trzech dniach zwiedzania miasta oraz obiektów konferencyjnych i hotelowych.
Po pierwsze klimatyczna starówka - piękne kamienice, a w nich restauracje i kawiarnie z bardzo zróżnicowaną ofertą dla gości, a także stylowe hotele, w tym m.in. wyjątkowy, pięciogwiazdkowy Hotel Alter. W samym centrum Lublina znajdują się dwa bardzo interesujące obiekty spełniające wszystkie oczekiwania organizatorów kongresów, konferencji, koncertów czy innych wydarzeń specjalnych. Obok najstarszego parku miejskiego powstało nowoczesne Lubelskie Centrum Konferencyjne - prestiżowy obiekt konferencyjny o wielofunkcyjnym zastosowaniu z najnowszymi technologiami w 11 salach konferencyjnych. Nie tylko obiekt zasługuje na uwagę organizatorów eventów. Mnie urzekła gościnność, zaangażowanie i wyjątkowa atmosfera panująca w zespole dbającym o organizatorów współpracujących z LCK. Zaraz obok tego obiektu znajduje się bardzo interesujące Centrum Spotkania Kultur, które oferuje ciekawe, oryginalne wnętrza, w tym m.in. salę operową, która pomieści do 950 osób. Mając dwa takie obiekty, miasto stało się bardzo ważnym kierunkiem dla organizatorów eventów. Także za sprawą nowych hoteli oferujących wysoki standard pokojów, smaczną kuchnię i przyjazną obsługę. Aktualnie co najmniej kilkanaście obiektów spełnia wymogi wymagających organizatorów eventów, a ta oferta wciąż się poszerza – w budowie są kolejne obiekty, które lada moment zostaną otwarte dla gości, m.in. Hotel Hampton by Hilton. Mnie urzekł trzygwiazdkowy (zdecydowanie o jedną za mało) Hotel Wieniawski, który powstał w miejscu kamienicy z 1912 roku. Motywem przewodnim aranżacji wnętrz są elementy związane z twórczością i życiem genialnego skrzypka i kompozytora, Henryka Wieniawskiego. Drugim obiektem, który bardzo pozytywnie mnie zaskoczył jest Hotel Atelia Banquet & Catering Center (sąsiadujący z istniejącym od kilku lat hotelem Luxor). Przestronne, bardzo wygodne pokoje, szklana sala bankietowa dla 1000 osób z antresolą dla kolejnych 200, profesjonalne zaplecze konferencyjno-multimedialne, wyjątkowy ogród różany zaraz przy lesie, a do tego przyjazny i wyjątkowo zaangażowany zespół i kadra zarządzająca.
Jestem zauroczona Lublinem. Nie tylko ofertą dla turystyki biznesowej, a także indywidualnej, ale przede wszystkim gościnnością i atmosferą panującą w tym mieście. Podobno w Lublinie jest najwięcej słonecznych dni w roku. To widać;)

Katarzyna Cioch, dyrektor zarządzająca, Polskie Towarzystwo Chirurgii Naczyniowej: Wizja, spójna strategia i zaangażowanie
Lublin już jakiś czas temu pojawił się jako temat rozmów w naszym środowisku. Głównie za sprawą świetnej organizacji, promocji, zaangażowania i profesjonalizmu Lubelskiego Convention Bureau. Chciałam osobiście przekonać się i zobaczyć to, o czym mówi się już od jakiegoś czasu w branżowych kuluarach.
I tak wśród plusów są: prężnie działające LCB, wspaniale integrujące i motywujące lokalną branżę, zaangażowanie ludzi, indywidualne podejście do klienta, niestandardowe pomysły na to, żeby na dłużej zostać zapamiętanym. Byłam pod wrażeniem sali koncertowej / kongresowej w Centrum Spotkania Kultur. Miejsce imponujące. Idealne do organizacji dużych kongresów, aczkolwiek nie wszystkich. Lubelskie Centrum Konferencyjne to idealne miejsce do organizacji mniejszych spotkań do 250 - 300 pax. I moim zdaniem na tym Lublin powinien teraz się skupić, to są imprezy, które komfortowo można w mieście zorganizować (patrząc łącznie na możliwości obiektów konferencyjnych i bazę noclegową). Biorąc pod uwagę wydarzenia, które organizuję, minusem jest rozproszenie bazy noclegowej i mała liczba hoteli pięcio- i czterogwiazdkowych. Przy sali plenarnej w CSK brakuje z kolei przestrzeni dla wystawców.
Podsumowując – Lublin jak miasto zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie. Widać wizję, spójną strategię rozwoju, zaangażowanie i profesjonalizm ludzi. Imprezy do 300 pax Lublin może już komfortowo gościć.

Barbara Świderska, general manager Dream Events: Rekomenduję Lublin swoim klientom
Miasto, miejsca, przysmaki, a przede wszystkim ludzie, których mieliśmy okazję spotkać i poznać podczas tego wyjazdu, długo zapadną w moją pamięć. I to bardzo dobrze, gdyż właśnie o to chodzi w eventach, o relacje i dobre emocje, które pozwalają o sobie nie zapomnieć. Bogata w wiedzę o obiektach oraz zaskoczona wytrwałością w zaskakiwaniu nas nowymi i świeżymi pomysłami, wróciłam na Śląsk i już od pierwszych spotkań z klientami rekomendowałam lokalizację Lublina do rozważenia przy kolejnych wydarzeniach.

Elżbieta Stan, menedżer ds. klientów kluczowych, Lauren Peso Polska SA: Po prostu, miasto z klimatem
Byłam pierwszy raz w Lublinie i rozkochałam się w tym mieście. To miasto z historią i miasto nowoczesne, tutaj dotykasz historii wśród starych, pięknych kamienic a możesz obok podziwiać najlepsze pomysły współczesnej architektury. Miasto magiczne (bo magia na każdym kroku w czasie Carnavału Sztukmistrzów). Miasto młodych, uśmiechniętych ludzi. Miasto różnorodności, gdzie słyszysz języki całego świata (szczególnie w czasie międzynarodowego spotkania żonglerów).
Miasto o dużym potencjale hotelowym. Hotele nowe, odrestaurowane, te w budowie i te już przygotowane dla gości z doskonałym zapleczem do organizowania konferencji, eventów, wystaw, Lubelskie Centrum Konferencyjne, z niezwykłymi, zaskakującymi pomysłami dla użytkowników czy Targi Lublin dają olbrzymie możliwości do organizowania dużych i mniejszych wydarzeń biznesowych, kulturalnych .
Doskonała kuchnia z lokalnymi specjałami, regionalnym piwem „Perła” czy Cydrem Lubelskim, pozostawia niezapomniane smaki… Po prostu: miasto z klimatem!

 

ZOBACZ FOTORELACJĘ MP MICE Tour® „SztukMICEowski Carnaval w Lublinie”
 

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl