Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Stodoła Czereśniowy Sad

Grażyna (mazowieckie)

L’avanti Restaurant & Cocktail Bar

Warszawa (mazowieckie)

Hotel Lavender Kraków

Kraków (małopolskie)

Stadion Śląski

Chorzów (śląskie)

Pałac w Zaborówku

Zaborówek (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Wersal Catering

Duchnów (mazowieckie)

EventoweMeble.pl

Warszawa (mazowieckie)

Winnica Dwórzno - degustacje

Dwórzno (mazowieckie)

Transfer Chamelion

Kraków (małopolskie)

Transfer Chamelion

Kraków (małopolskie)
A A
Branża

#normalniesiepracuje. Specjaliści z niepełnosprawnością

Coraz częściej w wielu branżach, także eventowej pracują osoby z niepełnosprawnością. Czy są dobrymi pracownikami? Jak najbardziej – przekonuje. Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (DZWONI). A dzięki akcji prowadzonej przez tę organizację, każdy zobaczyć, że osoba z niepełnosprawnością intelektualną może pracować normalnie – jak każdy z nas.
 
Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną (DZWONI) w Bytomiu od 2006 roku wspiera pracodawców w zatrudnieniu osób z niepełnosprawnością intelektualną. Mimo że w orzeczeniu takich osób najczęściej widnieje zapis „niezdolny do pracy” mogą pracować, a co więcej robią to często tak samo dobrze jak osoby pełnosprawne. „Można być osobą z niepełnosprawnością i pełnosprawnym pracownikiem” – mówi trener pracy ze stowarzyszenia zajmującego się zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością. Osoby wspierane przez Centrum DZWONI najczęściej wykonują prace pomocnicze – przygotowują produkty, obierają, kroją, dbają o salę, kierują gości, obsługują catering, dekorują, wykonują prace porządkowe, zbierają i zmywają naczynia, rozstawiają sprzęt i pomagają w jego podłączeniu. Są w tym często lepsi od osób pełnosprawnych, bo mają dużą motywację i zwykle lubią wykonywać powtarzające się czynności. Obecnie dzięki działaniom stowarzyszenia pracę znalazło i utrzymuje (nawet od kilku lat) ponad  100 pracowników.
W tym roku zatrudnienie osób z niepełnosprawnością intelektualną Centrum DZWONI promuje przez akcję #normalnisiepracuje, dzięki której każdy ma okazję zobaczyć, że osoba z niepełnosprawnością intelektualną może pracować normalnie – jak każdy z nas.
Akcję wesprzeć może każdy. Jak? Wystarczy wrzucić do mediów społecznościowych zdjęcie z hashtagiem #normalniesiepracuje i zachęcić do zatrudniania osób z niepełnosprawnością intelektualną. Pokażmy, że można! www.normalniesiepracuje.pl

Dlaczego warto zainteresować się akcją #normalniesiepracuje?

Przykłady stanowisk/czynności dla branży eventowej

  • Obsługa techniczna (ustawianie sprzętu, mebli, przygotowanie sali)
  • Przygotowania w ramach realizacji eventu (przygotowanie kanapek, poczęstunku)
  • Obsługa eventu (obsługa cateringu, dbanie o porządek)


Korzyści pracodawcy?

  • Zmotywowany, wartościowy pracownik dobrze wykonujący swoją pracę
  • Zwrot kosztów zatrudnienia – do 75 proc.
  • Rozwój zespołu
  • Przedsiębiorstwo odpowiedzialne społecznie


O Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną
Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób z Niepełnosprawnością Intelektu alną (DZWONI) jest częścią Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Od 2006 roku prowadzi w Bytomiu placówkę o nazwie Centrum Doradztwa Zawodowego i Wspierania Osób z Niepełnosprawnością intelektualną (Centrum DZWONI).
„Z dumą możemy powiedzieć, że jesteśmy jednym z pierwszych w Polsce stowarzyszeń, które zajmuje się nowatorskim modelem zatrudniania osób z niepełnosprawnością intelektualną na otwartym rynku pracy (gdzie traktowane są tak samo jak osoby pełnosprawne). Obecnie dzięki naszym działaniom pracę znalazło i (nawet od kilku lat) utrzymuje ponad  100 pracowników – osób
z niepełnosprawnością intelektualną”.

Wspierać #normalniesiePracuje można także, dokonując wpłat na rzecz akcji zatrudniania osób z niepełnosprawnością intelektualną. Osoby z niepełnosprawnością, by podjąć i utrzymać zatrudnienie wspomaga trener pracy. By dalej tak mogło być, to dziś trener potrzebuje waszego wsparcia.
Bank PEKAO S.A. 18 1240 5963 1111 0010 2725 7075
z dopiskiem: darowizna na cele statutowe (Centrum DZWONI w Bytomiu)

13 maj 2018
 
średnia ocen:
5.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.