Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Stodoła Czereśniowy Sad

Grażyna (mazowieckie)

L’avanti Restaurant & Cocktail Bar

Warszawa (mazowieckie)

Hotel Lavender Kraków

Kraków (małopolskie)

Stadion Śląski

Chorzów (śląskie)

Pałac w Zaborówku

Zaborówek (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Ulala Chef

Warszawa (mazowieckie)

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Wersal Catering

Duchnów (mazowieckie)

EventoweMeble.pl

Warszawa (mazowieckie)

Winnica Dwórzno - degustacje

Dwórzno (mazowieckie)
A A
Branża

ICCA o trendach, technologii i „nowej pracy”

Ponad 40 uczestników z ośmiu krajów podczas konferencji Oddziału Europy Centralnej International Congress and Convention Association próbowało odpowiedzieć na pytania, czy firmy odnoszą większe sukcesy, jeśli mają struktury demokratyczne, jak wygląda transformacja cyfrowa i jakie zmiany przyniesie oraz dyskutowało o nowych sposobach pracy.

Doroczna konferencja Oddziału Europy Centralnej ICCA, na zaproszenie German Convention Bureau, odbyła się niemieckim mieście Wiesbaden.
Celem spotkania było przybliżenie uczestnikom światowych trendów, które mogłyby przygotować branżę spotkań do wyzwań, czekających na nas w przyszłości. Po raz pierwszy konferencja odbywała się razem z MEXCON – Meeting Expert Conference, spotkaniem organizowanym co dwa lata w Niemczech. W tym roku MEXCON liczył ponad 450 uczestników. – Dzięki połączeniu obu wydarzeń i wspólnym eventom networkingowym, mieliśmy niepowtarzalną okazję na wymianę doświadczeń z ekspertami niemieckiego przemysłu spotkań – mówi Anna Górska, Expo XXI Warszawa business development director, od sześciu lat przewodnicząca Oddziału Europy Centralnej ICCA.
Konferencja rozpoczęła się wspólnym wykładem inauguracyjnym dla uczestników MEXCON oraz ICCA, prowadzonym przez Marca Stoffela z Haufe-umantis AG, który jest wybierany przez swoich pracowników na dyrektora generalnego corocznie od czerwca 2013 roku. Stoffel mówił o reakcjach pracowników na modernizację całej struktury firmy oraz o przeszkodach, które napotkał w tym procesie.
Po wykładzie Stoffela, wystąpił Matthias Schultze, dyrektor zarządzający German Convention Bureau. Jego wystąpienie nosiło tytuł „Digital Transformation – are you ready for the future?” Schultze pokazał, jak niemieckie Convention Bureau radzi sobie z szansami i wyzwaniami wynikającymi z cyfryzacji, podkreślając, że cyfrowa transformacja to coś więcej niż technologia. Kolejnym punktem programu konferencji był panel dyskusyjny pt. „New Work - New Challanges”, gdzie uczestnicy zaproszeni zostali do podzielenia się swoimi doświadczeniami o nowym sposobie pracy i o tym, jak rozumiemy „nową pracę”. W panelu tym wziął udział Mateusz Czerwiński, wiceprezes zarządu Warszawskiej Organizacji Turystycznej.
Po panelu dyskusyjnym, uczestnicy konferencji odwiedzili siedzibę firmy Panasonic w Wiesbaden. W nowo zaprojektowanym Panasonic Business Solution Center można doświadczyć niedalekiej przyszłości współczesnego świata pracy. BSC jest podzielone na obszary: Innovation Corner, Digital Signage Gang, Live Production / Broadcast Gallery, Security Center i COMMs-CUBE, w których prezentowane są najnowsze osiągnięcia firmy w zakresie technologii oraz cyfryzacji.
W dalszej części konferencji, Andrea Weidinger pokazała, jak miasto Hamburg zmienia i przygotowuje się do kongresu ITS 2021 (Intelligent Transport Systems), stawiając na rozwój mobilności. W ostatniej części spotkania Gerrit Jessen zaprezentował metodologię „EventCanvas, która, opierając się na wizualizacji i myśleniu projektowemu, jest narzędziem do tworzenia eventów. Moderatorem całej konferencji była Anna Górska.
Organizatorzy zapewnili uczestnikom dodatkowe atrakcje, które pozwoliły na bliższe poznanie destynacji, m.in. wspólną kolację z uczestnikami MEXCON w zamku Jagdschloss Platte, wieczorną pieszą wycieczkę po Wiesbaden oraz wizytę w klasztorze Eberbach.
Konferencja odbyła się w nowym RheinMainCongressCenter (RMCC) w Wiesbaden, który jest jednym z najnowocześniejszych centrów konferencyjnych w Niemczech. Oddział Europy Centralnej ICCA liczy obecnie 168 członków z 19 krajów i jest drugim co do wielkości Odziałem ICCA na świecie.
Europejskie spotkanie ICCA odbyło się w dniach 20 – 22 czerwca 2018 r.

07 lip 2018
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.