Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Arche Hotel Częstochowa

Częstochowa (śląskie)

Cukrownia Żnin

Żnin (kujawsko-pomorskie)

Zamek Janów Podlaski****

Janów Podlaski (lubelskie)

Warsaw River View

Warszawa (mazowieckie)

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)
A A
Branża

Rijeka została Europejską Stolicą Kultury 2020 - odbędzie się tam ponad 600 eventów

Rijeka została Europejską Stolicą Kultury 2020
Popłyń do Portu Różnorodności i poznaj Rijekę - tak nową Europejską Stolicę Kultury reklamuje Chorwacja. W 2020 roku, podczas chorwackiej Prezydencji w Radzie Unii Europejskiej, największy port w Chorwacji, Rijeka stanie się Europejską Stolicą Kultury.
 
Rijeka jako miasto portowe pełne różnorodności kulturowej i historycznej jest symbolem symbiozy oraz otwartości i w ten sposób wpisuje się w koncepcję Unii Europejskiej. To pierwsze chorwackie miasto, które dołączy do rodziny ponad 60 europejskich miast posiadających prestiżowy tytuł Europejskiej Stolicy Kultury.
 
Główne trzy tematy programowe Rijeka 2020 to: woda, praca i migracja. Mają oddawać portową tożsamość miasta, ale są również aktualne w szerszym europejskim kontekście i ścisłe łączą się ze sobą, tworząc „Port Różnorodności”. Wartości, które w sposób szczególny wplatają się w koncepcję programową to odwaga, indywidualizm, rozwój i ambicja.
 
Oficjalny program rozpoczyna się 1 lutego 2020 i trwać będzie do końca stycznia 2021, oferując wydarzenia skierowane do wszystkich pokoleń. Obejmować będzie ponad 600 eventów na terenie miasta i najbliższej okolicy. Wydarzenia zostaną podzielone na siedem tematycznych bloków, a każdy z nich zawierać będzie inne przesłanie - od Kuchni Różnorodności poprzez Dom Dzieci i Sztukę na Lungomare aż po odkrywanie 27 lokalnych i europejskich sąsiadów.
 
Partnerami strategicznymi miasta Rijeka w implementacji projektu Europejskiej Stolicy Kultury są rząd Republiki Chorwacji, województwo Primorsko-Gorańske, Uniwersytet w Rijece i Wspólnota Turystyczna Miasta Rijeki oraz inne liczne organizacje i instytucje.  Mieszkańcy miasta także będą brali czynny udział w tworzeniu wspomnianych wydarzeń.
 
Od czerwca 2020 Warszawę połączy z Rijeką bezpośrednie połączenie lotnicze obsługiwane przez polskie linie lotnicze LOT.
29 lis 2019
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.