Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Atlas Arena Łódź

Łódź (łódzkie)

Nosalowy Park Hotel & Spa

Zakopane (małopolskie)

Arche Hotel Krakowska

Warszawa (mazowieckie)

Koszary Arche Hotel

Góra Kalwaria (mazowieckie)

Centrum Kongresowe Szczawnica - Dworek...

Szczawnica (małopolskie)

Najnowsze usługi

Przewodnik Tatrzański - Szymon...

Kraków (małopolskie)

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)
A A
Branża

Restauracja Forty wspiera pracowników warszawskich szpitali

Grupa White Stone wraz z Restauracją Forty włączyła się w ogólnopolską akcję #WzywamyPosiłki, w ramach której lokale gastronomiczne dostarczają jedzenie dla pracowników szpitali.
 
Grupa zapewnia środki umożliwiające do końca kwietnia 2020 finansowanie po 50 posiłków dziennie dla pracowników szpitali. Pierwsza partia posiłków trafiła jeszcze przed świętami wielkanocnymi do Centrum Onkologii oraz na SOR Szpitala Praskiego w Warszawie.
Liczba porcji przygotowanych przez Zespół Restauracji Forty w ramach akcji #WzywamyPosiłki może być jeszcze większa – współwłaściciele lokalu dołożą tyle dodatkowych obiadów, ile danego dnia zamówień na wynos czy dowóz złożą klienci.
 
- Pandemia dotyka nas wszystkich na różne sposoby. Chociaż sami przechodzimy trudny okres i walczymy o przetrwanie, to postanowiliśmy włączyć się aktywnie w pomoc pracującemu na okrągło personelowi szpitali. Oni dbają o zdrowie nas samych i naszych bliskich, my możemy odwdzięczyć się robiąc to, co umiemy najlepiej, gotując – mówi Tomasz Czudowski, pomysłodawca i współwłaściciel Restauracji Forty.
 
#WzywamyPosiłki to obywatelska inicjatywa mająca na celu wsparcie całego środowiska medycznego w trudnym czasie walki z epidemią. Jej organizatorzy koordynują akcję przekazywania posiłków personelowi medycznemu i pozostałym pracownikom szpitali, którzy walczą o zdrowie i życie pacjentów na różnych oddziałach. Akcja łączy firmy gastronomiczne oraz indywidualnych i firmowych darczyńców z potrzebującymi pomocy placówkami.
Aktualna sytuacja związana z pandemią silnie uderza w sektor usługowy, w tym restauracje oraz kawiarnie. Restauratorzy pragną utrzymać miejsca pracy i przetrwać ten trudny dla wszystkich czas.
 
Z inicjatywy właścicieli Restauracji Forty i innych firm, zrodziła się akcja #wspieramgastro. Restauracje, które, tak jak Restauracja Forty, wcześniej nie oferowały jedzenia na wynos/dowóz szybko się przeorganizowały i uruchomiły spółdzielnię, jednocząc inne warszawskie restauracje na wspólnej platformie do bezpiecznego zamawiania jedzenia online.
 
–  Z naszej pasji do tworzenia wyjątkowych miejsc, w których dobry design łączy się z kulturą i sztuką, wynika zaangażowanie White Stone w projekty takie, jak Restauracja Forty. Nie ulega wątpliwości, że w interesie całej branży inwestorów, deweloperów i zarządzających nieruchomościami komercyjnymi jest, aby stanowiący ważną grupę najemców, restauratorzy przetrwali aktualny kryzys. Gratuluję pomysłodawcom tej oddolnej inicjatywy i gorąco zachęcam do korzystania z platformy do zamawiania jedzenia w już kilkudziesięciu różnorodnych restauracjach – dodaje Katarzyna Szymborska, co-CEO w White Stone Development
19 kwi 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.