Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Muzeum Uzdrowiska Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Cafe Helenka - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Willa Marta - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Modrzewie Park Hotel ***** - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Atlas Arena Łódź

Łódź (łódzkie)

Najnowsze usługi

Przewodnik Tatrzański - Szymon...

Kraków (małopolskie)

SOFTBOX GROUP

ŁÓDŹ (łódzkie)

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)
A A
Branża

Do 30 kwietnia można nominować Ambasadora i Mecenasa Kongresów Polskich 2020

30 kwietnia 2020 mija termin zgłaszania kandydatów do tytułu honorowego Ambasadora i Mecenasa Kongresów Polskich. Jest to wyróżnienie dla osób, które aktywnie promują Polskę jako miejsce organizacji spotkań i konferencji o europejskim i światowym zasięgu oraz firm i instytucji, które wspierają organizowane wydarzenia.
 
Program Ambasadorów Kongresów Polskich jest realizowany wspólnie przez Polską Organizację Turystyczną oraz Stowarzyszenie Konferencje i Kongresy w Polsce i wspierany regionalnie w ramach działań lokalnych Klubów Ambasadora.
Program działa od 1998 roku i służy promowaniu Polski jako miejsca organizacji międzynarodowych kongresów i konferencji.
 
Co roku ze zgłoszonych kandydatur Kapituła Programu AKP nominuje maksymalnie 20 nowych Ambasadorów. Tegorocznych wyróżnionych poznamy podczas uroczystej gali, która w tym roku zaplanowana jest na 7 października w Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.
Kapituła AKP przyznaje także tytuły Mecenasa Kongresów. Nowa nagroda jest formą uhonorowania i docenienia roli sponsora wspierającego organizowane spotkanie czy wydarzenie.
 
– Analogicznie do zeszłego roku formularz online składa się z dwóch części. Pierwsza to ankieta kandydata do tytułu „Ambasadora Kongresów Polskich”, druga to ankieta kandydata do tytułu „Mecenasa Kongresów”. Mamy nadzieję, że do grona 270 Ambasadorów Kongresów Polskich w Gdyni dołączą kolejni wspaniali eksperci i ich mecenasi. Serdecznie zapraszamy do wypełnienia ankiet i śledzenia kolejnej edycji Programu AKP – zaznacza Teresa Buczak, dyrektor Departamentu Strategii i Marketingu POT.
 
 
Warunkiem otrzymania honorowego tytułu Ambasadora Kongresów jest pozyskanie co najmniej jednego wydarzenia o skali międzynarodowej dla Polski w przeciągu ostatnich trzech lat oraz przekonanie kapituły o swoim zaangażowaniu na rzecz promocji Polski. Działalność na rzecz organizowania wydarzeń w Polsce nie może jednak wynikać bezpośrednio z obowiązków zawodowych kandydata.
Zgodnie z Regulaminem Programu AKP prawo zgłaszania kandydatur do tytułu honorowego Ambasador Kongresów Polskich lub Mecenasa Kongresów Polskich mają jednostki organizacyjne Polskiej Akademii Nauk, uczelnie i szkoły wyższe, stowarzyszenia i organizacje naukowe, instytucje kulturalne, organizacje gospodarcze, pozarządowe i samorządowe, Polska Organizacja Turystyczna, Stowarzyszenie „Konferencje i Kongresy w Polsce”, członkowie Kapituły, miejskie i regionalne convention bureau, a także osoby wcześniej uhonorowane tytułem Ambasadora Kongresów Polskich.
 
Laureaci Programu Ambasadorów Kongresów Polskich mogą aplikować do Narodowego Programu Wsparcia dla Przemysłu Spotkań, który stanowi wspólna inicjatywę Polskiej Organizacji Turystycznej oraz Polskich Linii Lotniczych LOT, skierowaną do najbardziej aktywnych Ambasadorów Kongresów oraz przedstawicieli miast i regionów. Bilety lotnicze, o które mogą wnioskować, umożliwią im dotarcie z kongresową ofertą Polski do decydentów, czyli organizatorów międzynarodowych wydarzeń.
Do Narodowego Programu Wsparcia dla Przemysłu Spotkań mogą być zgłaszane wydarzenia w fazie próby ich pozyskiwania tzw. bidding stage, kiedy Polska jest jednym z rozważanych kandydatów na organizację wydarzenia (prezentacja oferty Polski za granicą) oraz na okoliczność przeprowadzenia wizytacji potencjalnego miasta – gospodarza, organizowanej dla zagranicznego organizatora w celu potwierdzenia złożonej oferty (tzw. site inspection).
Wydarzenia już przyznane Polsce otrzymają informację o możliwości skorzystania z innych programów PLL LOT - program LOT Meetings i LOT Conventions.
 
22 kwi 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.