Targi w Krakowie z procedurami bezpieczeństwa

Zespół Targów w Krakowie opracował standardy wydarzeń, które będą odbywały się w obiekcie w nowych warunkach sanitarnych.

Odmrożenie targów w przypadku praktycznie każdej branży przyniesie liczne korzyści, m.in. ułatwi odbudowanie przerwanych łańcuchów dostaw i kontaktów. Dziś wystawcy odczuwają realny brak możliwości prezentacji produktu czy promocji marki przed fachową publicznością, która także oczekuje – zdaniem organizatorów wydarzeń – kontaktu z nowościami branżowymi, chcąc móc porównać produkty i technologie.
Targi są miejscem, w którym spotykają się przedstawiciele wielu branż, dla których udział w spotkaniach branżowych jest kluczowy dla rozwoju firmy. Przy zastosowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego, dystansu miedzy uczestnikami targów, spotkania biznesowe mogą być bezpieczne. – Uczestników naszych wydarzeń obowiązują precyzyjne procedury, jak np. obowiązkowa rejestracja, dzięki której wiemy, nie tylko ile osób przebywa w obiekcie targowym, ale wiemy też kim one są. Pamiętajmy również, że targi branżowe to nie wydarzenia masowe. Są to imprezy biznesowe, przychodzą na nie konkretni klienci i przedstawiciele rozmaitych firm – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Proponowane przez Targi w Krakowie rozwiązania są owocem współpracy ekspertów i przedstawicieli branży targowo-kongresowej z całego świata, w których zarząd firmy brał udział. Procedury zostały opracowane m.in. na podstawie wytycznych WHO, zaleceń OECD, wytycznych EEIA (Europejski Związek Przemysłu Targowego) czy wytycznych UFI (Światowego Stowarzyszenia Targów). PIPT (Polska Izba Przemysłu Targowego) złożył w imieniu organizatorów targów swoje propozycje do Ministerstwa Rozwoju. Propozycje zostały uwzględnione w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 29 maja, zgodnie z którym od 6 czerwca możliwa jest organizacja targów, wystaw, kongresów, konferencji, spotkań przy spełnieniu odpowiednich warunków.

Międzynarodowe Centrum Targowo-Kongresowe Expo Kraków jest gotowe na powrót do życia. Wszystkie przestrzenie obiektu o powierzchni 14 000 m2 są przygotowywane zgodnie z odgórnymi rozporządzeniami Głównego Inspektora Sanitarnego. – Koncentrujemy się na tym, by targi były bezpieczną formą spotkań. Ze szczególną starannością zadbamy o częste dezynfekowanie klamek, blatów, krzeseł, będą w wielu miejscach dostępne podajniki do dezynfekcji rąk. Ogromna przestrzeń umożliwia zachowanie odpowiedniego dystansu między uczestnikami spotkań, a bardzo duża kubatura obiektu i zarządzanie systemem wentylacji poprzez rozbudowane narzędzie, jakim jest BMS  (Building Management System) zapewniają pracę w trybie stuprocentowej wymiany powietrza. Jesteśmy przygotowani do automatycznego zliczania wchodzących, a nawet do mierzenia temperatury kamerami termowizyjnymi. – zapewnia Marcin Bugajski, dyrektor administracyjno-techniczny obiektu.

Szczegółowe procedury związane z funkcjonowaniem Expo Kraków: https://targi.krakow.pl/public/files/bezpieczne-targi-dokument.pdf

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl