Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Muzeum Uzdrowiska Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Cafe Helenka - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Willa Marta - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Modrzewie Park Hotel ***** - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Atlas Arena Łódź

Łódź (łódzkie)

Najnowsze usługi

Przewodnik Tatrzański - Szymon...

Kraków (małopolskie)

SOFTBOX GROUP

ŁÓDŹ (łódzkie)

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)
A A
Branża

Targi IMEX America 2020 odwołane

Organizatorzy jubileuszowej 10. edycji targów IMEX America ogłosili 10 czerwca odwołanie planowanego na wrzesień tego roku wydarzenia. Spotkanie tradycyjnie miało odbyć się w Las Vegas. Powodem są konsekwencje wynikające z pandemii koronawirusa.

Ray Bloom, chairman, IMEX Group i Carina Bauer, CEO IMEX Group w komunikacie dotyczącym odwołania IMEX America zaznaczają trzy główne powody, które stały się podstawą tej decyzji.


Pierwszym z nich jest brak gwarancji zwrotu z inwestycji, jaką poczyniliby wystawcy biorący udział w targach. Wiąże się to w głównej mierze z wciąż obowiązującymi zakazami podróży służbowych i niepewnością związaną z dalszymi ogólnoświatowymi ograniczeniami dotyczącymi podróży, a zatem udziału profesjonalistów – hosted buyers z branży w spotkaniu.
Kolejną kwestią jest czas potrzebny na odpowiednie przygotowanie się do targów i inwestowane środki już na etapie tych przygotowań. Dlatego, jak podkreślają organizatorzy, kluczowe dla nich było ogłoszenie decyzji co do organizacji wydarzenia z odpowiednim wyprzedzeniem.
Co istotne ponad jedna trzecia uczestników IMEX America to goście z poza Ameryki Północnej, a program wydarzenia ma charakter globalny. Jak zaznaczają organizatorzy, takie wydarzenie – jakościowe i globalne – byłoby niemożliwe do przeprowadzenia w obliczu obostrzeń i niepewności związanej z organizacją podróży i konsekwencjami kryzysu.
Organizatorzy planują kolejne spotkania w ramach rozpoczętego w maju projektu online PlanetIMEX.
 

IMEX America co roku gromadzi ponad 13 tys. uczestników, w tym prawie 3500 hosted buyers oraz 3500 wystawców ze 155 krajów. Siedmiokrotnie Polskę na wydarzeniu reprezentowało Poland Convention Bureau Polskiej organizacji Turystycznej, przygotowując stoisko narodowe.

11 czer 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.