Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Muzeum Uzdrowiska Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Cafe Helenka - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Willa Marta - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Modrzewie Park Hotel ***** - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Atlas Arena Łódź

Łódź (łódzkie)

Najnowsze usługi

Przewodnik Tatrzański - Szymon...

Kraków (małopolskie)

SOFTBOX GROUP

ŁÓDŹ (łódzkie)

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)
A A
Branża

Rozmowy z Ministerstwem Rozwoju na temat wsparcia branży na nowym torze

Spotkanie z przedstawicielami branży turystycznej...

W ubiegłą środę doszło do spotkania minister rozwoju Jadwigi Emilewicz z przedstawicielami branży turystycznej, w tym branży spotkań. Spotkanie miało charakter warsztatowy i poświęcone było ponownemu omówieniu sytuacji branży.

W spotkaniu stronę rządową reprezentowali premier Jadwiga Emilewicz, wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, Rafał Szlachta (dyrektor Departamentu Turystyki) oraz prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk. Branża reprezentowana była przez: Łukasza Adamowicza (Stowarzyszenie Organizatorów Incentive Travel oraz inicjatywa TUgether), Gheorghe’a Mariana Cristescu (Polski Holding Hotelowy), Piotra Henicza (Itaka), Andrzeja Kindlera (Polska Izba Turystyki), Pawła Niewiadomskiego (Polski Izba Turystyki) oraz Urszulę Potęgę (MT Targi).


W spotkaniu wzięli udział także wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju Bartosz Marczuk oraz przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego.
Spotkanie w wąskim gronie, które odbyło się 10 czerwca, było konsekwencją ocenionego przez branżę jako nieudany czatu wideo z premier Emeliwicz, który odbył się w poniedziałek (8 czerwca), ma którym omawiane były m.in. formy wsparcia oczekiwane przez branżę.

 – Celem spotkania było omówienie raz jeszcze sytuacji branży turystycznej i można powiedzieć, że ten cel osiągnęliśmy. Spotkanie trwało niemal trzy godziny, zaprezentowaliśmy sytuację wszystkich sektorów turystyki, podkreślając jednocześnie, jak mocno są one ze sobą powiązane, np. sytuacja transportu autokarowego zależy od turystyki przyjazdowej, na kondycję hoteli wpływ ma turystyki biznesowa itd. Mimo że branża jest różnorodna, to działa na zasadzie naczyń powiązanych – mówi Łukasz Adamowicz.


Jak zaznacza, spotkanie było merytoryczne, jego uczestnicy mieli szansę zaprezentować kluczowe problemy reprezentowanego sektora i mimo że poruszono wiele tematów udało się je szczegółowo omówić. – Co najważniejsze widzimy duże zrozumienie ze strony premier Emilewicz, wolę współpracy i wolę szukania rozwiązań, a trzeba to zdecydowanie podkreślić, że sektorowa pomoc dla branży jest niezbędna – mówi Adamowicz.

We wtorek ma odbyć się kolejne spotkanie, które poświęcone będzie konkretnym propozycjom. Jak podkreśla Łukasz Adamowicz, bardzo ważne jest że środowisko branżowe z przedstawicielami rządu znów usiadło do stołu. – Dobra komunikacja jest kluczem do sprawnego zarządzania sytuacją kryzysową - podsumowuje.

15 czer 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.