Akademia SKKP: Nowa Zelandia udowadnia, że kongresy mają pozytywny wpływ na społeczeństwo

W dniach 10-15 października 2021r. w Te Pae Centrum Kongresowym Christchurch w Nowej Zelandii odbędzie się Międzynarodowa Konferencja INTECOL International Wetlands Conference, podczas której eksperci mają dyskutować o tym, jak najlepiej chronić cenne mokradła Ziemi. Konferencja będzie modelowym przykładem pozytywnego wpływu kongresów na społeczeństwo. Pisze Anna Górska w cyklu Akademia SKKP.

Pozytywny wpływ (positive impact) wydarzeń nie jest już tylko wartością ekonomiczną, ale postrzegamy go szerzej jako efekty organizacji wydarzenia, zmieniające świat, destynację w której ma miejsce wydarzenie, przezwyciężające bariery, zmieniające podejście decydentów, czy inspirujące lokalne społeczności. I to właśnie robi Nowa Zelandia.

Kongres, przesunięty o rok z powodu pandemii koronawirusa, został wybrany przez Tourism New Zealand jako wydarzenie pilotażowe w programie „Enrich New Zealand - Conference Impact”, który ma na celu zmierzenie pozytywnego wpływu społecznego konferencji na środowisko naturalne, zdrowie publiczne i tworzenie nowych miejsc pracy.

Ponad 90 procent terenów podmokłych Nowej Zelandii, w tym torfowiska, zostało zniszczonych w ciągu ostatnich kilku stuleci, a jednak są one niezbędne dla zachowania równowagi biologicznej i sekwestracji węgla (wychwytywanie dwutlenku węgla z powietrza), a także utrzymują szereg endemicznych gatunków dzikiej fauny i flory. Z okazji Światowego Dnia Środowiska, wypadającego 5 czerwca, opracowywane są plany ochrony i przywrócenia tych ważnych ekosystemów.
Nowa Zelandia przeznaczyła już 1,1 miliarda NZ na projekty środowiskowe w najnowszym budżecie rządu. Suma obejmuje 154 mln NZ przeznaczone na zwiększenie różnorodności biologicznej i terenów podmokłych, tworząc 1800 nowych miejsc pracy w całym kraju.

Obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska, połączono z otwarciem Międzynarodowego Festiwalu Torfowisk Peat Fest, który rozpoczął się premierą filmu pokazującego piękne widoki mokradeł w Nowej Zelandii. Peat Fest jest prowadzony przez RePeat, inicjatywę kierowaną przez młodzież, dążącą do zmiany sposobu w jaki postrzegamy, wykorzystujemy i wyobrażamy sobie mokradła torfowe na całym świecie.

Przewodniczący konferencji INTECOL, dr Philippe Gerbeaux z Departamentu Ochrony Środowiska, powiedział: - Sprowadzenie ekspertów z całego świata gwarantuje ożywioną i ważną dyskusję oraz spodziewane wyniki, dotyczące dobrych praktyk i sposobów ponownego zagospodarowania terenów podmokłych, które mogą chronić nas przed powodziami i zanieczyszczeniami. Konferencja będzie doskonałą okazją do podniesienia świadomości i uznania znaczenia mokradeł dla utrzymania naszych krajobrazów w Nowej Zelandii i lokalnych społeczności.
Film o mokradłach Nowej Zelandii został wyprodukowany przez National Wetland Trust.

 

 

Autor: Anna Górska, wiceprezes zarządu SKKP ds. współpracy międzynarodowej, business development director Expo XXI Warszawa, doradca zarządu Symposium Cracoviense, Positive Impact Events Ambassador
Informacje ukazają się w cyklu „Newsy ze Świata – Akademia SKKP”

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl