Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Muzeum Uzdrowiska Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Cafe Helenka - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Willa Marta - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Modrzewie Park Hotel ***** - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Atlas Arena Łódź

Łódź (łódzkie)

Najnowsze usługi

Przewodnik Tatrzański - Szymon...

Kraków (małopolskie)

SOFTBOX GROUP

ŁÓDŹ (łódzkie)

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)
A A
Branża

Akademia SKKP: Nowa Zelandia udowadnia, że kongresy mają pozytywny wpływ na społeczeństwo

W dniach 10-15 października 2021r. w Te Pae Centrum Kongresowym Christchurch w Nowej Zelandii odbędzie się Międzynarodowa Konferencja INTECOL International Wetlands Conference, podczas której eksperci mają dyskutować o tym, jak najlepiej chronić cenne mokradła Ziemi. Konferencja będzie modelowym przykładem pozytywnego wpływu kongresów na społeczeństwo. Pisze Anna Górska w cyklu Akademia SKKP.

Pozytywny wpływ (positive impact) wydarzeń nie jest już tylko wartością ekonomiczną, ale postrzegamy go szerzej jako efekty organizacji wydarzenia, zmieniające świat, destynację w której ma miejsce wydarzenie, przezwyciężające bariery, zmieniające podejście decydentów, czy inspirujące lokalne społeczności. I to właśnie robi Nowa Zelandia.

Kongres, przesunięty o rok z powodu pandemii koronawirusa, został wybrany przez Tourism New Zealand jako wydarzenie pilotażowe w programie „Enrich New Zealand - Conference Impact”, który ma na celu zmierzenie pozytywnego wpływu społecznego konferencji na środowisko naturalne, zdrowie publiczne i tworzenie nowych miejsc pracy.

Ponad 90 procent terenów podmokłych Nowej Zelandii, w tym torfowiska, zostało zniszczonych w ciągu ostatnich kilku stuleci, a jednak są one niezbędne dla zachowania równowagi biologicznej i sekwestracji węgla (wychwytywanie dwutlenku węgla z powietrza), a także utrzymują szereg endemicznych gatunków dzikiej fauny i flory. Z okazji Światowego Dnia Środowiska, wypadającego 5 czerwca, opracowywane są plany ochrony i przywrócenia tych ważnych ekosystemów.
Nowa Zelandia przeznaczyła już 1,1 miliarda NZ na projekty środowiskowe w najnowszym budżecie rządu. Suma obejmuje 154 mln NZ przeznaczone na zwiększenie różnorodności biologicznej i terenów podmokłych, tworząc 1800 nowych miejsc pracy w całym kraju.

Obchody Światowego Dnia Ochrony Środowiska, połączono z otwarciem Międzynarodowego Festiwalu Torfowisk Peat Fest, który rozpoczął się premierą filmu pokazującego piękne widoki mokradeł w Nowej Zelandii. Peat Fest jest prowadzony przez RePeat, inicjatywę kierowaną przez młodzież, dążącą do zmiany sposobu w jaki postrzegamy, wykorzystujemy i wyobrażamy sobie mokradła torfowe na całym świecie.

Przewodniczący konferencji INTECOL, dr Philippe Gerbeaux z Departamentu Ochrony Środowiska, powiedział: - Sprowadzenie ekspertów z całego świata gwarantuje ożywioną i ważną dyskusję oraz spodziewane wyniki, dotyczące dobrych praktyk i sposobów ponownego zagospodarowania terenów podmokłych, które mogą chronić nas przed powodziami i zanieczyszczeniami. Konferencja będzie doskonałą okazją do podniesienia świadomości i uznania znaczenia mokradeł dla utrzymania naszych krajobrazów w Nowej Zelandii i lokalnych społeczności.
Film o mokradłach Nowej Zelandii został wyprodukowany przez National Wetland Trust.

 

 

Autor: Anna Górska, wiceprezes zarządu SKKP ds. współpracy międzynarodowej, business development director Expo XXI Warszawa, doradca zarządu Symposium Cracoviense, Positive Impact Events Ambassador
Informacje ukazają się w cyklu „Newsy ze Świata – Akademia SKKP”

15 czer 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.