Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Muzeum Uzdrowiska Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Cafe Helenka - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Willa Marta - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Modrzewie Park Hotel ***** - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Atlas Arena Łódź

Łódź (łódzkie)

Najnowsze usługi

Przewodnik Tatrzański - Szymon...

Kraków (małopolskie)

SOFTBOX GROUP

ŁÓDŹ (łódzkie)

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)
A A
Branża

Akademia SKKP: manifest przemysłu spotkań

Joint Meetings Industry Council (JMIC) publikuje „manifest”, prezentujący znaczenie gospodarcze konferencji i kongresów w dobie kryzysu.

JMIC wydał Manifest Przemysłu Spotkań, w którym przedstawiono i uzasadniono, dlaczego konwencje, targi i inne wydarzenia biznesowe są kluczem do ożywienia gospodarczego na świecie po COVID-19. Liderzy z 18 stowarzyszeń branżowych na całym świecie, które tworzą JMIC, pracowali razem nad opracowaniem manifestu jako źródła informacji dla profesjonalistów z branży, aby promować bezpieczne wznawianie wydarzeń biznesowych w swoich społecznościach.

Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że podstawową wartością przemysłu spotkań jest rola, jaką odgrywa w ułatwianiu i wspieraniu transferu wiedzy w obszarach rozwoju zawodowego, korporacyjnego, akademickiego i społecznego. Są one integralną częścią nie tylko postępu gospodarczego, ale i rozwoju społecznego jako całości. Sektor ten jest zatem kluczowym elementem w zapewnianiu ożywienia, a także transformacji i odnowy, które mogą być natychmiast wykorzystane przez rządy.

Treść manifestu nie jest nowa – od lat zwracamy uwagę na kluczową rolę wydarzeń biznesowych w rozwoju gospodarczym i społecznym. Teraz możemy pokazać, że to, co proponujemy, działa i odnosi się do wyzwań, stojących przed rządami w związku COVID-19.

Manifest argumentuje, że nasza branża powinna być wykorzystywana jako strategiczne narzędzie naprawy, transformacji i odnowy. Postawione przed koniecznością ponownego uruchomienia gospodarek, zdewastowanych przez skutki COVID-19 pandemii, rządy potrzebują teraz narzędzi i platform, które mogą rozwinąć szeroko zakrojoną rekonwalescencję w najbardziej efektywny sposób.

Manifest wymienia i opisuje korzyści, jakie wydarzenia biznesowe dają, podczas ożywienia i odnowy gospodarczej. Są to m.in.:

  • Wspieranie innowacji
  • Wywieranie wpływu na wiele sektorów
  • Budowanie relacji i zaufania
  • Przyczynianie się do dywersyfikacji gospodarczej
  • Dążenie do zmiany i transformacji
  • Przyciąganie talentów i inwestycji
  • Tworzenie ścieżki do zrównoważonego rozwoju
  • Wspieranie gospodarek turystycznych społeczności, w których się znajdują
  • Zapewnienie wymiernego zwrotu z inwestycji.
  • Pełen raport jest dostępny do pobrania bezpłatnie tutaj>>>

 

Autor: Anna Górska, wiceprezes zarządu SKKP ds. współpracy międzynarodowej, business development director Expo XXI Warszawa, doradca zarządu Symposium Cracoviense, Positive Impact Events Ambassador
Informacje ukazają się w cyklu „Newsy ze Świata – Akademia SKKP”

30 lip 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.