Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Filtracja

Warszawa (mazowieckie)

Laboratorium

Warszawa (mazowieckie)

Butelkownia

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)
A A
Inwestycje

Poznań: powstanie najnowocześniejszy Teatr Muzyczny w Polsce

Źródło: Teatr Muzyczny w Poznaniu
W stolicy Wielkopolski powstanie nowy budynek Teatru Muzycznego, który ma stać się ikoną i wizytówką miasta. Będzie to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce, w którym będzie można organizować prestiżowe wydarzenia, kongresy i konferencje, nie tylko związane z branżą muzyczną.
 
Widownia głównej sali Teatru Muzycznego ma liczyć 1,2 tysiąca miejsc siedzących. Teatr będzie dysponował także widownią kameralną, w której zmieści się około 300 osób, a także dodatkową przestrzenią eventową na około 200 osób.
W konkursie na opracowanie koncepcji architektonicznej budynku wzięło udział 44 wykonawców, z których sześciu znalazło się w finale. Ostatecznie zwycięzcą okazało się Atelier Loegler Architekci z Krakowa.
 
– Zwycięska praca została najwyżej oceniona z uwagi na oryginalność i trafność projektu, szczególnie w kontekście powiązania z otoczeniem i wykorzystania naturalnego ukształtowania terenu – mówił Bolesław Stelmach, dyrektor Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki. – Sąd najwyżej ocenił sposób odniesienia się do otaczającej zabudowy oraz kształt bryły wpisującej się w panoramę dzielnicy śródmiejskiej. Sąd zwrócił uwagę na otwartość wyrazistej formy, zapraszający charakter foyer i estetykę strefy wejściowej – podkreślił architekt. Jako ciekawostkę warto dodać, że inwestycja będzie pierwszą w powojennej historii miasta budową teatru, zrealizowaną od podstaw.
 
Inwestycja będzie finansowana z budżetu miasta, a jej koszt prawdopodobnie wyniesie około 170 mln zł. Inwestorzy zapowiadają, że pierwsza musicalowa premiera w nowym Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbędzie się w 2023 roku.
10 maj 2019
 
średnia ocen:
5.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.