Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Filtracja

Warszawa (mazowieckie)

Laboratorium

Warszawa (mazowieckie)

Butelkownia

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)
A A
Inwestycje

3miejsce – nowa przestrzeń eventowa na warszawskim Żoliborzu

Koncept „przestrzeni kreatywnej” 3miejsce zakłada połączenie trzech obszarów: biznesu, sztuki i społeczeństwa. Modułową powierzchnię można zaaranżować według własnego pomysłu, na wybrane wydarzenie. 3miejsce powstało w industrialnej przestrzeni Instytutu Chemii Przemysłowej przy ul. Rydygiera.
 

Na 180 mkw. można zorganizować zarówno wydarzenie biznesowe, warsztaty, szkolenie, wystawę, koncert, jak i plan zdjęciowy. 3miejsce będzie również otwarte na projekty społeczne i niekomercyjne.
– Z jednej strony 3miejsce to nie tylko przestrzeń, ale przede wszystkim koncepcja oparta na chęci wyrwania się ze schematu praca – dom. Chcieliśmy przełamać stereotypy, mówiące o tym, że do pracy potrzebujemy biura, a do sesji zdjęciowej studia fotograficznego – podkreśla Bartek Wilim, właściciel 3miejsca oraz Nieagencji.
– Z drugiej strony zależało nam na tym, żeby było to również miejsce, w którym można spotkać ciekawych ludzi, wymienić się z nimi doświadczeniami lub wspólnie stworzyć zupełnie nowe rzeczy – dodaje Marcin Żukowski, współtwórca przestrzeni.


3miejsce to industrialna odsłona stylu vintage. Surowe wnętrze, przynależące kiedyś do instytutu badawczego połączono z elementami dodającymi im przytulności. Postawiono na tapicerowane aksamitem kanapy, stare perskie dywany, odważne kolory na ścianach oraz naturalną zieleń roślin. Przestrzeń zaprojektowano tak, aby mogła spełniać wiele funkcji. Dlatego do dekoracji nie wykorzystano praktycznie żadnych stałych elementów. Projekt wnętrza powstał we współpracy ze studiem projektowym sic!.
– Zależało nam, na tym, żeby nadać tej przestrzeni cieplejszy charakter, z pogranicza domu i biura. Dlatego w pełni wyeksponowaliśmy potencjał architektoniczny wnętrza. Metalowe podciągi, wielkie, industrialne przeszklenia Instytutu Chemii Przemysłowej, miały grać pierwsze skrzypce – powiedziała Zuzanna Dziurawiec, projektant wnętrz w studio sic!


Pomysł na stworzenie 3miejsca zrodził się z inicjatywy dwóch mieszkańców Żoliborza, Bartka Wilima i Marcina Żukowskiego, którzy postanowili połączyć swoją pracę w branży marketingu z rolą ojców. Bartek to tata półtorarocznego Ignasia oraz ekspert digital marketingu i kampanii performance. Z kolei Marcin to tata 3-letniej Klary, wykładowca akademicki, autor książek oraz ekspert w dziedzinie transformacji cyfrowej. Przestrzeń przystosowali do tego, aby każdy mógł tutaj czuć się dobrze – niezależnie od tego, czy jest fotografem, freelancerem, pisarzem czy rodzicem, pracującym w towarzystwie dzieci. Jak podkreślają: – tworząc 3miejsce, zależało im na tym, aby panowała tu twórcza swoboda, bez zadęcia.
– Stawiamy na mądre gospodarowanie tym, co mamy i zasadę first things first. Dlatego mamy tu to, co sami lubimy – kawy speciality, jakościową porcelanę, szkło, meble w stylu vintage i inne nietuzinkowe dodatki. Są to jednak rzeczy na tyle uniwersalne, że każdy może z nich zbudować przestrzeń idealną dla siebie – podkreślają Bartek i Marcin.


Partnerem i trzecim współtwórcą 3miejsca jest Michał Kudłacz, pomysłodawca marki fotograficznej efotografia.eu. – 3miejsce to dla mnie spełnienie marzeń o przestrzeni, którą można dowolnie aranżować pod sesje zdjęciowe. Z kolei naturalne, dzienne światło umożliwia realizacje zarówno sesji reklamowych, jak i kompozycji pod sesje modowe – podkreśla.


W koncepcję 3miejsca wpisany jest także trend less waste. Właściciele zadbali m.in. o naturalne środki czystości czy unikanie plastiku. Do sprzątania również wykorzystywane są ekologiczne i naturalne substancje. – To wpisuje się w naszą ideę miejsca premium, ale bez zadęcia i w dobrym, nowoczesnym guście. Chcemy pokazać, że wykorzystywanie jakościowych produktów, nie jest już dziś luksusem, a odpowiedzią na otaczającą nas rzeczywistość – mówią twórcy.
Kalendarz wydarzeń 3miejsca otworzy wernisaż sztuki współczesnej. W planach jest również organizacja wydarzeń otwartych. Wkrótce powstanie w niej studio do nagrywania podcastów.

13 maj 2019
 
średnia ocen:
5.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.