Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Arche Hotel Częstochowa

Częstochowa (śląskie)

Cukrownia Żnin

Żnin (kujawsko-pomorskie)

Zamek Janów Podlaski****

Janów Podlaski (lubelskie)

Warsaw River View

Warszawa (mazowieckie)

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)
A A
Inwestycje

Qubus Hotel wraca do Katowic

Po trzech latach marka Qubus wraca do Katowic z nową inwestycją hotelową. Nowa inwestycja będzie 12 obiektem tej marki w Polsce. Rozpoczęcie prac budowlanych nastąpi w listopadzie tego roku, a ich koniec planowany jest na kwiecień 2021 roku. 
 
– W nowym hotelu skoncentrujemy się na eko rozwiązaniach i wyjątkowym designie, w taki sposób aby zaproponować gościom wyjątkowo przyjazny dla interakcji społecznych i odpoczynku obiekt biznesowy – mówi Artur Hajduk, prezes sieci Qubus Hotel. 
 
Czterogwiazdkowy Qubus Hotel Katowice zlokalizowany będzie w centrum miasta, przy ulicy Moniuszki. Inwestycję poprowadzi firma Hotel Inwest, projekt hotelu wykonała Pracownia Architektoniczna Czora&Czora, natomiast designem zajmie się studio architektury wnętrz MIXD. 
 
Planowana powierzchnia całkowita Qubus Hotel Katowice to 5500 m2. W tej przestrzeni obiekt zaoferuje 97 pokojów. Inwestycja będzie zawierać lobby, restaurację z barem oraz o sale bankietowo-konferencyjne i strefę fitness. W hotelu zaprojektowany został także zielony taras z widokiem na rzekę Rawę oraz garaż podziemny.
 
– W tym momencie dopracowujemy szczegóły dotyczące materiałów wykończeniowych, testujemy trwałość zaproponowanych nam przez architektów rozwiązań. Do budowy i aranżacji użyjemy biodegradowalnych oraz odnawialnych materiałów i tworzyw – mówi Maciej Pabisz, dyrektor operacyjny Qubus Hotel. – Bardzo ważna jest dla nas atmosfera w nowym hotelu. Widzimy jak zmieniają się globalne trendy hotelowe i co za tym idzie rosną wymagania gości, dlatego projektując Qubus Hotel Katowice zwracamy ogromną uwagę na to, by był on naprawdę przyjazny i w pewien sposób prospołeczny. Aranżując przestrzeń skorzystamy zatem z mebli i dodatków od polskich producentów, nawiążemy współpracę z miejscowymi artystami i w ten sposób proponujemy naprawdę przyjazny, kameralny hotel biznesowy.
 
Qubus Hotel jest polską marką hoteli biznesowych. Na rynku funkcjonuje ponad 20 lat i stale rozwija swoje 3* i 4* hotele. Marka w swojej ofercie posiada także centra biznesowe z zapleczem konferencyjnym, które rocznie odwiedza ponad pół miliona gości.  

 

28 lis 2019
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.