Najczęściej czytane

Pierwszy konkurs branży eventowej: MP Power...

MeetingPlanner.pl ogłasza pierwszy konkurs skierowany do przedstawicieli...

MP Power Night – uroczyste rozdanie nagród...

Pierwszy finał MP Power Awards odbył się 26 kwietnia w Centrum...

Druga edycja Poznań Media Expo

Specjaliści współpracujący z twórcami filmów o Jamesie Bondzie opowiedzą,...

SHOWEXPO w Kielcach

W tym roku w Kielcach odbędą się pierwsze w Polsce targi, które połączą...
 
Zakladki ciemne_wyszukiwarki

Usługi

Artyści

A A
Personalia

Żaneta Berus w Ptak Warsaw Expo

Żaneta Berus rozpoczęła współpracę z centrum targowo-kongresowym Ptak Warsaw Expo, pełniąc funkcję dyrektor zarządzającej.
 

W Ptak Warsaw Expo Żaneta Berus będzie pracować nad dalszym rozwojem ośrodka, który zadebiutował jesienią 2015 roku. – Dołączyłam do Ptak Warsaw Expo z uwagi na możliwości rozwoju, jakie stwarza ten niepowtarzalny obiekt – uzasadnia swoją decyzję Żaneta Berus. Jednymi z celów, jakie stawia przed sobą jako dyrektor zarządzająca jest otwarcie się na rynek kongresowy i eventowy, także dalsze umiędzynarodowienie centrum, poszerzenie oferty targowej oraz przyciągnięcie do obiektu nowych, również zagranicznych organizatorów imprez. Stawia także na ścisłe współdziałanie z organizacjami branżowymi oraz innymi krajowymi i zagranicznymi ośrodkami targowymi.

 

Ostatnio Żaneta Berus współpracowała z branżą MICE, prowadząc firmę konsultingową In2Win. Od 2001 roku do kwietnia tego roku związana była z Expo XXI Warszawa. Przez 10 lat była w zarządzie firmy Sapphire Group (do której należy Expo XXI Warszawa), od stycznia do kwietnia tego roku pełniła funkcję executive director. Początkowo w Expo XXI pracowała na stanowisku dyrektor handlowej. W 2006 roku objęła funkcję dyrektor zarządzającej, a w 2010 roku prezes zarządu.
Żaneta Berus swoje doświadczenie zawodowe w branży MICE zdobywała od wczesnych lat 90., na początku pracując w Biurze Promocji Zagranicznej w Krajowej Izbie Gospodarczej w Warszawie. W latach 1996-2000 była konsulem handlowym w Konsulacie Generalnym RP w Chicago i odpowiadała za promocję polskiej gospodarki na rynku amerykańskim.
Absolwentka Akademii Ekonomicznej w Poznaniu, ukończyła Wydział Handlu Zagranicznego. Swoją edukację kontynuowała w ramach licznych szkoleń i kursów. W 2000 roku ukończyła studium biznesowe Go Smart Business Starters i podyplomowe studium zarządzania na Northwestern Business College w Chicago. W 2010 roku do swoich naukowych osiągnięć dołączyła także dyplom studiów Executive MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Za swoje działania na rzecz samorządu i zasługi dla promocji Polski otrzymała w październiku 2013 roku Srebrny Krzyż Zasługi, drugie najważniejsze odznaczenie państwowe. Ministerstwo Sportu i Turystyki uhonorowało ją Odznaką Zasłużony dla Turystyki, a we wrześniu 2016 roku Europejski Klub Biznesu przyznał jej nagrodę Bene Meritus za dynamiczne kierowanie Expo XXI. Także branża eventowa doceniła jej zaangażowanie. W 2012 roku uhonorowana została przez jury MP Power Awards, jako menedżer obiektu w kategorii Dostawca Venue. W styczniu 2015 r. Żaneta Berus odebrała kolejne wyróżnienie branżowe – tytuł „Osobowość Roku 2014” w kategorii „Menadżer obiektu”. Przez wiele lat była Wiceprezesem Rady Polskiej Izby Przemysłu Targowego. Obecnie jest człnkiem zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej.

Ptak Warsaw Expo tworzy sześć hal wystawienniczych o łącznej wewnętrznej powierzchni wynoszącej 143 tys. mkw. oraz ponad 500 tys. mkw. powierzchni zewnętrznej. Centrum znajduje się podwarszawskim Nadarzynie. Ptak Warsaw Expo organizuje targi (np. Targi Motoryzacyjne Warsaw Moto Show czy Centralne Targi Rolnicze), wystawy, konferencje, eventy (np. Warsaw Comic Con). W centrum obywają się również imprezy innych organizatorów.

09 sie 2017
 
średnia ocen:
3.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.