Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Arche Hotel Częstochowa

Częstochowa (śląskie)

Cukrownia Żnin

Żnin (kujawsko-pomorskie)

Zamek Janów Podlaski****

Janów Podlaski (lubelskie)

Warsaw River View

Warszawa (mazowieckie)

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)
A A
Personalia

Bogdan Wąsiel dyrektorem kreatywnym w agencji Pankreator

Bogdan Wąsiel, fot. Szymon Kobusiński, Studio...

Bogdan Wąsiel dołącza do zespołu butikowej agencji eventowej Pankreator, gdzie jako dyrektor kreatywny będzie odpowiadał za kreację i strategię. Przez ostatnie trzynaście lat zarządzał kreacją w agencji Jet Events. Bogdan Wąsiel jest pierwszym laureatem konkursu Kreatywny Roku Branży Eventowej, a obecnie przewodniczącym jury tego konkursu.

– Założycieli agencji Pankreator – Anetę Jóźwicką, Wojtka Jóźwickiego i Przemka Ziarkę – którzy obecnie prowadzą firmę, znam od lat. Przyjaźniliśmy się jeszcze, pracując razem w agencji Impuls BTL – opowiada Bogdan Wąsiel. Jak wspomina, z Pankreatorem wiąże go ciekawa historia, czuje się niejako ojcem chrzestnym agencji, ale przede wszystkim wymyślił funkcjonującą do dziś nazwę.
Pankreator, to założona 12 lat temu butikowa agencja eventowa, ale obsługująca takie marki jak Coca Cola, Kompania Piwowarska, Visa czy Lotos. W jej szeregach Bogdan Wąsiel będzie co prawda odpowiadał za kreację, ale pole działań dyrektora kreatywnego będzie dużo szersze, w jego zakres wejdzie przede wszystkim strategia oraz działania z obszaru new businessu. – Moim głównym zadaniem będzie więc rozwój agencji, która ma w swoim portfolio takie projekty jak choćby „Świąteczne Ciężarówki Coca Cola” – podkreśla. Jak żartuje, jego nową funkcję można by przyrównać do roli Maestera, ale ponieważ formalnie nie ma jeszcze takiej profesji, więc wizytówka mówi o tym najważniejszym w jego działalności aspekcie.  


Bogdan Wąsiel związany jest z rynkiem eventowym od kilkunastu lat, przez ostatnie 13 był dyrektorem kreatywnym agencji Jet Events. Formalnie, drugą połowę swojego dotychczasowego zawodowego życia pełnił funkcję dyrektora artystycznego Wierzbak Theatre, choć swoje artystyczne zamiłowania wykorzystywał także, tworząc projekty biznesowe.
Z wykształcenia aktor, reżyser, scenarzysta, dramoterapeuta. Dyplom aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Współzałożyciel i prezes zarządu Teatru i Fundacji Wierzbak. Uczestniczył w krajowych i zagranicznych festiwalach teatralnych, jest laureatem wielu nagród artystycznych (m.in. Nagrody Artystycznej Młodych im. St. Wyspiańskiego oraz nagrody Ministra Kultury i Sztuki). Autor i współrealizator cykli programów telewizyjnych poświęconych aktywności artystycznej dzieci i młodzieży. Opracował nowatorskie metody dramoterapeutyczne i artystyczno-wychowawcze. Trener specjalizujący się w działaniach integracyjnych i rozwijających kreatywność, a w szczególności drama based training.
Współpracując z wieloma agencjami reklamowymi, opracowywał i realizował projekty eventów i akcji promocyjnych m.in. dla takich firm i instytucji jak: Telekomunikacja Polska, Orange, Giełda Papierów Wartościowych, Bosch, ENEA, Generali, Hewlett-Packard, Komisja Europejska, Segro, Coca-Cola, Kompania Piwowarska, B.A.T. Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski.
Wygrał pierwszą, przeprowadzoną w 2012 roku, edycję konkursu Kreatywny Roku Branży Eventowej organizowanego przez MeetingPlanner.pl, obecnie jest przewodniczącym Jury tego konkursu. 

12 lis 2019
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.