Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Filtracja

Warszawa (mazowieckie)

Laboratorium

Warszawa (mazowieckie)

Butelkownia

Warszawa (mazowieckie)

Stadion Podskarbińska

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)
A A
Realizacje

Agencja Allegro dla Open Hair Festival

Allegro Brand Experience Agency wsparła komunikacyjnie i kreatywnie Open Hair Festival w Sieradzu. Zadania zrealizowane przez agencję objęły komunikacyjne wsparcie strategiczne, przygotowanie kampanii marketingowych, zakup mediów, a także rebranding festiwalu.
Agencja została wybrana do tej realizacji w wyniku przetargu.


Open Hair Festival to realizowane od dziesięciu lat trzydniowe, największe w Polsce święto fryzjerstwa. Odbywa się na cześć jednego z największych fryzjerów XX wieku – Antoine Cierplikowskiego – w jego rodzinnym mieście – Sieradzu. Organizatorem imprezy jest Urząd Miasta Sieradz. W ostatnich latach w finale wydarzenia brało udział ok. 30 tys. uczestników.


Przed tegoroczną edycją organizator postanowił dokonać rebrandingu festiwalu. Urzędowi Miasta Sieradza zależało również na mocniejszym wyeksponowaniu wydarzenia na mapie polskich festiwali. Zadaniem agencji było wsparcie w dotarciu z komunikatem o wydarzeniu do nowego grona odbiorców, tak żeby festiwal silniej wyszedł poza region i trafił na toplistę chętnie odwiedzanych wydarzeń wakacyjnych.


Działania Allegro polegały na przygotowaniu odświeżonej identyfikacji wizualnej i kompleksowego planu komunikacji festiwalu. Agencji zależało na pokazaniu w komunikacji dynamiki i unikatowego charakteru sieradzkiego wydarzenia, stanowiącego okazję do przeżycia wyjątkowych emocji i doświadczeń związanych z fryzjerstwem i kulturą, której dotyka. Media mix wykorzystany do tych działań komunikacyjnych objął zarówno formy płatne w mediach tradycyjnych, radiu, OOH jak i kampanię marketingową w mediach społecznościowych oraz BTL. Agencja odpowiadała również za zakup mediów tradycyjnych i digitalowych. Allegro wsparło także komunikację festiwalu w mediach społecznościowych.


Animacja zapowiadająca festiwal

 

Dział kreatywny agencji opracował rebranding tegorocznej edycji festiwalu. W nowej identyfikacji agencja mocno wyeksponowała fryzjerskie DNA wydarzenia – poprzez uczynienie z kosmyka włosów głównego elementu graficznego, wykorzystaniu typografii podkreślającej „HAIR” w nazwie oraz stylizacji elementów typografii na jeden z artefaktów fryzjerskich – grzebień. Kreacja wykorzystała mocne kolory, by pokazać dynamizm wydarzenia i wzmocnić potencjał komunikacyjny nośników.
Program tegorocznego festiwalu uświetniły m.in. koncerty Smolik//Kev Fox wspartych przyjaciółmi: Bokką i Johnem Porterem. Headlinem była niemiecka grupa Alphaville. Popularnością cieszyły się wystawy i warsztaty ze zdobywcą Oscara Allanem Starskim z Wiesławą Starską czy nocny pokaz Gosi Baczyńskiej.

Sieradz Open Hair Festival powstał w 2009 r., w setną rocznicę narodzin „chłopczycy”. To w 1909 r. Antoine Cierplikowski po raz pierwszy ściął na krótko włosy francuskiej aktorki Evy Lavalliére. Organizowany jest w Sieradzu, rodzinnym mieście Antoine Cierplikowskiego. Open Hair Festival to jedyna w Polsce impreza w formie zabawy miejskiej na wolnym powietrzu, polegająca na tworzeniu i prezentowaniu fryzur. Gromadzi uznanych fachowców, adeptów sztuki fryzjerskiej i amatorów zainteresowanych stylizacją. Łączy profesjonalne konkursy fryzjerskie z rozrywką dla publiczności. Organizatorem festiwalu jest Urząd Miasta Sieradz.

 

Antoine Cierplikowski, genialny fryzjer, artysta i wizjoner pochodzący z Sieradza i zmarły tamże w 1976 roku. Jeden z pierwszych stylistów, którzy kreowali fryzury słynnych aktorek, piosenkarek, gwiazd swoich czasów. Wśród klientek Antoinea znaleźć można najsłynniejsze kobiety ubiegłego wieku. Do paryskiego salonu Antoine przy Rue Cambone 5 przychodziły między innymi: Sarah Bernhardt, Eleonora Duse, Josephine Baker, Brigitte Bardot, Edith Piaf, Coco Chanel. Antoine nie tylko czesał swoje klientki, ale również współtworzył ich kreacje, wymyślał jak mają wyglądać, jak się nosić, w czym występować. Dla Josephine Baker stworzył jej najsłynniejszą fryzurę z okalającymi twarz pierścieniami włosów. Ta stylizacja została uwieczniona na historycznej okładce Vogue a- pierwszej, jaką zdobiła czarnoskóra kobieta.

06 sie 2019
 
średnia ocen:
5.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.