Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Arche Hotel Częstochowa

Częstochowa (śląskie)

Cukrownia Żnin

Żnin (kujawsko-pomorskie)

Zamek Janów Podlaski****

Janów Podlaski (lubelskie)

Warsaw River View

Warszawa (mazowieckie)

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)
A A
Realizacje

XXV Konferencja KIKE i Zjazd MiŚOT razem

Połączenie XXV Konferencji Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej i Zjazdu MiŚOT przyniosło rekordową frekwencję zarówno uczestników i wystawców oraz obszerną agendę merytoryczną realizowaną równolegle w czterech salach hotelu DoubleTree by Hilton Łódź. Za organizację wydarzenia był odpowiedzialny zespół KIKE Events oraz agencja Everitum.

W konferencji wzięło udział ponad 900 uczestników i ponad 60 wystawców. – Po raz pierwszy mieliśmy taką frekwencję w historii organizacji wydarzeń dla KIKE. Dzięki ścisłej współpracy m.in. ze Stowarzyszeniem e-Południe, bardzo wielu małych i średnich operatorów uczestniczyło w organizowanym przez nas wydarzeniu po raz pierwszy, dając blisko 35 proc. nowych podmiotów uczestniczących w tej konferencji” – podkreśla Mariusz Filipiak, prezes zarządu KIKE Events. W rozmowach podsumowujących wydarzenie, często wskazywano dogodną lokalizację konferencji w centrum Polski, możliwość spotkania w wyjątkowo szerokim gronie oraz różnorodność poruszanych tematów. W prelekcjach i panelach dyskusyjnych głos zabrało wielu ekspertów rynku ISP, przedstawicieli administracji publicznej oraz instytucji związanych z branżą telekomunikacyjną i samych operatorów telekomunikacyjnych sektora MŚP.

Wydarzenie odbyło się w hotelu DoubleTree by Hilton Łódź. – Z uwagi na dużą ilość przestrzeni konferencyjnych Hotelu oraz Wytwórni DoubleTree by Hilton zdecydowaliśmy się na podjęcie współpracy po raz pierwszy – komentuje Agnieszka Ciesielska z agencji eventowej Everitum. Kadra hotelu świetnie poradziła sobie logistycznie z obsługą naszych gości. Z wielkim podziwem patrzyłam, jak poradzili sobie z błyskawicznym set-up’em z układów teatralnych na bankietowe w dwóch salach prelekcyjnych tuż przed Filmową Gala, aby finalnie przygotować blisko 800 miejsc zasiadanych. Dodatkowo wyjątkowo dobrze działał dział obsługi konferencji, będąc w ścisłym kontakcie i na bieżąco reagując na potrzeby zarówno organizatora, jak i naszych gości. Taka załoga to skarb, ale też duże odciążenie w organizacji tak dużych i złożonych wydarzeń – podsumowuje.

W poniedziałek, 18 listopada, w dniu poprzedzającym XXV Konferencję KIKE & Zjazd MiŚOT, organizatorzy zaproponowali uczestnikom osiem różnych szkoleń i warsztatów z zakresu rozwoju technologii, zagadnień prawnych, treningu umiejętności sprzedażowych oraz rozrywkowo-integracyjnych, podczas których uczestnicy mieli szansę zapoznać się z warsztatem sztuki filmowej. W wyniku tych ostatnich nakręcono cztery sceny kultowych filmów polskich z udziałem uczestników konferencji. Filmy te stanowiły część artystyczną wieczoru Filmowej Gali KIKE.

Pierwszego wieczora zwanego tradycyjnie „Before party”, uczestnicy bawili się w rytmie mocnego rocka, któremu brzmienie nadał koncert nowo powstałego cover bandu „Gwiazda Wieczoru” z gościnnym udziałem Wojtka Cugowskiego. Partnerem tego wieczoru a jednocześnie partnerem strategicznym całego wydarzenia była firma Huawei.

Kulminacyjnym momentem konferencji była Wielka Gala Filmowa, której gospodarzem została firma Optomer z Łodzi. Z uwagi na fakt, że DoubleTree by Hilton Łódź, powstał w miejscu dawnych hal Wytwórni Filmów Fabularnych, organizatorzy wykorzystali jego filmowy klimat do stworzenia scenariusza Filmowej Gali KIKE. Podczas tego wieczoru przyznano nagrody i wyróżnienia w projekcie Tele.Odpowiedzialny 2019, inicjatywy wspierającej przedsiębiorców branży ISP w prowadzeniu działań zgodnych z zasadami CSR.

W kolejnej części programu Gali KIKE, uczestnicy mogli zobaczyć efekty Warsztatów Filmowych z XBEST.pl i fragmenty czterech polskich filmów w wykonaniu uczestników konferencji. Autorzy najlepszych produkcji otrzymali pamiątkowe statuetki.
W kulminacyjnym momencie Gali KIKE wręczono nagrodę KIKE Connector 2019, którą otrzymała wiceminister cyfryzacji Wanda Buk, oraz wyróżnienie KIKE Innowator 2019, które przyznano firmie Leon. Tradycyjnie, na koniec części oficjalnej powitano na scenie nowych członków Izby KIKE. Firma Optomer jako gospodarz wieczoru zaprosił na scenę gwiazdę wieczoru: zespół Enej, który roztańczył uczestników wydarzenia, trwającego potem do późnych godzin nocnych.

– Rekordową konferencję zorganizowaną przez Krajową Izbę Komunikacji Ethernethowej i Stowarzyszenie e-Południe uważam za nasz wspólny sukces i milowy krok w stronę integracji środowiska małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych – podkreślił Karol Skupień, prezes KIKE.

– Nie było dotychczas lepszej konferencji dla naszego środowiska i nie chodzi tu tylko o liczbę uczestników, ale o wszystko, co się na niej i w związku z nią wydarzyło – podsumował wydarzenie Krzysztof Czuszek, członek zarządu Stowarzyszenia e-Południe.

Organizatorami wydarzenia byli: Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej (KIKE), Stowarzyszenie e-Południe, magazyn ICT Professional, węzeł wymiany ruchu E-PIX, oraz agencja MdM. Patronat Honorowy objęli: Ministerstwo Cyfryzacji, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

30 lis 2019
 
średnia ocen:
5.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.