Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Arche Hotel Krakowska

Warszawa (mazowieckie)

Koszary Arche Hotel

Góra Kalwaria (mazowieckie)

ADN Centrum Konferencyjne

Warszawa (mazowieckie)

Arche Hotel Częstochowa

Częstochowa (śląskie)

Cukrownia Żnin

Żnin (kujawsko-pomorskie)

Najnowsze usługi

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)
A A
Realizacje

Wirtualna Konferencja KIKE w przestrzeni VirBELA

Pierwsza w Polsce, całkowicie wirtualna Konferencja Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej, w której udział wzięło 1200 uczestników, odbyła się Wirtualnym Centrum Kongresowym VirBELA™. Na platformie internetowej przygotowanej do organizacji wydarzeń organizator konferencji – KIKE Events – stworzył dwie sale audytoryjne, strefę wystawienniczą expo, prywatne przestrzenie do spotkań biznesowych i networkingowych dla sponsorów i uczestników.

Organizatorzy wydarzenia podkreślają, iż zdaniem większości uczestników formuła konferencji, przypominająca wyglądem jedną z kultowych gier komputerowych, sprawdziła się dużo lepiej niż webinaria i szkolenia online, które aktualnie dominują w Internecie. Uczestnicy czuli się obecni w przestrzeni konferencji, angażując się fizycznie i emocjonalnie w bycie aktywnymi użytkownikami. Platforma VirBELA umożliwiała bowiem odwiedzanie sal prelekcyjnych, zadawanie pytań z widowni na żywo, odwiedzanie wystawy i poznanie na niej oferty ponad 30 wystawców. Udogodnieniem w komunikacji były samodzielne rozmowy z innymi uczestnikami, czy wyrażanie emocji poprzez gesty awatara i podstawowe funkcje podręcznego menu uczestnika.

Agenda była dostępna przez aplikację mobilną. W niej oceniano wystąpienia prelegentów z blisko 75 wykładów, a także można było aktywne uczestniczyć w przygotowanej na tę okazję grywalizacyjnej aktywności biznesowej. Aktywność ta polegała na skanowaniu kodów QR, a na zdobywców największej liczby punktów czekały nagrody. Organizatorzy zapewnili również niespodziankę w postaci tradycyjnej wieczornej integracji na dachu jednego z centrum biznesowych wirtualnej przestrzeni konferencji KIKE. W trakcie trwania wieczoru grał DJ Dario na żywo – w streamingowanej transmisji online, zaś animacje uczestników – awatarów prowadziła na żywo Arletta Lemańska-Cydzik, jeden z konferansjerów Konferencji KIKE.W szczytowej części wieczoru z aktywności tej skorzystało 150 osób.

Chodząc po wirtualnym świecie można było spontanicznie rozmawiać z przechodzącymi osobami, łatwo było też kogoś odnaleźć i umówić się na wirtualne spotkanie poprzez czat.

– Na tradycyjne konferencje przyjeżdżają głównie szefowie lub niewielkie przedstawicielstwa małych i średnich firm, bo przecież ktoś musi zostać w biurze – mówi Karol Skupień, prezes Izby KIKE. – Wirtualna formuła konferencji pozwoliła zarejestrować praktycznie wszystkich, a każdy z pracowników mógł uczestniczyć w wybranym bloku tematycznym, związanym z zagadnieniami, które go interesują. Było to spore udogodnienie i przez to większa liczba uczestników mogła skorzystać z tego rozwiązania.

Agenda Wirtualnej Konferencji KIKE została zbudowana z kilku bloków tematycznych. Wśród licznych prelegentów i gości obecne były najważniejsze osobistości polskiego świata telekomunikacji.
– Jako główny partner strategiczny konferencji uważamy, że była to ciekawa alternatywa do naszego tradycyjnego spotkania, choć oczywiście nic nie zastąpi osobistego kontaktu z klientami – podkreśla Rafał Jach, dyrektor działu sprzedaży xbest.pl.

– Z perspektywy organizatorów najważniejsze jest, że znaleźliśmy rozwiązanie, które w czasach pandemii pozwoliło na organizację ogólnopolskiej konferencji, zapewniające całkowite bezpieczeństwo wszystkim uczestnikom – podkreśla Mariusz Filipiak, członek zarządu Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej i prezes spółki KIKE Events. – Udało nam się odtworzyć praktycznie wszystkie jej tradycyjne elementy. Warto przy tym zaznaczyć, że przestrzeń wirtualnego wydarzenia została specjalnie skonfigurowana na potrzeby naszej izby.


– To pierwsze w historii polskiej branży organizacji spotkań wprowadzenie typowej konferencji branżowej w głąb sieci i do wirtualnego świata konferencji online. Poważnie rozważamy dalsze wykorzystanie VirBELI w naszej pracy – zaznacza Karol Skupień. – Oczywiście nie zamiast spotkań na żywo, do których chcemy wrócić najszybciej jak się da, ale jako ich uzupełnienie, w postaci na przykład szkoleń wewnątrz izbowych. Wiedza i nowinki technologiczne to jest dokładnie to, czego potrzebują nasi członkowie i sympatycy. Będziemy w dalszym ciągu poszukiwać rozwiązań w ramach konferencji KIKE, które pozwolą uczestnikom na jeszcze większą interakcję i tworzenie jeszcze bardziej zapamiętywanych doświadczeń.
Konferencja KIKE odbyła się w dniach 23-25 czerwca.

 

Uczestnicy konferencji KIKE zostali zapytani przez organizatorów o przyszłość wirtualnych spotkań

 Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej istnieje od 2008 roku, kiedy to grupa lokalnych operatorów z całej Polski postanowiła zawiązać formalną współpracę pod postacią izby gospodarczej. Celem jej działania jest wspieranie rodzimego rynku telekomunikacyjnego w sektorze MŚP. Izba KIKE zrzesza lokalnych operatorów telekomunikacyjnych, świadczących usługi w technologii światłowodowej, ethernet i WiFi, a także dostawców usług i produktów dla branży ICT współpracujących z członkami Izby.

Konferencje KIKE organizowane są dwa razy do roku - wiosną i jesienią. Przeciętnie bierze w nich udział 700-900 uczestników oraz ponad 50 wystawców. W tym gronie są przedstawiciele operatorów telekomunikacyjnych, nadawców TV, dystrybutorów sprzętu i usług telekomunikacyjnych. Honorowy Patronat nad kolejnymi edycjami Konferencji KIKE obejmują m.in.: Ministerstwo Cyfryzacji, Urząd Komunikacji Elektronicznej, Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, Centrum Projektów Polska Cyfrowa. W panelach dyskusyjnych udział biorą reprezentanci instytucji administracji publicznej, przedstawiciele kluczowych firm rynku telekomunikacyjnego oraz szerokie grono ekspertów branżowych.

05 lip 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.