Najczęściej czytane

Pierwszy konkurs branży eventowej: MP Power...

MeetingPlanner.pl ogłasza pierwszy konkurs skierowany do przedstawicieli...

MP Power Night – uroczyste rozdanie nagród...

Pierwszy finał MP Power Awards odbył się 26 kwietnia w Centrum...

Druga edycja Poznań Media Expo

Specjaliści współpracujący z twórcami filmów o Jamesie Bondzie opowiedzą,...

SHOWEXPO w Kielcach

W tym roku w Kielcach odbędą się pierwsze w Polsce targi, które połączą...
 
Zakladki ciemne_wyszukiwarki

Usługi

Artyści

A A
Realizacje

Strażnik Pamięci w Zamku Królewskim z agencją Berm

fot. Janusz Jabłoński

Berm Creative Production Group odpowiadała za przygotowanie i realizację finałowej gali nagrody Strażnik Pamięci, która odbyła się na Zamku Królewskim w Warszawie. Strażnik Pamięci to przedsięwzięcie organizowane od pięciu lat przez tygodnik „Do Rzeczy”.

Celem przedsięwzięcia jest uhonorowanie osób i instytucji, które w szczególny sposób dbają o pielęgnowanie pamięci o ważnych wydarzeniach w historii Polski. Co roku tytuł ten przyznawany jest w trzech kategoriach: twórca, instytucja i mecenas. Gala finałowa tegorocznej edycji odbyła się 8 listopada na Zamku Królewskim w Warszawie. Jej współorganizatorami było Narodowe Centrum Kultury oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Agencja Berm odpowiadała za kompleksowe zaaranżowanie przestrzeni, w tym strefy wejścia i przestrzeni sali Asamblowej w Zamku Królewskim, gdzie odbyła się gala i sali cateringowej w Skarbcu, przygotowanie scenografii, a także zaplanowanie oświetlenia i nagłośnienia. 
– Po naszej stronie była także realizacja kamerowa wydarzenia. Można było zobaczyć galę na żywo w sieci, organizowaliśmy bowiem streaming. Było to wymagające zadanie, chociażby z racji przestrzeni, w jakiej pracowaliśmy. Zamek Królewski jako zabytek stawia określone wymagania – komentuje Jan Dołęga-Kozierowski, wiceprezes zarządu Berm Creative Production Group. – Praca zespołu montażowego w zabytku zawsze rządzi się swoimi prawami i przebiega na nieco innych zasadach, na dodatek pod czujnym okiem obsługi. Na pewno też trwa dłużej, ponieważ nie możemy używać niektórych narzędzi, które znacznie przyspieszają prace. Największe wyzwanie stanowił sam projekt zaaranżowania przestrzeni. W miejscu, które samo w sobie reprezentuje ciekawe wzornictwo, całość musi w sposób szczególny współgrać, a wszelkie dodatkowe elementy muszą pasować do wnętrza. Naszym celem było stworzenie takiego projektu, który spełni wszystkie wymogi organizacji takiego wydarzenia, ale jednocześnie pozwoli wydobyć wzornictwo sali. Nie chcieliśmy niczego zasłaniać i zabudowywać  – dodaje.

Po stronie Agencji Berm za projekt odpowiadał Jan Dołęga-Kozierowski. Projekt scenografii powstał pod kierownictwem dyrektora kreatywnego, Andrzeja Wyszomirskiego.

05 gru 2017
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.