Najczęściej czytane

Pierwszy konkurs branży eventowej: MP Power...

MeetingPlanner.pl ogłasza pierwszy konkurs skierowany do przedstawicieli...

MP Power Night – uroczyste rozdanie nagród...

Pierwszy finał MP Power Awards odbył się 26 kwietnia w Centrum...

Druga edycja Poznań Media Expo

Specjaliści współpracujący z twórcami filmów o Jamesie Bondzie opowiedzą,...

SHOWEXPO w Kielcach

W tym roku w Kielcach odbędą się pierwsze w Polsce targi, które połączą...
 
Zakladki ciemne_wyszukiwarki

Usługi

Artyści

A A
Realizacje

Gala Viva! Photo Awards 2017 z Mea Group

Agencja Mea Group odpowiadała za koncept kreatywny i kompleksową produkcję 9. Gali Viva! Photo Awards, organizowanej przez Edipresse Polska, która odbyła się w Expo XXI Warszawa.
 

W ramach konkursu fotograficznego jury - pracami którego kierował Ryszard Horowitz - wyłoniło autorów najlepszych zdjęć w pięciu kategoriach: moda, uroda, reportaż, zdjęcie telefonem komórkowym oraz piękno chwili. Uroczystemu wręczeniu nagród towarzyszyła światowa premiera kilku zdjęć słynnego fotografa - Sandro Millera z aktorem Johnem Malkovichem w roli głównej, które powstały specjalnie dla „Vivy!” z okazji 20-lecia magazynu.
Magazyn „Viva!” od dziewięciu lat promuje i wspiera rozwój młodych talentów w dziedzinie fotografii poprzez swój konkurs. Fotografowanie to proces twórczy, wymagający zaangażowania, emocji, ale również profesjonalizmu, warsztatu i doświadczenia. Do tych założeń i wartości nawiązywała zaproponowana przez Mea Group oprawa wydarzenia.
Kwadratowa scena i podwieszane ekrany na planie kwadratu nawiązywały do kadru fotograficznego. Oprawa wizualna obejmowała różne formy prezentacji zdjęć. Fotografie zwycięzców kategorii konkursowych goście gali Viva! Photo Awards 2017 mogli oglądać w ramach specjalnej instalacji. Z kolei prace, w których John Malkovich wcielał się w znane postacie – np. Ernesta Hemingwaya, były pokazywane na multimedialnej wystawie. Wchodzących witał Salvador Dali - wielkoformatowy portret, na którym Malkovich dzięki Sandro Millerowi stał się Dalim ze słynnego portretu artysty autorstwa Philippea Halsmana z 1954 roku.
Gospodarzami Gali, w której wzięło udział kilkuset gości, byli redaktor naczelna magazynu „Viva!” Katarzyna Przybyszewska oraz Piotr Kraśko. Oprócz poznania zwycięzców poszczególnych kategorii konkursowych i ich prac, goście mogli także podziwiać z bliska wielkoformatowe dzieła stanowiące kontynuację projektu „Malkovich, Malkovich, Malkovich: w hołdzie mistrzom fotografii” Sandro Millera. Po wręczeniu nagród przyszedł czas na gwiazdy muzyczne wieczoru: Wojtka Mazolewskiego z Quintetem oraz w duecie z Johnem Porterem.
– Tegoroczna, 9. edycja konkursu VIva! Photo Awards była niezwykle wyjątkowa. Otrzymaliśmy około pięciu tysięcy zdjęć, co niezmiennie stanowi o sile i prestiżu organizowanego przez nas konkursu. Podczas gali finałowej, która była zamknięciem świętowania obchodów 20-lecia magazynu VIVA!, przygotowaliśmy naszym gościom niezwykłą niespodziankę: światową premierę zdjęć Sandro Millera z udziałem Johna Malkovicha, który wciela się w postaci Jana Pawła II, Lecha Wałęsy oraz Fryderyka Chopina – mówi Marcin Komarzewski, dyrektor promocji Edipresse Polska.
Gala odbyła się 30 listopada
 

06 gru 2017
 
średnia ocen:
5.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.