Zakładki jasne 3a

Polecane obiekty

Hotel Polonia Palace

Warszawa (mazowieckie)

Międzynarodowe Centrum...

Kraków (małopolskie)

ICE Kraków Congress Centre

Kraków (małopolskie)

Polecane usługi

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Belvedere Catering by Design

Warszawa (mazowieckie)

Z-Factor. Smart Hospitality

Kraków (małopolskie)
A A
Felietony

Grzegorz Kieniksman: Nowe szaty… Kopciuszka

Zdaniem rebelianta czyli Grzegorz Kieniksman o...

„Czym są nasze nowe szaty? Nadążaniem za pojawiającymi się trendami. Nowymi osobami, które wnoszą nieznane wcześniej możliwości i pomysły…” Grzegorz Kieniksman z cyklu „Zdaniem rebelianta…”.

Chyba wszyscy mamy zbliżone przeświadczenie, że Kopciuszek była fajną babką i naprawdę świetną przyszłą królową. Pełna wdzięku, a przy tym skromna, bezpretensjonalna, niebanalna, bystra i pełna optymizmu. Nie użalała się nad sobą i przyjmowała każdą robotę, jaką jej wrzucano. Dawała radę zrealizować wszystkie zlecenia, nawet te absurdalne i na pierwszy rzut oka niemożliwe. Była uroczym przeciwieństwem swych gnuśnych przyszywanych sióstr i większości nafochowanych i pustawych panienek w jej wieku. Jestem przekonany, że potem mieli z królewiczem świetny związek, trwający lata i bez rozwodu, bo to była kobieta, która potrafiła zaaranżować i poprowadzić udane małżeństwo oraz szczęśliwą rodzinę.

Ale, szukający żony, królewicz nie poznałby niewątpliwych atutów Kopciuszka, gdyby dziewczyna nie wyskoczyła ze swoich domowych wytartych ciuszków i nie założyła pięknej kreacji. To jej nowa aparycja sprawiła, że została dostrzeżona i stała się obiektem zaciekawienia. Że przyszły mąż zapragnął zatańczyć z nią, porozmawiać i dowiedzieć się, jaką jest osobą. Bez sukni, pantofelków i fryzury nic by się nie zaczęło i do niczego by nie doszło.

Przekładając tę historyjkę na nasze branżowe realia, mogę z całym przekonaniem stwierdzić, że każda agencja musi czasem włożyć nowe szaty, by nabrać atrakcyjności na rynku. Zmiany są największą siłą. Nawet najlepszy zespół w stanie stagnacji przestaje być dostrzegany i na topie.
Czym są nasze nowe szaty? Nadążaniem za pojawiającymi się trendami. Otwarciem na nowe inspiracje. Nowymi osobami, które wnoszą nieznane wcześniej możliwości i pomysły. Pozyskiwaniem nowych kwalifikacji. Aktualizowaniem brandingu i sposobu komunikacji, dopasowanego do szybko zmieniających się tendencji i nośników. Obecnością w nowych środowiskach, okolicznościach, miejscach, wydarzeniach. Nowymi zakresami usług, w które decydujemy się wchodzić. I wiele, wiele innych…
… a potem – zauważeni, docenieni, wybrani – będziemy żyć długo i szczęśliwie!
Życzę wszystkim powabnych szat w nowym 2020 roku.

Autor: Grzegorz Kieniksman, partner agencji Rebelia Media Group
Cykl felietonów: Zdaniem rebelianta
Grzegorz Kieniksman, partner agencji Rebelia Media Group, miksując słowa, style, ale i odważne podejście do świata, o rzeczywistości, o biznesie, o trendach, o life style’u, o komunikacji… o wszystkim tym, czego wspólnym mianownikiem jest event. Bez patosu i czasem nie całkiem serio…
Zdaniem rebelianta… Grzegorz Kieniksman – drugi poniedziałek miesiąca

13 sty 2020
 
średnia ocen:
5.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.