Zakładki jasne 3a

Polecane obiekty

Hotel Polonia Palace

Warszawa (mazowieckie)

Międzynarodowe Centrum...

Kraków (małopolskie)

ICE Kraków Congress Centre

Kraków (małopolskie)

Polecane usługi

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Belvedere Catering by Design

Warszawa (mazowieckie)

Z-Factor. Smart Hospitality

Kraków (małopolskie)
A A
Felietony

Grzegorz Kieniksman: Być czy nie być? Oto jest pytanie! - jak kiedyś zapytał pewien znany królobójca

Zdaniem rebelianta czyli Grzegorz Kieniksman o...

Żyjemy w czasie głębokich przemian. Współczesność ma charakter relacyjny. Nawiązywanie kontaktów międzyludzkich to nieodzowna i potrzebna część ludzkiego życia. Od marca jesteśmy świadkami powstawania hybrydowej (online/ offline) tożsamości społeczno-kulturalnej, która ma wpływ na sposób budowania oraz jakość relacji. Ta hybryda spotkań już od jakiegoś czasu zaglądała do naszego życia, ale nie mogła się na dobre w nim rozgościć. Grzegorz Kieniksman z cyklu „Zdaniem rebelianta…”.

Przyszedł marzec, trzask - prask i po trzech miesiącach traktujemy ją jak starą znajomą. A relacje? Gdzie, kiedy i jak? W „Świecie Wuhan” leczniczą funkcję pełni kultura. Warszawa Singera to jeden z nielicznych festiwali, który ze względu na pandemię nie został odwołany. Festiwal sięga po nowatorską formułę, dostosowaną do nowego stylu życia. Online i offline, przez co bogata oferta artystyczna stała się bardziej dostępna niż kiedykolwiek.

Pomału oswajamy się z nową sytuacją, wszyscy znaleźliśmy się w sytuacji nieoczywistej – w czasach pandemii. Izolowaliśmy się od świata fizycznie, ale także emocjonalnie, teraz musimy zacząć żyć i działać. – Ważną rolę w powrocie do normalności odgrywa kultura, dlatego uznaliśmy, że chcemy zorganizować kolejną edycję festiwalu. Wiemy, że nie będzie to łatwe zadanie, codziennie zmagamy się z problemami. Ale wierzymy w ten projekt oraz w jego ideę łączenia ludzi – mówi Iza Teodorkiewicz organizator festiwalu.

Organizatorzy stawiają na kameralność z powodu obowiązujących zaostrzonych norm sanitarnych, ale też na transmisje internetowe, co sprawia, że wydarzenia festiwalowe będą w niemal każdym miejscu na świecie. Ze względu na pandemię będziemy mieli okazję spotkać się głównie
z polskimi twórcami. Szczególnie polecam koncerty Włodka Pawlika, Combo Janka Młynarskiego, KROKE i Kayah, ale przekonany jestem, że każdy znajdzie coś dla siebie. W wersji na żywo i online.
Szczegóły www.shalom.org.pl
A co ze słynnym być czy nie być? Być i to dosłownie:)


Autor: Grzegorz Kieniksman, partner agencji Rebelia Media Group
Cykl felietonów: Zdaniem rebelianta
Grzegorz Kieniksman, partner agencji Rebelia Media Group, miksując słowa, style, ale i odważne podejście do świata, o rzeczywistości, o biznesie, o trendach, o life style’u, o komunikacji… o wszystkim tym, czego wspólnym mianownikiem jest event. Bez patosu i czasem nie całkiem serio…
Zdaniem rebelianta… Grzegorz Kieniksman – drugi poniedziałek miesiąca

 


 

13 lip 2020
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.