Zakładki jasne 3a

Polecane obiekty

Hotel Polonia Palace

Warszawa (mazowieckie)

Międzynarodowe Centrum...

Kraków (małopolskie)

ICE Kraków Congress Centre

Kraków (małopolskie)

Polecane usługi

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Belvedere Catering by Design

Warszawa (mazowieckie)

Z-Factor. Smart Hospitality

Kraków (małopolskie)
A A
Wywiady

Marcin Herra: W zarządzaniu nie ma drogi na skróty… czyli dzień z dyrektorem obiektu

Marcin Herra prezes zarządu spółki Areny...
Arena Gliwice

Podstawą zarządzania jest świadomość, że najważniejsza kompetencja lidera to kreować i budować wspaniały zespół i pozytywną, angażującą atmosferę. Nie ma drogi na skróty i nie działa efekt czarodziejskiej różdżki.
W cyklu Dzień z dyrektorem obiektu: Marcin Herra prezes zarządu spółki Areny Operator, która zarządza Areną Gliwice.


Mój budzik dzwoni… wcześnie, w okolicach 4.30-5.30

Energię każdego dnia czerpię z wrodzonego optymizmu i życiowych doświadczeń.

Śniadanie… niestety zbyt rzadko.

Między domem a pracą mam klub sportowy, w którym się zatrzymuję na krótki trening, a wiosną i latem to pole golfowe i szybkie 9 dołków od 5.30.

W drodze do pracy
jest czas na rozmowę telefoniczną z żoną, a w piątki był czas na audycję radiową Wojciecha Manna.

Pracę rozpoczynam… najczęściej jak się budzę. Wtedy spisuję pomysły, które przemyślałem, śpiąc.

Pracę rozpoczynam od „Dzień dobry”, kawy, przejrzenia maili i potwierdzenia listy zadań do zrobienia.

Planując dzień, zawsze zaczynam od zadania sobie pytań „co tam mamy w kalendarzu?” i „jaki to dzisiaj będzie miły dzień?”, a czasem konstatacji, że „chyba przesadziłem z liczbą spotkań”.

Moje stałe czynności… kalendarz na dziś, kalendarz na tydzień, runda po obiekcie, spotkania, negocjacje biznesowe i dużo rozmów z ludźmi. Kiedy mamy event dochodzą dodatkowe działania związane z jego organizacją.

Mój grafik to… raczej napięta sytuacja, ale w trakcie każdego tygodnia poświęcam minimum 30 minut, szukając odpowiedzi na pytania „co możemy zrobić lepiej?”, „jakie nowe pomysły moglibyśmy wdrożyć za kilka/kilkanaście miesięcy, aby np. jeszcze bardziej zachwycić klientów?”. Arcyważna jest autokontrola i spojrzenie „z boku”, żeby złapać dystans.

Na moim biurku jest… pusto. Zawsze zamykam dzień, tak aby rano nie mieć żadnych papierów i dokumentów.

Urządzenie, z którym się nie rozstaję… telefon i iqos.

Mapa poruszania się po moim obiekcie byłaby… niepotrzebna.

Mój dzień w pracy podsumowuję skreślając wszystkie rzeczy, które miałem zapisane w zeszycie. Im więcej skreślonych, tym lepiej.

Lubię pracować z ludźmi ciekawymi świata, ambitnymi, z poczuciem humoru, uśmiechniętymi życiowo i uwielbiającymi się stale rozwijać. Partnerów szanuję za profesjonalizm i rzetelność.

Problemy rozwiązuję… przede wszystkim: tak – rozwiązuję. Rozważnie, mądrze i w dobrym tempie.

Najważniejsza w zarządzaniu jest świadomość, że najważniejsza kompetencja lidera to kreować i budować wspaniały zespół i pozytywną, angażującą atmosferę. Nie ma drogi na skróty i nie działa efekt czarodziejskiej różdżki. Konieczna jest zdolność do dobrego określania celów, a następnie intensywna praca, małymi kroczkami. Słowa znaczą dużo, ale czyny jeszcze więcej.

Pracę kończę… bardzo różnie. Czasem kiedy jest „normalny” dzień, to o 19-20, ale kiedy organizujemy wydarzenie to o 24, 2 a nawet 4 nad ranem. I wtedy dzwoni budzik…

Po pracy czas wypełnia mi… kiedy jestem w Warszawie, to z pewnością czas z rodziną.

Zanim pójdę spać… czytam, czasem seriale, a w sezonie turnieje na Golf Channel.

Marcin Herra to doświadczony menedżer w obszarze zarządzania mega projektami i dużymi wydarzeniami. Był prezesem zarządu PL.2012 – spółki odpowiedzialnej za przygotowania do Euro 2012, prezesem zarządu Stadionu Narodowego oraz spółki Lotos Paliwa. Na swoim koncie ma przygotowanie i organizację Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej 2016, zarządzanie projektami w Holandii, Rosji, Serbii, Anglii.
Ukończył studia prawnicze, studia MBA oraz wiele kursów i szkoleń zarówno w Polsce, jak i w środowisku międzynarodowym. Zarządzane przez niego firmy oraz zespoły uzyskiwały uznanie wśród profesjonalistów zajmujących się metodyką i praktyką realizacji projektów.
Aktualnie, jako prezes zarządu spółki Areny Operator, zarządza Areną Gliwice, jednym z największych i dynamicznie rozwijających się obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce.

Arena Gliwice – jeden z największych i najnowocześniejszych obiektów widowiskowo-sportowych w Polsce, spełniający międzynarodowe standardy. Przystosowany do organizacji wydarzeń sportowych rangi mistrzowskiej, koncertów, wystaw i imprez targowych, z zapleczem technicznym pełnym rozwiązań ułatwiających organizację każdego z wydarzeń. W arenie odbywają się też spotkania biznesowe, konferencje i kongresy, bankiety czy pokzay branżowe.
Arena Główna to 17 178 miejsc oraz płyta o powierzchni 4700 m2. Mała Arena posiada 1092 miejsca na trybunach, płytę o powierzchni 2500 m2 i 18-metrową ściankę wspinaczkową. W Strefie Premium zlokalizowane są: dwie restauracje, 31 wydzielonych lóż oraz pięć sal konferencyjnych z możliwością odpowiedniej aranżacji. Hole, foyer oraz cała przestrzeń wokół Areny Głównej oraz strefy Premium to ponad 10 tys. m².

 

W cyklu Dzień z dyrektorem obiektu... przedstawiamy osoby zarządzające obiektami – hotelami, centrami konferencyjnymi, halami wystawienniczymi, obiektami unikatowymi, w których organizowane są różnego rodzaju wydarzenia.
Dzień z dyrektorem obiektu w pierwszą środę miesiąca

05 sie 2020
 
średnia ocen:
4.3
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.