Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Tor Wyścigów Konnych Służewiec

Warszawa (mazowieckie)

Filtracja

Warszawa (mazowieckie)

Laboratorium

Warszawa (mazowieckie)

Butelkownia

Warszawa (mazowieckie)

Najnowsze usługi

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)

3 DOT Vision

Gdańsk (pomorskie)

Pingwin Łódzka Fabryka Lodu

Łódź (łódzkie)

Jurek-Catering Serwis

Mogilany (małopolskie)
A A
Aktualności

Norwegian Cruise Line Holdings promuje rejsy przyjazne środowisku

Norwegian Cruise Line Holdings, operator obsługujący rejsy Norwegian Cruise Line, Oceania Cruises oraz Regent Seven Seas Cruises, podpisał kartę „Cruise Charter” stworzoną przez miasto Cannes wraz z CCI Nice Côte d’Azur w celu promowania rejsów przyjaznych środowisku w porcie Cannes.
 
Karta oparta jest na czterech kryteriach: redukcji zanieczyszczenia powietrza, morza, ochrony różnorodności biologicznej i wdrożenia globalnego podejścia do ochrony środowiska.
 
Karta weszła w życie 25 lipca 2019 roku i obowiązuje z mocą wsteczną w sezonie 2019. W ramach uznania wsparcia ze strony spółki oraz kosztów operacyjnych związanych z uczestnictwem w tej umowie, które głównie polegają na zwiększonych opłatach za paliwo i odpady, port Cannes udziela wszystkim statkom spółki zawijającym do portu w Cannes rabatu od podatku portowego w wysokości 0,20 euro na pasażera.
 
– Jesteśmy zaszczyceni, że możemy być pierwszym i jedynym armatorem, który dołącza do tej pionierskiej inicjatywy opracowanej przez zarząd miasta Cannes oraz CCI Nice Côte d’Azur – powiedział James S. Mitchell, wiceprezes ds. operacji morskich HSEM (Zdrowie, Bezpieczeństwo, Środowisko, sprawy Medyczne) w Norwegian Cruise Line Holdings Ltd. - Doceniamy także Intercruises Shoreside & Port Services za pomoc w sfinalizowaniu tej umowy. Ochrona środowiska morskiego i wybrzeża stanowi istotną część globalnego programu Sail&Sustain naszej firmy, która współpracuje ściśle ze wszystkimi portami i miejscami docelowymi, jakie odwiedzamy na całym świecie, Spełniamy wymogi lokalnych przepisów i wytycznych, a nawet staramy się przewyższać te normy – dodaje.
 
Umowa została podpisana podczas ceremonii, która odbyła się we Francji w Cannes 25 lipca 2019 roku w ratuszu miasta. Głównymi uczestnikami byli Wiceprezes Norwegian Cruise Line Holdings Ltd James S. Mitchell, David Lisnard, burmistrz Cannes oraz Jean-Pierre Savarino, prezes CCI Côte d’Azur.
 
Armator Norwegian Cruise Line Holdings Ltd. posiada flotę 26 statków z liczbą około 54 400 miejsc, oferują one rejsy do ponad 450 miejsc na całym świecie. Spółka planuje wprowadzenie siedmiu dodatkowych statków do roku 2025 oraz posiada opcję dostawy dodatkowych dwóch statków w latach 2026 i 2027.
05 sie 2019
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.