Unikatowy hotel w Chorwacji: Hotel Capital w Zagrzebiu znajduje się w budynku dawnego banku

Hotel Capital w Zagrzebiu
Na zdjęciu: Hotel Capital w Zagrzebiu

Zagrzeb jest stolicą Chorwacji, położoną w północno-zachodniej części kraju. Lot z Warszawy trwa zaledwie godzinę i 20 min. Hotel Capital to luksusowy hotel posiadający 122 pokoje i apartamenty, mieszczący się w budynku z 1923 roku, w którym niegdyś mieścił się austriacki bank Wiener Bankverein. Meeting plannerzy odwiedzili ten obiekt podczas MP MICE Tour® z chorwacką grupą hotelową Amadria Park.
 
Zagrzeb to nie tylko malownicza starówka, eleganckie śródmieście i wiele wspaniałych zabytków. Stolica licząca około 800 tysięcy mieszkańców położona jest na południowych zboczach pasma gór Medvednica wzdłuż brzegu rzeki Sava, która oddziela starą część miasta od nowej. Pasmo gór stanowi dla mieszkańców Zagrzebia punkt rekreacyjny i wypoczynkowy. Miasto oferuje również interesujące muzea, wyśmienitą kuchnię oraz bogate życie kulturalne. Różnorodność atrakcji sprawia, że kilkudniowy citybreak w Zagrzebiu będzie niezwykły i pełen emocji.
 
Co zobaczyć w Zagrzebiu?
Stolica Chorwacji kryje w sobie wiele interesujących miejsc. Wśród nich przede wszystkim trzeba wyróżnić kościół św. Marka z charakterystycznym dachem i historycznymi herbami, Katedra Wniebowzięcia Najświętszej Mari Panny, najwyższą budowlę sakralną w Chorwacji, oraz kościół św. Katarzyny. Warto również zatrzymać się w świetnie zachowanych pozostałościach po średniowiecznych murach miejskich, czyli wieży Lotrščak czy placu Bana Josipa Jelačicia.
Kolejnym punktem, który znajduje się w pobliżu, jest Targ Dolac, a tam – całe mnóstwo świeżych artykułów spożywczych. Swoje produkty sprzedają kupcy nie tylko z Zagrzebia i okolicznych miejscowości, ale też z całej Chorwacji. Jeśli ktoś chciałby skosztować dobrej jakości mięs, ryb czy owoców morza – nie znajdzie lepszego miejsca. Na targu najlepiej pojawić się z samego rana. Po całodniowym zwiedzaniu, można udać się do jednego z okolicznych parków, których w Zagrzebiu nie brakuje. Najstarszym z nich jest Zrinjevac, a dodatkową atrakcją będzie znajdujący się w nim słup ze stacją meteorologiczną, który powstał w roku 1884. Historie państwa można tam znaleźć na każdym kroku, nawet w trakcie noclegu w hotelu.


Dawny skarbiec banku obecnie Capital Private Club

Dawny bank został ikoną hotelarstwa w Chorwacji
W 2018 r. rodzinna niezależna sieć hotelowa Amadria Park otworzyła swój najbardziej luksusowy hotel w Zagrzebiu – 5-gwiazdkowy Amadria Park hotel Capital. Sieć oprócz obiektu w Zagrzebiu posiada również 6 punktów w Opatiji oraz 5 obiektów w Sibenik. Amadria Park jest synonimem ciepłej rodzinnej atmosfery i dbałości o każdy szczegół. Historia i tradycja gościnności firmy rozpoczęła się w 1904 roku wraz z otwarciem rodzinnego obiektu w Benkovac, który do dziś działa z poszanowaniem tych samych wartości i pasji do innowacji oraz nowych wyzwań.
 
Obecny w stolicy Chorwacji hotel Capital, wyróżnia się swoją lokalizacją oraz budynkiem, w którym został ulokowany. Znajduje się w dawnym austriackim banku, zbudowanym w 1923 r., którego ostateczne zamknięcie nastąpiło dopiero w 2015 r. Hotel dzięki architektom z Londynu i Wiednia zachował niektóre stare elementy, takie jak odrestaurowane sejfy bankowe, a także stare zegary ścienne. Oczywiście każdy element musiał odpowiednio pasować do stylu hotelu.
 
Zdecydowanie najciekawszą częścią hotelu jest jego piwnica, a właściwie dawny skarbiec, w którym trzymano sztabki złota i worki z pieniędzmi. Dzisiaj podziemie hotelu to kameralny bar działający pod nazwą Capital Private Club – miejsce, do którego warto się udać, jeśli goście cenią sobie prywatność i intymność. Ekskluzywne miejsce jest dostępne zarówno na kameralne, jak i biznesowe spotkania, a jego wyjątkową wartość podnosi fakt, że nie ma tu zasięgu w żadnym telefonie. Każdy z gości może również skorzystać z kolekcji najwyższej jakości whisky, ginu, win musujących i wyselekcjonowanych win szlachetnych znajdujących się w dawnym skarbcu.
 
Na drugim piętrze natomiast znajduje się kawiarnia Bela Caffé, która została zaprojektowana w stylu przyjemnego domowego salonu, dlatego też jest ozdobiona wieloma poduszkami, żywymi kolorami i mnóstwem zielonych roślin. Menu kawiarni obejmuje słynne domowe ciasta, w tym ciasto czekoladowe lub tort Sachera. Z kolei tuż obok znajduje się restauracja hotelowa wypełniona kolorem bursztynu, który wprawia gości w prawdziwie królewski nastrój.


Pokój w stylu dawnego budynku banku
 
Pokoje dawnych pracowników banku są dostępne dla gości
Hotel Capital zachował w sobie wiele charakterystycznych dla banku punktów, m.in. szczególne wrażenie mogą wywoływać korytarze wykonane z drewna. Natomiast pokoje, które nie dość, że słyną z luksusu, pełniły kiedyś również funkcję np. gabinetu prezesa banku. W pokojach zachowano oryginalne oświetlenie, boazerie, szafy i zegary, które można znaleźć w całym banku, a o wszystko zadbał zegarmistrz Lebarovic. Kolejne piętra zostały wykonane już w nowoczesnym stylu. Hotel dzięki swojej lokalizacji w samym centrum posiada imponujący widok na cały Zagrzeb, który może zaskoczyć gości przyjeżdzających do Chorwacji z całego świata.
 
Zobacz też I Amadria Park w Chorwacji: spotkania w śródziemnomorskiej atmosferze >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl