Morskie Centrum Nauki otwarte dla miłośników nauki i organizatorów wydarzeń

Morskie Centrum Nauki im. Prof. Jerzego Stelmacha znajduje się na wyspie Łasztownia
Na zdjęciu: Morskie Centrum Nauki im. Prof. Jerzego Stelmacha znajduje się na wyspie Łasztownia

W Szczecinie pod koniec maja otwarte zostało Morskie Centrum Nauki im. Prof. Jerzego Stelmacha, nowoczesna instytucja edukacyjna, której celem jest łączenie przygody z nauką i umożliwienie odkrywania jej sekretów. Centrum jest również otwarte na współpracę z organizatorami eventów.
 
To miejsce stworzone specjalnie dla miłośników mórz i tych, którzy chcą poznać ich tajemnice. Tutaj można odkrywać podwodny świat, a także nabywać wiedzy o historii i kulturze, związanej z morzem, ale nie tylko. Morze jest tematem przewodnim, ale pomaga też w prezentacji zagadnień z zakresu fizyki, matematyki, astronomii, geografii, medycyny, techniki, ekologii, socjologii, historii czy kultury.


Morskie Centrum Nauki – iluminacja

Umożliwiają to organizowane tutaj interaktywne wystawy (także skierowane do najmłodszych), pokazy i warsztaty, podczas których można nabyć nowych umiejętności i zdobyć nowe doświadczenia, dotyczące zarówno życia morskiego, jak i kosmicznego. Widoczna już z zewnątrz obiektu kula to najnowocześniejsze w Polsce planetarium, które dostarcza niezwykle realistycznych przeżyć.


Planetarium

Morskie Centrum Nauki to także przestrzeń, którą można wykorzystać na organizację różnego rodzaju wydarzeń, takich jak targi czy imprezy branżowe. Do dyspozycji jest tutaj w pełni wyposażona sala szkoleniowa oraz przestronne miejsce wystawiennicze. Atutem obiektu jest taras, z którego rozpościera się widok na panoramę Szczecina.
 

Strefa Wystaw Czasowych  
 
Sympozja, seminaria, konferencje, szkolenia, prezentacje wyrobów czy gale okolicznościowe mogą się także odbywać w Planetarium.
Wszystkie pomieszczenia są klimatyzowane i wyposażone w niezbędny sprzęt techniczny oraz w sieć Wi-Fi. Przestrzenie w Morskim Centrum Nauki pomieszczą od 40 do 300 osób. Na tarasie można zorganizować bankiet dla 300 gości, a w strefie wystawach czasowych dla 200. Sala konferencyjna pomieści 150 uczestników spotkania w ustawieniu teatralnym.


Taras widokowy

Morskie Centrum Nauki znajduje się na wyspie Łasztownia, w samym sercu nadmorskiej dzielnicy, co zapewnia łatwy dostęp dla odwiedzających. Jego budowa została dofinansowana ze środków unijnych, a zrealizowana przez samorząd województwa zachodniopomorskiego.

Zobacz też: Szczecin stawia na rynek MICE >>>

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl