Zakładki jasne

Najnowsze obiekty

Muzeum Uzdrowiska Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Cafe Helenka - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Willa Marta - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Modrzewie Park Hotel ***** - Szczawnica

Szczawnica (małopolskie)

Atlas Arena Łódź

Łódź (łódzkie)

Najnowsze usługi

Przewodnik Tatrzański - Szymon...

Kraków (małopolskie)

SOFTBOX GROUP

ŁÓDŹ (łódzkie)

WygodaMICE

Kraków (małopolskie)

Fotografia eventowa -...

Warszawa (mazowieckie)
A A
Technologie

Szkolenia Służb Utrzymania Ruchu - jak zorganizować i dlaczego warto?

ARTYKUŁ PROMOCYJNY

Utrzymanie ruchu skupia się na operacjach dążących do zapewnienia poprawnego działania produkcji. Służby Utrzymania Ruchu czuwają nad parkiem maszynowym i jego odpowiednią konserwacją oraz eksploatacją. Ich działania powinny zapewniać sprawne funkcjonowanie maszyn, procesów, a także bezpieczeństwo pracujących przy nich osób. Wszystkie te elementy składają się na możliwość realizacji efektywnej produkcji.

Służby Utrzymania Ruchu powinny na bieżąco uzupełniać swoją wiedzę z zakresu maszyn i procesów prowadzonych w zakładzie. Przy wprowadzaniu nowoczesnych rozwiązań istotnym jest, aby zapewnić szkolenia techniczne.

Często, najbardziej przydatne informacje posiadają inne zakłady produkcyjne specjalizujące się w danym zagadnieniu. Wieloletnia praktyka pozwala na organizację szkoleń z części teoretycznych i praktyki. Zazwyczaj takie firmy prowadzą szkolenia dla przedsiębiorstw korzystających z ich usług lub organizują zajęcia dla powiązanych tematycznie z danym przemysłem, szkół. Kształcenie różnych grup, zróżnicowanych pod kątem wieku czy doświadczenia wymaga odrębnego podejścia. Z tego względu zakłady starają się dostosować poziom przekazywanej wiedzy do kursantów.

 


 

 

W ramach szkoleń dla przemysłu przekazywana wiedza musi być szczegółowa i konkretna. Szkolone osoby to niekiedy specjaliści w swoich branżach i wiele już potrafią. Oferta szkoleniowa powinna objąć zajęcia praktyczne prowadzone w warunkach odpowiadających rzeczywistości. Z tego względu najlepiej wybrać firmę z rozwiniętym zapleczem produkcyjnym lub laboratorium, w którym będzie można pokazać poszczególne procesy jak i działanie produktów, aplikacji. Umożliwi to uzupełnienie informacji o niezbędne aspekty technologii, przydatne na linii produkcyjnej.


 

Inżynierowie lub inni pracownicy mają się nauczyć jak odpowiednio eksploatować dane instalacje przemysłowe, a także jak zachowywać się w danych sytuacjach. Dobre odwzorowanie zachodzących w praktyce zdarzeń wraz z uzupełniającą całość teorią, da Służbom Utrzymania Ruchu możliwość opanowania każdej sytuacji. Ciekawym wyjściem są szkolenia in-house, czyli organizacja praktyki w firmie, skąd pochodzą kursanci. Jest to najbardziej optymalna opcja, ponieważ uczestnicy pozyskują wiedzę w swoim otoczeniu pracy. Podczas wdrożenia danych technologii uczą się obsługi maszyn i urządzeń zamontowanych na zarządzanych przez nich liniach produkcyjnych, więc potem łatwiej im operować produkcją i reagować na nieprawidłowości.

 

 

Wiele branż przeżywa teraz swój rozkwit, jak np. pneumatyka, którą wykorzystuje się w wielu gałęziach przemysłu. Aby odpowiednio korzystać z oferowanych rozwiązań, odpowiednie służby oraz pracownicy muszą nauczyć się efektywnie używać maszyn i urządzeń oraz zrozumieć zachodzące procesy. W tym pomagają organizowane przez wykwalifikowaną kadrę szkolenia techniczne. Poznanie nowych, wprowadzanych do zakładu technologii lub rozwój dotychczasowych umiejętności, przekłada się na większą produktywność i minimalizuje ilość popełnianych błędów. Dzięki szkoleniom służb utrzymania ruchu, przedsiębiorstwo ma okazję do optymalizacji własnej produkcji, prowadzącej do rozwoju i wzrostu konkurencyjności na rynku.


 

Firmą, która realizuje tego typu szkolenia pneumatyczne, jest Pneumat - polski producent i dystrybutor pneumatyki, techniki próżniowej i wyposażenia przemysłowego dla firm. Przedsiębiorstwo wspomaga fabryki, firmy projektowe i instalatorskie, firmy przemysłowe z zakresu różnych dziedzin produktowych. Klient może wybrać dowolne bloki tematyczne, z których chciałby poszerzyć swoją wiedzę teoretyczną jak i praktyczną. Kadra szkoleniowa firmy Pneumat przybliży zagadnienia związane z takimi działami jak kompresory, technika próżniowa, napędy pneumatyczne, narzędzia pneumatyczne, węże przemysłowe i pneumatyczne, armatura przemysłowa, technika lakiernicza itp. Szkolenia prowadzone są przez Product Managerów, a więc osoby doskonale znające produkty wykorzystywane na liniach produkcyjnych i procesy nim towarzyszące. Firma chętnie dzieli się wiedzą, publikując także filmy instruktażowe i poradnikowe m.in.:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zachęcamy do kontaktu i odwiedzin witryny firmy na www.pneumat.com.pl

13 sie 2020
 
średnia ocen:
5.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.