Zakładki jasne 3a

Polecane obiekty

Hotel Polonia Palace

Warszawa (mazowieckie)

Międzynarodowe Centrum...

Kraków (małopolskie)

ICE Kraków Congress Centre

Kraków (małopolskie)

Polecane usługi

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Belvedere Catering by Design

Warszawa (mazowieckie)

Z-Factor. Smart Hospitality

Kraków (małopolskie)
A A
MP Power Awards

Gala MP Power Awards® - wystąpi Jakub Wocial

Jakub Wocial, fot. Kinga Karpati

Na scenie zawodowej zadebiutował w 2005 roku w warszawskim Teatrze Muzycznym Roma, wcielając się w postać Herberta z musicalu „Taniec Wampirów” Romana Polańskiego.

Do 2011 roku występował w niemieckiej wersji tego spektaklu w Theater des Westens (Berlin), Metronom Theater (Oberhausen) oraz Palladium Theater (Stuttgart). Grał tam również w spektaklu „Rebecca”. W obu musicalach figuruje, jako członek zespołu oraz swing. 

W 2006 roku brał udział w nagraniu albumu „Taniec Wampirów”, który dwa lata później zdobył tytuł platynowej płyty. Obecnie występuje w Operze i Filharmonii Podlaskiej w musicalu „Upiór w Operze”. Wciela się w role Monsieur Reyer oraz Andre. 

Od września 2012 roku pełni funkcję Kierownika Artystycznego Teatru Rampa w Warszawie. Stworzył projekty musicalowe takie, jak: „Broadway Street - The Show” (2011), „Musicalove” (2014). Od 2013 roku projekt „Broadway Street - The Show” prezentowany jest cyklicznie, również w Teatrze Polskim w Bielsku - Białej. 

4 października 2014 roku odbyła się polska prapremiera musicalu „Prześliczna Wiolonczelistka”, opartego na muzyce zespołu Skaldowie do libretta Kingi Piechnik w reżyserii Jakuba Wociala. 

Od października 2014 roku występuje w musicalu Jonathana Larsona „RENT” w reżyserii Jakuba Szydłowskiego oraz choreografii Santiago Bello. 
18 lutego 2015 roku zaprezentował wydarzenie pt. „The BEST of Andrew Lloyd Webber”, prezentujące największe przeboje, króla brytyjskiego musicalu, od stycznia 2016 roku projekt ten nosi tytuł „The Lord największych musicali Broadwayu”. Do projektu zaprosił Edytę Krzemień, Paulinę Janczak, Wiktorię Jabłońską oraz tancerzy Monikę Majewską i Santiago Bello. Nad warstwą muzyczną czuwał Tomasz Filipczak. 

30 października 2015 roku odbyła się premiera show, opartego na 22 hitach legendarnego zespołu Queen pt. „Rapsodia z Demonem”, wystawianego w warszawskiej Rampie. Widowisko zyskało sympatię krytyków oraz przede wszystkim widzów. 
Miesiąc po premierze w Rampie, Jakub Wocial otworzył w Teatrze Polskim w Warszawie zupełnie nowy cykl koncertów pt. „Broadway Exclusive”, prezentując zupełnie nowe utwory musicalowe w aranżacjach Jana Stokłosy i wykonaniu zespołu muzyków pod jego kierownictwem. Do udziału w koncertach zaprosił artystów z Polski oraz zagranicy. 

W 2016 roku miała miejsce premiera autorskiej inscenizacji rock opery wszech czasów, która odniosła nieprzeciętny sukces zarówno wśród widzów, jak i recenzentów. Fabuła spektaklu osnuta wokół ostatniego tygodnia z życia Jezusa przedstawiona jest w sposób niezwykle wciągający i poruszający a przy tym nowoczesny i oryginalny. Ogromne emocje i zaangażowanie emanują zarówno z wokali, jak i gestów oraz tańca wspaniałych, młodych wykonawców. Twórcy inscenizacji – wokalista Jakub Wocial oraz choreograf i tancerz Santiago Bello porwali publiczność niezwykłą energią świeżości i pomysłowości scenicznej. Stworzyli widowisko, które dotknie każdego, wprowadzając widza w świat silnych emocji i bardzo osobistych wrażeń.  

„Jesus Christ Superstar” to legendarny musical, który u progu lat 70. XX wieku stał się jednym z największych osiągnięć w historii światowego teatru muzycznego. Jego twórcy - Andrew Lloyd Webber i Tim Rice - zaproponowali nieco rewolucyjną wersję Ewangelii zinterpretowaną dla pokolenia Dzieci Kwiatów. Stworzyli niezwykłą rockową opowieść, w której postać Chrystusa została wystylizowana na pierwszego w dziejach idola. 
Autorzy w inscenizacji stosują minimalistyczne środki wyrazu zapewniające jednak bogactwo i różnorodność znaczeń. Stawiają na muzykę, interpretacje wokalne, choreografię i poruszające symbole, które pozwolą każdemu widzowi osobiście odnieść się do inscenizacji i odnaleźć w niej czytelne dla siebie przesłanie. 
Inscenizacja warszawskiego Teatru Rampa jest czwartą w Polsce, po teatrach muzycznych w Gdyni, Chorzowie i Łodzi oraz pierwszą w teatrze dramatycznym uwieńczoną takim sukcesem!  

Jakub Wocial jest laureatem prestiżowej nagrody im. Jana Kiepury w kategorii „Najlepszy Wokalista Musicalowy 2018”.
17 września 2018 roku na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się XII Gala Teatralnych Nagród Muzycznych, gdzie Jakub odebrał statuetkę. 
Nominacja do najlepszego głosu musicalowego była już drugą nominacją Artysty.

12 mar 2019
 
średnia ocen:
0.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.