Zakładki jasne 3a

Polecane obiekty

Hotel Polonia Palace

Warszawa (mazowieckie)

Międzynarodowe Centrum...

Kraków (małopolskie)

ICE Kraków Congress Centre

Kraków (małopolskie)

Polecane usługi

Belvedere Catering by Design

Warszawa (mazowieckie)

Z-Factor. Smart Hospitality

Kraków (małopolskie)

Batida Catering

Warszawa (mazowieckie)
A A
MP Power Awards

Gala MP Power Night w warszawskim Global Expo

Finał konkursu MP Power Awards® – gala MP Power Night odbędzie się w przestrzeni Centrum Targowo-Kongresowego Global Expo w Warszawie, 22 marca 2019 roku. Wydarzenie będzie także finałowym eventem siódmej edycji Meetings Week Poland.

Global Expo, które powstaje na warszawskim Żeraniu (pierwsze wydarzenie odbędzie się tam 3 listopada), będzie największą w stolicy halą wystawienniczą pod jednym dachem. Centrum, ze względu na swoje techniczne możliwości, będzie przystosowane do organizacji różnego rodzaju imprez: targowych, kongresów, gali, a także niestandardowych eventów i pokazów.


Powierzchnia obiektu, zlokalizowanego przy ulicy Modlińskiej 6D, wynosi ponad 12 tys. mkw. Obiekt powstaje na dawnych terenach fabryki FSO i jego ciekawy architektoniczny projekt łączy postindustrialny design i niepowtarzalny klimat z nowoczesnymi  możliwościami technicznymi.
W zrewitalizowanym obiekcie zachowane zostały oryginalne stropy, podwieszenia, filary i suwnica, a wyjątkowości dodają mu wysokość użytkowa, szerokość bram oraz wytrzymałość podłoża. To połączenie unikatowych parametrów użytkowych i funkcjonalnych elementów pofabrycznych hal sprawia, że będzie tam można realizować wydarzenia, na jakie dotychczas zwyczajnie nie było miejsca, nie tylko w stolicy, ale i w kraju.


Halę wystawienniczą o powierzchni ponad 12 tys. mkw. będzie można na potrzeby imprez dzielić dźwiękoszczelną ścianką na mniejsze moduły – o powierzchni 7,4 tys. mkw. i 4,7 tys. mkw. Dzięki udogodnieniom, które pozostały po dawnych magazynach FSO, takich jak szerokie bramy rozładunkowe czy winda towarowa o udźwigu cztery tony i wymiarach 5,6 m na 2,7 m, bez problemu będzie można wprowadzić tu ciężki sprzęt czy nawet zaprezentować średniej wielkości samoloty. Do hali prowadzić będzie przestronny, nowocześnie wyposażony hol o powierzchni 1,7 tys. mkw.

Na piętrze znajdzie się natomiast przestrzeń konferencyjno-wystawiennicza o powierzchni 4 tys. mkw., składająca się z sześciu sal konferencyjnych i sali na eventy o powierzchni 2000 mkw., również z możliwością podziału na mniejsze części, która pomieści 1,8 tysiąca osób.
 

Stopniowo Global Expo będzie uruchamiać kolejne funkcjonalności w ramach infrastruktury towarzyszącej. Krótko po otwarciu ruszy dwupiętrowa baza gastronomiczna z restauracją na 300 miejsc, przy centrum powstanie też parking na 1400 aut. Docelowo w ramach wielofunkcyjnego kompleksu działać będzie też hotel ze 150 pokojami. Cała inwestycja mieści się przy jednym z najruchliwszych węzłów komunikacyjnych Warszawy, który jest dobrze skomunikowany z resztą miasta. Na miejsce kursuje 17 linii autobusowych, dwie tramwajowe i cztery linie kolei lokalnych.
Obiektem zarządza doświadczony operator – Centrum Targowo-Kongresowe.
www.globalexpo.pl

19 paź 2018
 
średnia ocen:
5.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.