Zakładki jasne 3a

Polecane obiekty

Hotel Polonia Palace

Warszawa (mazowieckie)

Międzynarodowe Centrum...

Kraków (małopolskie)

ICE Kraków Congress Centre

Kraków (małopolskie)

Polecane usługi

Masters Catering

Warszawa (mazowieckie)

Belvedere Catering by Design

Warszawa (mazowieckie)

Z-Factor. Smart Hospitality

Kraków (małopolskie)
A A
MP Power Awards

Gala MP Power Night w warszawskim Global Expo

Finał konkursu MP Power Awards® – gala MP Power Night odbędzie się w przestrzeni Centrum Targowo-Kongresowego Global Expo w Warszawie, 22 marca 2019 roku. Wydarzenie będzie także finałowym eventem siódmej edycji Meetings Week Poland.

Global Expo, które powstaje na warszawskim Żeraniu (pierwsze wydarzenie odbędzie się tam 3 listopada), będzie największą w stolicy halą wystawienniczą pod jednym dachem. Centrum, ze względu na swoje techniczne możliwości, będzie przystosowane do organizacji różnego rodzaju imprez: targowych, kongresów, gali, a także niestandardowych eventów i pokazów.


Powierzchnia obiektu, zlokalizowanego przy ulicy Modlińskiej 6D, wynosi ponad 12 tys. mkw. Obiekt powstaje na dawnych terenach fabryki FSO i jego ciekawy architektoniczny projekt łączy postindustrialny design i niepowtarzalny klimat z nowoczesnymi  możliwościami technicznymi.
W zrewitalizowanym obiekcie zachowane zostały oryginalne stropy, podwieszenia, filary i suwnica, a wyjątkowości dodają mu wysokość użytkowa, szerokość bram oraz wytrzymałość podłoża. To połączenie unikatowych parametrów użytkowych i funkcjonalnych elementów pofabrycznych hal sprawia, że będzie tam można realizować wydarzenia, na jakie dotychczas zwyczajnie nie było miejsca, nie tylko w stolicy, ale i w kraju.


Halę wystawienniczą o powierzchni ponad 12 tys. mkw. będzie można na potrzeby imprez dzielić dźwiękoszczelną ścianką na mniejsze moduły – o powierzchni 7,4 tys. mkw. i 4,7 tys. mkw. Dzięki udogodnieniom, które pozostały po dawnych magazynach FSO, takich jak szerokie bramy rozładunkowe czy winda towarowa o udźwigu cztery tony i wymiarach 5,6 m na 2,7 m, bez problemu będzie można wprowadzić tu ciężki sprzęt czy nawet zaprezentować średniej wielkości samoloty. Do hali prowadzić będzie przestronny, nowocześnie wyposażony hol o powierzchni 1,7 tys. mkw.

Na piętrze znajdzie się natomiast przestrzeń konferencyjno-wystawiennicza o powierzchni 4 tys. mkw., składająca się z sześciu sal konferencyjnych i sali na eventy o powierzchni 2000 mkw., również z możliwością podziału na mniejsze części, która pomieści 1,8 tysiąca osób.
 

Stopniowo Global Expo będzie uruchamiać kolejne funkcjonalności w ramach infrastruktury towarzyszącej. Krótko po otwarciu ruszy dwupiętrowa baza gastronomiczna z restauracją na 300 miejsc, przy centrum powstanie też parking na 1400 aut. Docelowo w ramach wielofunkcyjnego kompleksu działać będzie też hotel ze 150 pokojami. Cała inwestycja mieści się przy jednym z najruchliwszych węzłów komunikacyjnych Warszawy, który jest dobrze skomunikowany z resztą miasta. Na miejsce kursuje 17 linii autobusowych, dwie tramwajowe i cztery linie kolei lokalnych.
Obiektem zarządza doświadczony operator – Centrum Targowo-Kongresowe.
www.globalexpo.pl

19 paź 2018
 
średnia ocen:
5.0
 
oceń
 
 
 
Meeting Planner Sp. z o.o.
ul. Złota 9/30, 00-019 Warszawa
tel.: 22.378 38 51
 
Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka.