Łukasz Sobota: Wykorzystanie bezzałogowych obiektów latających czyli dronów podczas wydarzeń masowych i eventów

Nowoczesne technologie coraz częściej pojawiają się na różnego rodzaju wydarzeniach. Paintball, quady oraz dmuchane zamki zostają wypierane przez wirtualną rzeczywistość (VR) i innowacyjne rozwiązania, takie jak np. drony. O ile z VR nie ma problemów, to decydując się na drony, od razu rodzi się kilka bardzo ważnych pytań, na które należy odpowiedzieć przed zdecydowaniem się na ten rodzaj atrakcji.


Pierwszym, kluczowym pytaniem jest to, czy wszędzie można latać? Niestety nie. Jest szereg przepisów, które regulują ten aspekt. Przed każdym lotem pilot powinien zgłosić fakt wykonywania misji do odpowiedniego organu oraz zdobyć niezbędne zgody i pozwolenia. Dodatkowo trzeba sobie zdawać sprawę, że dronami kategorycznie nie można latać nad tłumami oraz w okolicy lotnisk. Dlatego warto przed nawiązaniem współpracy z „droniarzem” dopytać się o posiadaną wiedzę oraz poprosić o okazanie świadectwa kwalifikacji operatora drona.
Kolejnym pytaniem, jakie sobie zadajemy, jest: Co potrafią te urządzenia? Zastosowań wielowirnikowców jest bardzo dużo, jednak w tym artykule skupimy się na aspektach, które pokażą możliwości w branży eventowej. Obecnie dronów najczęściej używamy do filmowania, wykonywania fotografii z powietrza oraz przekazu obrazu na żywo (live streaming). Dwie pierwsze usługi są wykorzystywane w celach promocyjnych danej imprezy, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że jest to jeden z nielicznych sposobów, by uwiecznić wydarzenia eventowe w miejscach niedostępnych dla standardowej fotografii np. podczas spływu kajakowego w trudnym terenie. Efekt zawsze robi duże wrażenie! A czym dokładnie jest live streaming?

 


 

Jak sama nazwa wskazuje, jest to przekazywanie obrazu w czasie rzeczywistym z kamery lecącego drona do Internetu, bądź urządzenia na ziemi np. telebimu. Jest to bardzo ciekawa funkcja, która znajduje coraz większe zainteresowanie podczas różnego rodzaju wydarzeń. Najlepsze efekty uzyskuje się podczas koncertów i dużych plenerowych wydarzeń, gdzie można pokazać ogrom przedsięwzięcia.
A co w przypadku, gdy chcemy, by uczestnicy poczuli frajdę z latania? Rozwiązaniem są dwie opcje. Pierwszą z nich jest symulator pomagający we wcieleniu się w rolę wirtualnego pilota oraz oferujący różnorodne scenariusze i modele jednostek latających. Drugą atrakcją jest stanowisko Easy Drona, na którym użytkownik po 3-minutowym szkoleniu jest w stanie sam wykonać lot prawdziwym urządzeniem! Daje to wiele możliwości interaktywnego wykorzystania np. stworzenie konkurencji z lotem drona na czas, pomiędzy przeszkodami. Firmą, która podjęła się zadania przygotowania platformy latającej pod eventy i stworzyła aplikację gwarantującą maksymalne bezpieczeństwo użytkowania drona jest Custom Copters.
Podsumowując, możliwości wykorzystania dronów jest wiele. W artykule zostały przedstawione tylko te najpopularniejsze, jednak należy podkreślić, że branża ciągle się rozwija, dzięki czemu nieustannie dostarczane są nowe rozwiązania (team buildingi, projekty dronów na zamówienie, latające makiety). Kto wie, co czeka nas za rok!
 

Autor: Łukasz Sobota, Custom Copters, lukasz.sobota@ccopters.pl
Więcej na temat dronów i ich wykorzystania w organizacji eventów będzie można także dowiedzieć się podczas MP Picnic Day, www.picnicdaymeetingplanner.p

Zaloguj się
Informacje
Branża
Personalia
Realizacje
Otwarcia
Obiekty
Catering
Technologie
Transport
Artykuły
Wywiady
Felietony
Publicystyka
Raport
Prawo
Biblioteka
Incentive travel
Prawo
Ogłoszenia
Przetargi
Praca
Wydarzenia
Galeria
Wyszukiwarka obiektów
Nasze projekty
MP Power Awards©
MP Fast Date©
MP MICE Tour
MP MICE & More
MP Legia Cup
Nasza oferta
Reklama i promocja
Content marketing
Wydarzenia
Konkurs
Webinary
Studio kreatywne
O nas
Polityka prywatności
Grupa odbiorcza
Social media
Kontakt
O MeetingPlanner.pl